Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286107)

Pytelek 19-05-2018 11:15

jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej
 
Witajcie
Na wstępie proszę Adminów o przeniesienie posta do odpowiedniego działu, jeżeli stwierdzicie że powinien być gdzie indziej a zapewne forum pomoże bo już nie raz mi pomogliście.
Jestem posiadaczem FORD EDGE 2.0 EcoBoost FWD SEL z 2017 roku, numer nadwozia 2FMPK3J97HBB41113 pochodzącego z importu z USA.
28 marca auto zostało uszkodzone nie z naszej winy w wyniku szkody parkingowej i uszkodzeniu uległa miedzy innymi chłodnica płynu chłodzącego.
W związku z tym że auto jest w leasingu samochód został oddany do naprawy do autoryzowanego dealera Forda w Opolu (jedynego zresztą) BCH Chwalińscy. Firma ta jednak po stwierdzeniu że auto było wcześniej naprawiane i jest wersją USA odmówiło naprawy i samochód został przeniesiony do naprawy do firmy AUTO TIM Janeczko w Opolu przy ulicy Oleskiej, która to podjęła się naprawy.
I tu zwracam się do Was o pomoc, AUTO TIM Janeczko mają od miesiąca czasu ogromny problem z zamówieniem chłodnicy do tego auta, próbowali już u kilku autoryzowanych dealerów Forda (wiem ze w Częstochowie, Poznaniu i wspomnianym już Chwalińskim).
Jeżeli jest na forum ktoś kto może taką chłodnice sprzedać z fakturą lub wie gdzie mozna ją dostać to proszę niech się ujawni. :-)
Postanowiłem wziąść sprawę w swoje ręce i pomóc serwisowi w załatwieniu chłodnicy bo już mnie szlag trafia :-(

Empe 19-05-2018 16:47

Odp: Chłodnica do Ford EDGE 2017 2.0 Ecoboost z USA - HELP
 
Nie zamówisz poprzez dealera w PL. Ford PL (lub Europa) wprowadził całkowitą blokadę zamówień części do aut w wersji USA. Jeśli ktoś to robi to napewno nie oficjalnym kanałem Forda.
Na marginesie zapomnij o serwisie FORDA w PL do Twojego auta z USA. Szybciej utopią Cię w łyżce wody , zaszkodzą, niż pomogą!!
Zostaje Ci:
- samodzielne zamówienie z USA np z rockauto.com ,oryginał Motorcrafta z wysyłką do PL z gwarancją dostawy 4 dni roboczych to ok 520 USD + cło i VAT.
- zamówienie poprzez pośrednika np. w: amerykanysklep.pl
- zamówienie zamiennika w PL np u Nissensa
- naprawa w dobrym warsztacie (nie ma żadnego problemu łącznie z dorobieniem i wymianą całego rdzenia)
Zawsze pozostaje Ci używka: Allegro lub grupa wsparcia dla właścicieli aut z USA na FB (np. USA CARS Polska, Bazzarcuda)

SRS 19-05-2018 19:02

Odp: Chłodnica do Ford EDGE 2017 2.0 Ecoboost z USA - HELP
 
Cytat:

Napisał Pytelek (Post 2981219)
Postanowiłem wziąść sprawę w swoje ręce i pomóc serwisowi w załatwieniu chłodnicy

proszę taka idzie do ciebie , [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Cytat:

Napisał Empe (Post 2981324)
Nie zamówisz poprzez dealera w PL. Ford PL (lub Europa) wprowadził całkowitą blokadę zamówień części do aut w wersji USA.

fakt Ford Europa zbiesił się ze względu na podatki.

Motor1 19-05-2018 21:30

Odp: Chłodnica do 2017 2.0 Ecoboost z USA
 
Bemo Motors
ul. Mogileńska 50, Poznań
ale cena na pewno bardzo wysoka

Pytelek 19-05-2018 23:57

Odp: Chłodnica do 2017 2.0 Ecoboost z USA
 
Dzięki za podpowiedzi. Cena nie ma znaczenia bo to nie Ja płace tylko ubezpieczyciel sprawcy.
Warsztat naprawiający potrzebuje chłodnice z fakturą wiec podpowiem im Wasze sugestie.
Dzięki

leszek_ford 20-05-2018 09:11

Odp: Chłodnica do Ford EDGE 2017 2.0 Ecoboost z USA - HELP
 
Cytat:

Napisał Empe (Post 2981324)
Nie zamówisz poprzez dealera w PL. Ford PL (lub Europa) wprowadził całkowitą blokadę zamówień części do aut w wersji USA. Jeśli ktoś to robi to napewno nie oficjalnym kanałem Forda.
Na marginesie zapomnij o serwisie FORDA w PL do Twojego auta z USA. Szybciej utopią Cię w łyżce wody , zaszkodzą, niż pomogą!!
)

