Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mustang (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=110)
-   -   [Mustang 2014-2024] BCM i zgłaszane błędy DTC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314496)

Nix2 06-11-2020 09:24

BCM i zgłaszane błędy DTC
 
Słyszałem taką opinię o strategii działania BCM, który mierzy i kontroluje prąd płynący w danym obwodzie:

Gdy mam np. zainstalowane LEDy w którymś obwodzie oświetleniowym, BCM( a w nim tranzystory wykonawcze FET) przez cały czas "widzi" stosunkowo niskie natężenie prądu. Toleruje to, ponieważ jednak nadal pobór jest "powyżej zera", obwód nie zostaje wyłączany. Jednak BCM może ustawić kod DTC - błąd wskazujący, że natężenie prądu w obwodzie jest za niskie. BCM może ustawić określony kod DTC dla FET tylko określoną liczbę (setki, tysiące ???) razy, zanim moduł wyłączy definitywnie tranzystor FET i sprawi, że kod będzie trwały.

Czy w ten sposób faktycznie można trwale uszkodzić BCM ? Czy nawet wtedy nie da się przywrócić do sprawności BCM ?

pzdr Nix

tedi_k 06-11-2020 17:44

Odp: BCM i zgłaszane błędy DTC
 
Cytat:

Napisał Nix2 (Post 3294072)
...Czy w ten sposób faktycznie można trwale uszkodzić BCM ? Czy nawet wtedy nie da się przywrócić do sprawności BCM ?
...

W ten sposób to jedynie rozum sobie można uszkodzić od tak "wysublimowanego" konceptu...

BCMi w Mondeo MK5 / Fusion /Edge /Mustangu można trwale i praktycznie nieodwracalnie uszkodzić nieumiejętną konfiguracją. W Konfiguracji BCMi są komórki "jednokrotnego zapisu" - na przykład ta od ESCL (elektrycznej blokady kolumny kierownicy) - jeśli taką komórkę zapisze się "nieroztropnie to "jest DUŻY PROBLEM. Huston"...:diabel2::oops::oops:
Normalną eksploatacją to BCM można "popsuć"... W końcu wszystko może się popsuć...

Nix2 07-11-2020 17:54

Odp: BCM i zgłaszane błędy DTC
 
To znaczy że nie jest jednak tak źle :) Dzięki za rzeczowe wyjasnienia.

oskaalukasz 16-02-2021 11:38

Odp: BCM i zgłaszane błędy DTC
 
Witam ktoś miał podobny problem
U mnie jest brak sterowania na środkowym panelu klima i radio nie można nic zmienić, przestawić

IPC U0256:00-48
Kod: U0256 - Utrata łączności z modułem A” interfejsu elementów sterowania z przodu

Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterujący tablicą rozdzielczą

FCDIM U0256:00-AF
Kod: U0256 - Utrata łączności z modułem A” interfejsu elementów sterowania z przodu

Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Kontrolka usterki włączona przy tym DTC

Moduł: Moduł interfejsu elementów sterowania/wyświetlacza z przodu

BdyCM U0256:87-48

Kod: U0256 - Utrata łączności z modułem A” interfejsu elementów sterowania z przodu

Dodatkowe symptomy usterki:
- Brak komunikatu

Status:
- Wczesniej zapisany kod DTC - nieobecny w czasie wydania polecenia.
- Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC
- Test nie został ukończony

Moduł: Modul sterujacy ukladami nadwozia


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.