Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] 1.6 tdci 109KM - wartości przepływu MAF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230988)

senq 21-09-2015 17:31

1.6 tdci 109KM - wartości przepływu MAF
 
Witam serdecznie,

Zwracam się do Was z pytaniem jakie orientacyjnie powinny być wartości przepływu zmierzone przez przepływomierz w warunkach obrotów jałowych oraz maksymalne przy przygazówce. Wydaje mi się, że osiągnięte w moim aucie: 6 g/s na wolnych obrotach oraz 90 g/s przy przygazówce to warotści zbyt małe. Auto zachowuje się podczas jazdy jakby było zamulone, brakuje mocy, przyspieszenie 0-100km/h około 17s. Czyściłem przepływomierz, wartości i efekt bez zmian. Proszę o podanie waszych danych z MAF

axel83 21-09-2015 19:17

Odp: 1.6 tdci 109KM - wartości przepływu MAF
 
Przepływomierz mierzy się dynamicznie(podczas jazdy).
W 1.6 tdci przepływomierz odpowiada tylko za prace egr.
Zaślep egr pełna blaszką koszt niewielki a rozwiązuje większość przypadków mulenia i szarpania.

senq 21-09-2015 19:32

Odp: 1.6 tdci 109KM - wartości przepływu MAF
 
Podczas jazdy też był mierzony. Oprogramowanie jakie miał diagnosta- Bosch. Tym razem w jednostkach kg/h pokazywał przepływ do 250 kg/h. Wrzucił podczas testowania w trakcie jazdy 3 parametry: ciśnienie doładowania - do 2100mbar, MAF do 250 kg/h oraz stopień pracy EGR w %- ewidentnie pracował podczas jazdy. Diagnosta stwierdził, że po stronie powietrza-dolotu nie widzi żadnej przyczyny zamulania auta. Podpowiedział, żeby sprawdzić wydatek wtrysków...
..a mnie ciągle nurtuje ten przepływomierz.. kiedyś ktoś powiedział mi że na biegu jałowym na wolnych obrotach powinien około 100 g/s wskazywać. Szkoda wydawać 300zł na nowy jak to nie pomoże.

Bump:
Cytat:

Napisał axel83 (Post 2458442)
Przepływomierz mierzy się dynamicznie(podczas jazdy).
W 1.6 tdci przepływomierz odpowiada tylko za prace egr.
Zaślep egr pełna blaszką koszt niewielki a rozwiązuje większość przypadków mulenia i szarpania.

Poza tym, samo zaślepienie EGR bez ingerencji w ECU nic nie da

axel83 22-09-2015 16:45

Odp: 1.6 tdci 109KM - wartości przepływu MAF
 
Cytat:

Napisał senq (Post 2458451)
Podczas jazdy też był mierzony. Oprogramowanie jakie miał diagnosta- Bosch. Tym razem w jednostkach kg/h pokazywał przepływ do 250 kg/h. Wrzucił podczas testowania w trakcie jazdy 3 parametry: ciśnienie doładowania - do 2100mbar, MAF do 250 kg/h oraz stopień pracy EGR w %- ewidentnie pracował podczas jazdy. Diagnosta stwierdził, że po stronie powietrza-dolotu nie widzi żadnej przyczyny zamulania auta. Podpowiedział, żeby sprawdzić wydatek wtrysków...
..a mnie ciągle nurtuje ten przepływomierz.. kiedyś ktoś powiedział mi że na biegu jałowym na wolnych obrotach powinien około 100 g/s wskazywać. Szkoda wydawać 300zł na nowy jak to nie pomoże.

Bump:

Poza tym, samo zaślepienie EGR bez ingerencji w ECU nic nie da

Co do EGR sie nie zgadzam, będzie taka sama różnica jak z ingerencja w ECU - jedynie istnieje możliwość że zaświeci ci błąd.
20zł wydasz i sie przekonasz.

