Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283932)

pawelbit 23-07-2018 16:49

Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki
 
Witam, mam problem z silnikiem 1.6 benzyna 2008, na zimnym strasznie klekocze, potem już mniej, ale też słychać. Mechanik postawił diagnozę, że to luzy w tłokach i można z tym jeździć. Pytanie, czy rzeczywiście ? Wymiana tłoków dość kosztowna, ale hałas też uciążliwy. Może miał ktoś z Was taki problem ?
Pozdrawiam
Paweł

lukeros 23-07-2018 17:06

Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki
 
Często się to zdarza w tych silnikach ja kiedyś miałem focusa z takim silnikiem i chodził jak diesel i go sprzedałem bo nie mogłem tego przesłuchać, też była jednoznaczna diagnoza tłoki. Luz na sworzniach tłoka taki lipny materiał. Obejrzyj filmik. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a tu następny [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kunte 24-07-2018 09:04

Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki
 
@lukeros mam ten sam silnik i u mnie chodzi bardzo podobnie jak na drugim filmiku. Auto mam od 5 lat i z tego co pamiętam od czasu zakupu to jest to normalny dźwięk. Gdyby coś było nie tak, to wydaje mi się, że już dawno coś by mi się rozleciało. Mam przejechane 260kkm. Nie bierze oleju.

lukeros 24-07-2018 15:12

Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki
 
Cytat:

Napisał kunte (Post 3009843)
@lukeros mam ten sam silnik i u mnie chodzi bardzo podobnie jak na drugim filmiku. Auto mam od 5 lat i z tego co pamiętam od czasu zakupu to jest to normalny dźwięk. Gdyby coś było nie tak, to wydaje mi się, że już dawno coś by mi się rozleciało. Mam przejechane 260kkm. Nie bierze oleju.

Od luzów na sworzniach tłoka nie będzie brał oleju to po pierwsze a po drugie to nie jest normalna praca silnika. U mnie w dwóch autoryzowanych serwisach potwierdzili że jest luz na sworzniu tłoka to się bardzo powoli pogłębia i bardzo często to jest spotkane w 1.6 16v 100km, można teoretycznie z tym jeździć tak mi powiedzieli. Ale dla mojego ucha klekot ten był nieznośny i dlatego sprzedałem to auto za niższą kwotę mechanik jakiś kupił. Moim zdaniem benzyna powinna ładnie cichutko pracować.

kunte 25-07-2018 13:25

Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki
 
Więc tak auto kupiłem z przebiegiem 145kkm, teraz mam 260kkm i jak mówię nie przypominam sobie, żeby ten dźwięk był kiedykolwiek inny. Nie wiem jak to brzmi w środku, ale u mnie, po wyłączeniu klimy i inny odbiorników, w środku jest cicho. Auto serwisowane, w FORDSŁAWEK, który jest znany na forum i nie sygnalizowali żadnego problemu.
A z tymi autoryzowanymi serwisami, o których wspominasz to bym uważał. Doskonale wiadomo jak one "działają"

lukeros 25-07-2018 18:55

Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki
 
Cytat:

Napisał kunte (Post 3010332)
Więc tak auto kupiłem z przebiegiem 145kkm, teraz mam 260kkm i jak mówię nie przypominam sobie, żeby ten dźwięk był kiedykolwiek inny. Nie wiem jak to brzmi w środku, ale u mnie, po wyłączeniu klimy i inny odbiorników, w środku jest cicho. Auto serwisowane, w FORDSŁAWEK, który jest znany na forum i nie sygnalizowali żadnego problemu.
A z tymi autoryzowanymi serwisami, o których wspominasz to bym uważał. Doskonale wiadomo jak one "działają"

Kolega pawelbit zwrócił się z prośbą czy ktoś się spotkał z taki problemem, to mu odpowiedziałem że mnie dotkną osobiście taki problem wiec nie wiem po co te dywagacje. Dla ciebie jak jest dobrze to dobrze trzeba się aby cieszyć my nie mieliśmy tyle szczęścia.

Andrzej K. 25-07-2018 23:26

Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki
 
Cytat:

Napisał lukeros (Post 3009980)
bardzo często to jest spotkane w 1.6 16v 100km,

Które silniki masz na myśli?
Bo jeżeli te z Focusa 1 i początkowych 2 to pierwsze słyszę, może "gdzieś ktoś",ale na pewno nie "bardzo często".
Doprecyzuj jak masz wiedzę.

lukeros 25-07-2018 23:47

Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki
 
Cytat:

Napisał Andrzej K. (Post 3010583)
Które silniki masz na myśli?
Bo jeżeli te z Focusa 1 i początkowych 2 to pierwsze słyszę, może "gdzieś ktoś",ale na pewno nie "bardzo często".
Doprecyzuj jak masz wiedzę.

To jest temat o Focus mk2 2008r lift 1.6 16v symbol silnika HWDA. Trzeba czytać kolego, a na filmikach które przedstawiłem to widzisz gdzieś focusa mk1? W mk1 były silniki zetec se w nich nie było tego problemu, mimo że wyglądają identycznie ten sam blok silnika to materiał już dużo gorszej jakości, chodzi o tłoki i sworznie w mk2. I to że często się to zdarza to ASO z doświadczenia wie lepiej.

Andrzej K. 26-07-2018 19:04

Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki
 
Cytat:

Napisał lukeros (Post 3010586)
To jest temat o Focus mk2 2008r lift 1.6 16v symbol silnika HWDA

I dobrze....
W zasadzie tu jest cała informacja dla mnie, a reszta to....nie wiem co.
Można przeoczyć, niedoczytać, normalka i ludzkie raczej,więc luzik.

maniek750826 26-07-2018 22:03

Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki
 
a może warto zmierzyć luzy na szklankach


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.