Bzdura, przynajmniej jeśli chodzi o serwisy w Niemczech czy Holandii, zamówisz co chcesz bez problemu. W kraju cię zwykle oleją ale ten serwis z Gdyni mnie pomógł:
Przedstawiciel Handlowy
Autoryzowany Dealer Ford
Euro-Car Sp. z o.o.
tel. 58 667 32 00

Co do serwisowania Forda w Warszawie to potwierdzam: "nie da się". Nie mają nawet głupich filtrów i nie chce im się sprowadzić. Nie podejmą się żadnych czynności serwisowych bo "nie majom" dokumentacji serwisowej. Ciekawe co zrobią jeśli będzie jakaś akcja serwisowa, bo wtedy muszą, MUSZĄ ją przeprowadzić.

pasiek 20-05-2018 09:43

Odp: Chłodnica do 2017 2.0 Ecoboost z USA
 
Na Niemieckich stronach jest pełno sklepów internetowych z częściami z usa.

Empe 20-05-2018 16:37

Odp: Chłodnica do Ford EDGE 2017 2.0 Ecoboost z USA - HELP
 
Cytat:

Napisał leszek_ford (Post 2981495)
Bzdura, przynajmniej jeśli chodzi o serwisy w Niemczech czy Holandii, zamówisz co chcesz bez problemu. W kraju cię zwykle oleją ale ten serwis z Gdyni mnie pomógł:
Przedstawiciel Handlowy
Autoryzowany Dealer Ford
Euro-Car Sp. z o.o.
tel. 58 667 32 00

Co do serwisowania Forda w Warszawie to potwierdzam: "nie da się". Nie mają nawet głupich filtrów i nie chce im się sprowadzić. Nie podejmą się żadnych czynności serwisowych bo "nie majom" dokumentacji serwisowej. Ciekawe co zrobią jeśli będzie jakaś akcja serwisowa, bo wtedy muszą, MUSZĄ ją przeprowadzić.

Mieszkam w PL więc nie interesują mnie serwisy w EU. Stwierdzam tylko fakty z własnej 15 letniej przygody z autami z USA.
Co do EURO -Car Gdynia to powiem jedno: przebijają wszystkich swoim chorym podejściem do tematu aut z USA. Ale tak jak z wszystkim w PL "każdy ma swoich znajomych" i wtedy podejście jest inne . Ponieważ brzydzę się "kolesiostwem"to po prostu omijam serwisy Forda szerokim łukiem. Obecnie jest o wiele łatwiej niż kilkanaście lat temu. Internet spowodował że świat sie skurczył i nie trzeba szukać sklepow z częściami w EU. W PL też jest ich b.dużo.

KRZYSZTOF 64 13-09-2018 15:43

jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej
 
witam
Własnie sprowadziłem z USA Forda EDGE 2017 r może ktoś wie na forum które z wymienionych części pasują od wersji europejskiej i gdzie ewentualnie można zakupić części amerykańskie. Może ktoś ma namiar na poniższe części używane?
1. maska silnika;
2. zawiasy maski;
3. błotnik
5. światła przednie
6. belka zderzaka
7. zderzak kompletny
a) dokładka zderzaka dolna;
b) dolny hokej;
c) dolna kratka;
d) zaślepka do dolnejczęsci zderzaka;
e) osłona pod zderzak;
f) zaślepka zderzaka.
g) ledy w zderzaku .

8. absorber zderzaka.
9. wzmocnienie plastikowe dolne
10. grill – atrapa;
11. żaluzja chłodnicy aktywna wraz z silniczkiem;
12. osłona pod chłodnicę.
Z góry dziękuję za odpowiedż

vtec 13-09-2018 18:37

Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej
 
Cytat:

Napisał KRZYSZTOF 64 (Post 3029740)
1. maska silnika;
pasuje
2. zawiasy maski;
nie wymieniałem ale powinno pasować
3. błotnik
pasuje
5. światła przednie
pytanie jakie światła. uchwyty pasują, elektronika wymaga zmian
6. belka zderzaka
inna, ale powinna pasować
7. zderzak kompletny
praktycznie wszystko pasuje, zaznaczam - praktycznie
a) dokładka zderzaka dolna;
b) dolny hokej;
c) dolna kratka;
d) zaślepka do dolnejczęsci zderzaka;
e) osłona pod zderzak;
f) zaślepka zderzaka.
g) ledy w zderzaku.
nie ma czegoś takiego jak LEDy w EU w zderzaku. Czyli albo zderzak EU wtedy zwykłe halogeny, albo całość US
8. absorber zderzaka.
raczej powinien pasować, u siebie nie wymieniałem
9. wzmocnienie plastikowe dolne
nie pasuje, tylko USA
10. grill – atrapa;
pasuje
11. żaluzja chłodnicy aktywna wraz z silniczkiem;
temat trudny, wymaga przeróbek
12. osłona pod chłodnicę.
nie wiem

odpowiedzi w tekście


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.