Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Nierówna praca silnika przez parę sekund (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=316370)

cruiser 12-01-2021 14:32

Nierówna praca silnika przez parę sekund
 
cześć,
walczę od jakiegoś czasu z nierówną pracą odpalanego silnika i troche mi już brak pomysłów.

sytuacja jest taka, że po odpaleniu zimnego silnika - sekundę, dwie chodzi absolutnie w porządku, potem zaczyna mocno wibrować, jakby wypadał zapłon albo brakowało paliwa, po czym po 5-10 sekundach jest znowu ok.

zmieniłem filtr paliwa, w przewodach brak bąbli.
niewielkie korekty wtryskiwaczy.

nagrywałem parametry pracy FORscanem - ciśnienie paliwa, temperatury, ciśnienia, przepływka itp nic podejrzanego mi się w oczy nie rzuciło.

jedno co wiem to grzanie świec mi nie działa - ale takie zachowanie było przy +15C też.

co może powodować takie powtarzalne zachowanie? na co zwrócić uwagę? co jeszcze sprawdzić?

lucas4891 14-01-2021 16:15

Odp: Nierówna praca silnika przez parę sekund
 
Jakie te korekty masz

cruiser 20-10-2021 12:53

Odp: Nierówna praca silnika przez parę sekund
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 3311116)
Jakie te korekty masz

korekty po starcie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wydaje mi się, że to coś z EGRem - te bujanie zaczyna się wtedy, gdy widać zmiany w różnych PIDach dotyczących EGRa.

Czy ten silnik robi jakieś 'rozruszanie' EGRa zaraz po starcie?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gucioj 09-03-2022 07:44

Odp: Nierówna praca silnika przez parę sekund
 
Cytat:

Napisał cruiser (Post 3310453)
cześć,
walczę od jakiegoś czasu z nierówną pracą odpalanego silnika i troche mi już brak pomysłów.

sytuacja jest taka, że po odpaleniu zimnego silnika - sekundę, dwie chodzi absolutnie w porządku, potem zaczyna mocno wibrować, jakby wypadał zapłon albo brakowało paliwa, po czym po 5-10 sekundach jest znowu ok.

zmieniłem filtr paliwa, w przewodach brak bąbli.
niewielkie korekty wtryskiwaczy.

nagrywałem parametry pracy FORscanem - ciśnienie paliwa, temperatury, ciśnienia, przepływka itp nic podejrzanego mi się w oczy nie rzuciło.

jedno co wiem to grzanie świec mi nie działa - ale takie zachowanie było przy +15C też.

co może powodować takie powtarzalne zachowanie? na co zwrócić uwagę? co jeszcze sprawdzić?

Witam. Mam identyczne objawy. Już wiadomo co było przyczyną ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.