Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Escape - Kuga USA] wymiana oleju silnikowego kiedy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290894)

drill 15-01-2019 12:36

wymiana oleju silnikowego kiedy?
 
hej. pytanie czy po wymianie oleju silnikowego nalezy w komputerze ustawic date wymiany, czy silnik sam sugeruje wymiane oleju jezeli jest to konieczne? Auto kupione pare miesiecy temu, poprzedni wlasciciel zapewnial ze dopiero zmienil olej, a samohod zaczal wyswietlac dzis info ze wymagana wymiana oleju.

Wacman 17-01-2019 19:11

Odp: wymiana oleju silnikowego kiedy?
 
Jeśli nie masz 100% pewności wymiany oleju to go wymień i od razu skasuj serwis. Druga sprawa to co ile km. masz ustawiony serwis olejowy. Może być tak, że ktoś faktycznie wymienił olej a nie skasował serwisu i dlatego teraz wyświetla Ci się komunikat.

drill 17-01-2019 19:19

Odp: wymiana oleju silnikowego kiedy?
 
Cytat:

Napisał Wacman (Post 3081709)
Jeśli nie masz 100% pewności wymiany oleju to go wymień i od razu skasuj serwis. Druga sprawa to co ile km. masz ustawiony serwis olejowy. Może być tak, że ktoś faktycznie wymienił olej a nie skasował serwisu i dlatego teraz wyświetla Ci się komunikat.

wlasnie olej na bagnecie czysty, wyglada na swiezynke. Gdzie kasuje sie serwis, w forscan gdzies czy po prostu w komputerze pokladowym?

Wacman 17-01-2019 21:01

Odp: wymiana oleju silnikowego kiedy?
 
Poszukaj sobie w necie, jest tego trochę :wink: ja pierwszy raz korzystałem chyba z tego tematu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

serwis powinno kasować razem z wymianą oleju :)

drill 18-01-2019 07:37

Odp: wymiana oleju silnikowego kiedy?
 
Cytat:

Napisał Wacman (Post 3081760)
Poszukaj sobie w necie, jest tego trochę :wink: ja pierwszy raz korzystałem chyba z tego tematu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

serwis powinno kasować razem z wymianą oleju :)

dzieki wielkie! a mam jeszcze pytanie, jako ze dedykowany olej to 5w20 , a poprzedni wlasciciel zalal 5w30.. lepiej zmienic na 5w20 czy juz zostawic ta 30stke i taki lac przy nastepnej wymianie?

gibaj 18-01-2019 09:04

Odp: wymiana oleju silnikowego kiedy?
 
Lej taki jak masz już wlany

Wacman 18-01-2019 13:42

Odp: wymiana oleju silnikowego kiedy?
 
Cytat:

Napisał gibaj (Post 3081896)
Lej taki jak masz już wlany

Głupotą jest zmieniać olej na inny niż zaleca producent, jeśli jesteś innego zdania to może to jakoś sensownie wytłumaczysz :wink:

RS AUTO-RAF 18-01-2019 19:57

Odp: wymiana oleju silnikowego kiedy?
 
Do tego silnika przynajmniej w autach europejskich można lać 5w20 i 5w30. nie wiem jak jest w przypadku amerykańskich aut. ale w twoim na korku oleju powinno być napisane jaki olej ma być. jak jest 5w20 to taki lej.
Jesli chodzi o kasowanie inspekcji olejowej to może ona być kasowana w opcjach na zestawie wskaźników: ustawienia pojazdu/reset oil i przytrzymać ok. jak dobrze pamiętam.
lub druga opcja: włączasz zapłon ale bez sprzęgła i wciskasz pedał gaz i hamulec jednocześnie, trzymasz aż pojawi sie komunikat reset oil complete.

Wacman 18-01-2019 20:39

Odp: wymiana oleju silnikowego kiedy?
 
Na korku jest 5W-20 i taki powinno się lać :wink:
tylko jak już będziesz kupował olej to kup jakiś dobry i nie słuchaj reklam, bo ten na "C" to pomyje a nie olej :mad:

PaulRakov 20-01-2019 11:30

Odp: wymiana oleju silnikowego kiedy?
 
Powiedźcie lepiej kiedy wymieniać olej w skrzyni. Wyczytałem w instrukcji obsługi usa, że po 240 tys jeżeli jest normalnie użytkowany.

A jak z rozrządem ktoś ma informację, bo też wyczytałem, że 2.0 240 KM, to albo po 10 latach, albo po 220 TYS KM.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.