Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] TDCi 140 KM automat - wymieniłem przepływomierz (podróbka) ? Logika zawodzi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299069)

ZwykłyKierowca 31-07-2019 14:50

TDCi 140 KM automat - wymieniłem przepływomierz (podróbka) ? Logika zawodzi
 
Witam serdecznie wszystkich
Po pierwsze przeszukałem forum i niczego nie znalazłem więc proszę o radę.
Pokrótce opiszę bolączkę mojego Mondka

Jakiś czas temu pojawił się problem z gaśnięciem samochodu na wolnych obrotach, szczególnie przy dużym obciążeniu silnika. Przykładowa sytuacja to włączona klimatyzacja na auto, skręt kierownicy i próba wycofania z parkingu. Utrata mocy była również odczuwalna w dolnym zakresie obrotów, zanim turbina się załączy. Na początku sytuacja zdarzała się losowo, bez konkretnego powodu (silnik zimny lub ciepły, rano lub wieczorem, deszcz czy słońce), ale dość rzadko. Z czasem coraz częściej ale wciąż bez powiązania z żadnym innym faktem. Dochodziło do tego, że z parkingu wyjeżdżałem na 5 odpaleń, bo przy lekkim skręcie kierownicy i nawet bez klimy samochód się dławił. Ale powtarzam, nadal nie za każdym razem. Czasem przejechałem 100 km bez problemu, postój 15 minut i problem z ruszeniem wymagającym skrętu kierownicy.
Oczywiście mechanik, po wysłuchaniu opisu sytuacji diagnoza - przepływomierz. Wstępnie umówiony termin i na odjeździe mechanik odpiął wtyczkę przepływki. Jak ręką odjął, przejeździłem samochodem 2 miesiące (około 5000 km) i najmniejszych problemów. Wreszcie zgromadziłem środki i dziś wymieniłem przepływomierz (podróbka) i zonk. Po podpięciu znów te same hece, po odpięciu samochód jeździ jak MK10 ;-)
Parametry (temperatura powietrza dolotowego i masa powietrza) w normie, żadnych anomalii.
Jakieś pomysły ?
Z góry dziękuję za pomoc. I tak pewnie na darmo wywaliłem 400 zł na przepływkę ;-(

Garbojad 31-07-2019 16:05

Odp: MKIV TDCi 140 KM automat - problem z przepływomierzem? Logika zawodzi
 
Przepływa steruje EGR może tu jest problem

lucas4891 31-07-2019 17:34

Odp: MKIV TDCi 140 KM automat - problem z przepływomierzem? Logika zawodzi
 
Ale chyba tylko do adaptacji, a pozniej EGR jest sterowany na parametrach wyuczonych jesli sie nie myle. Ale zaslepic na probe napewno nie zaszkodzi.
Pytanie czy jest blad przeplywomierza i czy po podpieciu wtyczki nie robi sie w niej zwarcie.
Oczywiscie jest tez opcja, ze nowa przeplywka to ryzowa podroba markowej czesci i jest do d...

MaXyM 31-07-2019 21:02

Odp: TDCi 140 KM automat - wymieniłem przepływomierz (podróbka) ? Logika zawodzi
 
wczoraj czytalem na forum SMAXa ze przeplywka to jedna z czesci ktora sie za kazda cene powinno kupowac oryginalna. Lepsza uzywka niz podrobka podobno.

Zbyniu123 31-07-2019 22:50

Odp: TDCi 140 KM automat - wymieniłem przepływomierz (podróbka) ? Logika zawodzi
 
Zaslep egr i zobacz czy pomoglo, zazwyczaj zwalony egr daje wiecej powietrza niz powinien i komputer wariuje i nie potrafi tego wysterowac i poprostu gasnie.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.