Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czyszczenie wtrysków (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319094)

zajacv 05-04-2021 20:20

Czyszczenie wtrysków
 
Witam, około 3-4 lata temu były wymieniane wtryski w moim mondeo wiec pomyślałem aby jakoś je wspomóc by dłużej pracowały, zakupiłem preparat liqui moly aczkolwiek dopiero po zakupie doczytałem ze jest on do stosowania z urządzeniem jet clean a nie do baku. Ktoś się orientuje czy można dolać taki preparat do baku z paliwem?

zajacv 19-04-2021 00:32

Odp: Czyszczenie wtrysków
 
Używał ktoś takiego preparatu?

klocolus 19-04-2021 11:58

Odp: Czyszczenie wtrysków
 
Do baku nie dobrze dodawac cokolwiek do czyszczenia bo preparaty rozpuszcza syf z baku i pójdzie to w najlepszym razie do filtra gorzej jak się przedostanie dalej (no chyba że robimy to we w miarę nowym aucie i regularnie. W dieslu samemu najlepiej wyczyscic w taki sposób [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

matsen 19-04-2021 15:29

Odp: Czyszczenie wtrysków
 
Wykonywałem taką operację przy użyciu tego środka ale w MK4 w silniku DW10. Zasilanie podłączone bezpośrednio do pompy CR (Omijamy bak oraz filtr paliwa) i powrót do tego samego zbiorniczka ze środkiem stosując filterek. Po zabiegu silnik pracuje ciszej, korekty się poprawiły, wtryski już tak nie stukają przy obrotach 1500-2000 spalanie na postoju przed zabiegiem wahało się pomiędzy 06 do 07-08 litra na h a po zabiegu trzyma 05l/h. Filtr na powrocie był czarny. Jeżeli chcesz to robić to tylko takim sposobem, nie dolewaj nic do baku do czyszczenia układu. Zastosowany środek do LM 266

bleekm 19-04-2021 20:51

Odp: Czyszczenie wtrysków
 
Ja uzywalem ale w cytrynie c4 1.6 hdi kiedys, bylem na tej maszynce jet clean koszt ok 180zl chyba wtedy, generalnie nic sie nie zmienilo za bardzo :) uwazam ze nie warto. Jak juz to lepiej ten preparat podpiac samemu pod wtryski za filtrem paliwa i powrot wlozyc tez do butelki i zeby kilka minut silnik na tym pochodzil. Odpusc sobie ta maszyne szkoda kasy. Lepiej samemu to zrobic a efekt ten sam bedzie na 100%, jedynie koszt butelki bedziesz mial. Na all sa dostepne takie rurki do tego z malym filtrem jak cos.

Bisek 20-04-2021 15:50

Odp: Czyszczenie wtrysków
 
Rozmawiałem kiedyś z pracownikiem "firmy produkującej dodatki do aut". I dowiedziałem się że ta maszynka jest dla picu żeby warsztat przytulił więcej kasy. Ładniej i profesjonalnie to wygląda. Kolega bleekm dobrze napisał, samemu możesz to zrobić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.