Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Doposażanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64793)

RECONDO 17-03-2009 18:18

Doposażanie
 
Od listopada 2008r drugim autem w rodzinie, użytkowanym przez żonę, jest FUSION rocznik 2004 w kolorze granatowy metalik (czasami wygląda jak czerń), aktualny przebieg to 85tys. km., wersja wyposażenia FX GOLD (najbogatsza jaka była dostępna w Polsce). Wersja wersją jednak zawsze można "coś" zmienić/dodać - stąd pomysł na niniejszy temat (podobny w dziale MONDEO cieszył się dużym zainteresowaniem). Warto jest, moim zdaniem, przedstawić zmiany lub propozycje zmian w Fuzji - a jest co, moim zdaniem, poprawiać/zmieniać. Dotychczas przeprowadzone doposażanie to zmiana lampki oświetlenia na wersję z czujnikiem/sensorem ruchu z MONDEO oraz lusterka wewnętrznego na samościemniające się.

Lampka przednia z sensorami:

http://img14.imageshack.us/img14/2595/dsc09877v.th.jpg

Lusterko samościemniające się:

http://img24.imageshack.us/img24/6823/dsc09983b.th.jpg

Kolejne planowane zmiany/doposażanie:
- automatyczna klima (szukam rozwiązania - najprostsze czyli wykorzystanie panelu z Mondeo/Focusa przed FL niestety odpada, inna zasada działania);
- relingi dachowe (na allegro jest taka usługa/oferta);
- zmiana tapicerki (przejechałem po zakupie 400km i miałem już dosyć dalekich podróży, w MONDEO podróż jest przyjemnością a w Fusionie - sami wiecie, planuję zmienić gąbki właśnie z Mondziaka);
- boczne poduszki powietrzne ( w wersjach z EU większość wypasionych aut ma 4 poduszki, nasze autka PL tylko dwie - zapewne trzeba zamontować poduchy, wpiąć czujniki uderzenia bocznego i zmienić soft sterownika);
- osłona dźwigni zmiany biegów (gumowe "coś" wygląda bardzo "prestiżowo");
- dodatkowe oświetlenie (w bagażniku, w schowkach);
- składane lusterka (wersja automatyczna);
- wielofunkcyjna konsola z tyłu (szukam, szukam);
- podłokietnik (na allegro jest oferta dedykowana specjalnie dla Fusiona);
- przyciemniane szyby;
- alusy;
innych pomysłów brak.. może coś z czasem

franczesko 17-03-2009 18:48

Odp: Doposażanie
 
ale masz zapał, bardzo fajny pomysł:) jak to wypali tak jak z mondziakiem to super:):!!
Pozwolę sobie zamieścić link do tematu z mondkiem żeby inni mieli pogląd na twoje możliwości:)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RECONDO 18-03-2009 07:08

Odp: Doposażanie
 
Dzięki za reklamę... Moje AMBIENTE jest już na ukończeniu więc wkrótce będę bez pracy a dokonane modyfikacje tak mnie "zafascynowały" iż postanowiłem poprawić expertów Forda także w Fuzji. Problem numer jeden to przerobienie klimatyzacji na automatyczną.

Yaro 18-03-2009 07:42

Odp: Doposażanie
 
Też chcę u siebie zamontować lampkę z mondeo, żeby mieć lampki do czytania mapy.

jagrall 18-03-2009 07:49

Odp: Doposażanie
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 1115596)
automatyczna klima (szukam rozwiązania - najprostsze czyli wykorzystanie panelu z Mondeo/Focusa przed FL niestety odpada, inna zasada działania);

przecież były fusiony z klimą automatyczną, co prawda po lifcie, ale mając na uwadze zakres przeróbek twojego mondeo, nie ma rzeczy niemożliwych :-)

rectosei 18-03-2009 11:35

Odp: Doposażanie
 
Cytat:

Napisał Yaro (Post 1116060)
Też chcę u siebie zamontować lampkę z mondeo, żeby mieć lampki do czytania mapy.

Jest przy tym jakieś większe dłubanie, czy wszystko montujemy na zasadzie plug & play?

RECONDO 18-03-2009 14:44

Odp: Doposażanie
 
Jeżeli chodzi o efekt jak na zdjęciu to "wystarczy" zakupić/posiadać odpowiednią lampkę (są na allegro zresztą zainteresowanym mogę podać namiar na "dobre źródło"). Montaż takiej lampki nie jest trudny - wystarczy przeprowadzić czujniki ruchu (jest długi zapas przewodu) do posufitki i wpiąć, sama lampka idealnie pasuje wymiarowo do ramki.

przykładowa lampka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] niestety trochę droga.

Automatyczna klima była dopiero po FL, myślałem o zamontowaniu panelu od klimy z Mondeo z lat 2001/2003 - gabarytowo jest idealny, jednak w Mondeo jest inaczej rozwiązne sterowanie klimy..... niestety.

Pierre Doley 18-03-2009 18:41

Odp: Doposażanie
 
Witam,

Efekt jest znakomity. Mam pytanie : czy istnieje wersja tej lampki bez czujnikow, bo dla mnie najwazniejsze sa lampki do czytania. Czujki mam inne.

Ile powinna kosztowac bo napisales ze ta z alledrogo jest zbyt droga?

arturek 19-03-2009 11:57

Odp: Doposażanie
 
Cytat:

Napisał Pierre Doley (Post 1116440)
Witam,

Efekt jest znakomity. Mam pytanie : czy istnieje wersja tej lampki bez czujnikow, bo dla mnie najwazniejsze sa lampki do czytania. Czujki mam inne.

Ile powinna kosztowac bo napisales ze ta z alledrogo jest zbyt droga?

Na szczęście u Forda, lampki mają standardowy wymiar.
Pasują od:
- Fiesty
- Focusa I (nie wiem jak od Focusa II)
- Mondeo MK III i MK IV
Są odmiany :
- z przełącznikiem przesuwanym
- z przełącznikiem wahadłowym małym
- z przełącznikiem wahadłowym dużym

Ceny:
- szrot = 50zł
- allegro = 80 - 130zł
Taka Ci "podejdzie"
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

Pierre Doley 19-03-2009 13:49

Odp: Doposażanie
 
Czesc Arturek i dzieki za linki.
Bylem prawie pewny ze wymiary sa standardowe od dawna bo widac ze ksztalt jest ten sam. Poszukam tez troche i na pewno zamontuje sobie taka lampke.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.