Po raz kolejny mówię ci że MAF w 1.6 tdci steruje tylko egr. Nie robi nic innego.

wtomeks 23-09-2015 14:31

Odp: 1.6 tdci 109KM - wartości przepływu MAF
 
Podczas jazdy powinno być dobrze ponad 100 gram.
Na jałowych to nie ma znaczenia bo turbo nie jest pod obciążeniem.

senq 25-10-2015 01:15

Odp: 1.6 tdci 109KM - wartości przepływu MAF
 
Witam.
Zgodnie podpowiedziami wielu forumowiczow dzisiaj zaslepilem EGR. Zaslepka i uszczleki z allegro.po demontazu okazlo sie ze zawor jest w miare czysty.grzybek pracowuje w pelnym zakresie bez zadnych oporow.wyczyscilem niewielka ilosc nagromadzonych zanieczyszczen,skrecilem i zamontowalem zaslepke..
Optymizm rozwiazanego problemu rozwiala jazda probna. Jest tragedia.duzo gorzej niz bylo.auto jeszcze slabiej reaguje na gaz..przyspieszanie trwa wieki.pytanie
Nie wiem co moge zrobic w tym temacie jeszcze,ale jak bedzie tak dalej to zdemontuje zaslepke i bexe jezdzil tak jak bylo.

Forumowicze w czym moze byc problem?

voodo 25-10-2015 02:00

Odp: 1.6 tdci 109KM - wartości przepływu MAF
 
Odepnij wtyczkę od EGR. Jeżeli będzie lepiej to pewnie źle złożyłeś EGR o ile całkowicie rozbierałeś go do czyszczenia.

senq 25-10-2015 14:56

Odp: 1.6 tdci 109KM - wartości przepływu MAF
 
Hej

Zastosowalem sie do Twoich wskazowek, ale niestety nic sie nie zmienilo. 25 sekund 0-100 km/h...tragedia. Zawor byl rozbierany do czyszczenia ale zlozony jest dobrze.ze wzgledu na zapadki na laczeniu silniczka z blokiem zaworu nie sposob sie pomylic.sprezyna naciagnela zawor w stanie spoczynkowym do pozycji Zamknietej - sprawdzane wizualnie po wlozeniu oswietlenia do srodka.

Spodziewalem sie ze zaslepienie pomoze tak jak wiekszosc opisywanych przypadkow. Jezeli zaslepienie by nie pomoglo to myslalem ze conajwyzej bedzie tak samo.a tu szok.

Co do samego zaslepiania uwagi dla potomnych; rzwczywiscie silnik glosniej pracuje..podobnie do diesli starszej generacji, wraz z rozgrzewaniem zmniejsza sie glosnosc ale nadal kultura pracy jest gorsza. Temp silnika nie zauwazylem zmian.spalanie tez bez zmian.
ps.jakby ktos wyjmowal wtyczke od egr w focus cmax to da sie to zrobic od dolu.tak dzisiaj rozpinalem do sprawdzenia..wygodniej i szybciej

senq 28-10-2015 10:43

Odp: 1.6 tdci 109KM - wartości przepływu MAF
 
Wydaje mi sie ze po tych wszystkich czynnosciach turbina przestala nalezycie pompowac...
Elastyczny odcinek za sprezarka przed pracami przy zwiekszaniu obrotow stawal sie zauwazalnie twardy.Teraz ta zmiana jest niewielka

Czy praca turbiny weszla w jakis tryb awaryjny?

szafarek 28-10-2015 18:25

Odp: 1.6 tdci 109KM - wartości przepływu MAF
 
Cytat:

Napisał senq (Post 2475959)
Wydaje mi sie ze po tych wszystkich czynnosciach turbina przestala nalezycie pompowac...
Elastyczny odcinek za sprezarka przed pracami przy zwiekszaniu obrotow stawal sie zauwazalnie twardy.Teraz ta zmiana jest niewielka

Czy praca turbiny weszla w jakis tryb awaryjny?

Błędy sprawdzałeś, teraz ?
Sama turbina jeśli ma awarię to i tak na zegary ECU wywali usterkę silnika.
Stało się tak ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.