Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262503)

robert LC 19-04-2017 15:32

wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Wita ktoś posiada informacje, wiedze na temat tej skrzyni jak obsługa, eksploatacja, konserwacja, jakieś przeglądy
Z góry dzięki

CERES 19-04-2017 20:51

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
sam jestem zainteresowany.... ale nie wiem jaką mam :D
Były różne modele czy jeden naszych mondkach zza oceanu ?

Jakub 19-04-2017 21:33

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Z tego co wygooglałem, do fusionów szła jedna skrzynia.

Empe 19-04-2017 21:41

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Jaka skrzynia w konkretnym egzemplarzu to chyba raczej nie problem. Powinna być informacja zakodowana na tabliczce (na słupku lub drzwiach kierowcy), można sprawdzić w specyfikacji fabrycznej ze strony forda lub ściągając "window stickers" dla konkretnego VIN.
Info dla użytkownika odnośnie przeglądów, obsługi okresowej, itp masz wszystko w Owners Manuals. A jeśli potrzebujesz manual naprawy skrzyni ściągasz sobie z sieci (oczywiście za drobną opłatą).

robert LC 19-04-2017 22:34

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Z tego co ustaliłem to skrzynia hydrokinetyczna i jak dzwoniłem do ASO to poinformowali mnie ze jest bezobsługowa ?

Jakub 20-04-2017 08:09

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
W USA zaleca się wymianę oleju co 60 tyś km.

leszek 20-04-2017 09:50

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
w Europie nie ma wymiany a jest ta sama

robert LC 20-04-2017 10:35

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Z książki obsługi Fusion USA Zaplanowana konserwacja:
Co 30000 mil (48000 km) Zmień płyn do przekładni automatycznych.
ale zalecają zmianę też manualna :)
Co 60000 mil (96000 km) Zmień ręcznego oleju przekładniowego.

hemes 21-04-2017 17:50

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Bezobsługowa> Miałem wcześniej Audi A6 sprowadziłem z USA podjechałem do serwisu żeby się dowiedzieć jaski olej do skrzyni i co ile wymiana. Odpowiedzieli ze skrzynia jest bezobsługowa i olejów się nie wymienia.Po 150 000 skrzynia się rozsypała naprawa 4000 zł.Gość od naprawy powiedział że mam to na własne życzenie. OLEJ W SKRZYNI WYMIENIA SIĘ CO 60 max 80 000 km.Bezobsługowa ? Olej się wymienia przerobiłem to na własnej skórze.

tomoff 21-04-2017 19:12

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Cytat:

Napisał hemes (Post 2790231)
Bezobsługowa> Miałem wcześniej Audi A6 sprowadziłem z USA podjechałem do serwisu żeby się dowiedzieć jaski olej do skrzyni i co ile wymiana. Odpowiedzieli ze skrzynia jest bezobsługowa i olejów się nie wymienia.Po 150 000 skrzynia się rozsypała naprawa 4000 zł.Gość od naprawy powiedział że mam to na własne życzenie. OLEJ W SKRZYNI WYMIENIA SIĘ CO 60 max 80 000 km.Bezobsługowa ? Olej się wymienia przerobiłem to na własnej skórze.

bo tak to dokladnie jest napisane w VAG ELSA ze oleju sie nie wymienia ale nie jezdzi sie dluzej niz 150kkm :diabel2: takie czasy producentom zalezy na tym aby sie rozlecialo po gwarancji

kazdy olej ma okres lezakowania jak i pracy, wszyscy producenci olejow twierdza ze dla typu "ATF" to jest 60-80kkm a ze w sprzyjajacych warunkach przezyje 150kkm to znaczy ze byl dobry :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.