Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72968)

73Kwiatek 25-06-2009 12:45

automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań
 
Chciałem porównoć parę spraw

buju 28-06-2009 21:10

Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań
 
jutro zamawiam s-maxa 2.3 automat
jak odbiore we ...wrześniu lub październiku
to pogadamy :)
a jakie masz pytania?
pzdr PB

maciekr7 29-06-2009 12:32

Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań
 
no to odważny jesteś. Prawdopodobnie nie znajdziesz w żadnym salonie testowego auta z takim silnikiem.
A tak na marginesie to coś blado osiągi wypadają z tym silnikiem. Też chciałem automat, ale z tabelki wyszło mi jednak 2.5 T 8)

loop_77 01-07-2009 10:30

Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań
 
Buju,nie lepiej było troszkę dołożyć i wziąść 2.5T ?
Chyba,że musi być koniecznie automat.

buju 10-07-2009 22:17

Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań
 
zamówiony :) 29 czerwca
odbiór 30 październik

KRYZYS w branży motoryzacyjnej, nie ma co!

schowek pod fotelem wykluczył elektryczne sterowanie wysokości
to tak na marginesie
radio Sony z BT i USB oraz sterowaniem głosowym owe sterowanie ma PO ANGIELSKU

ogólnie ciężko o wersje full, żeby wiedzieć co i jak wygląda/działa
i z czego zrezygnować...
szczegół, że na kilka pytań musiał mi odpowiedzieć ford polska
bo w salonach NIKT NIE POTRAFIŁ odpowiedzieć lub celowo sugerował
dokupić opcje, która w automacie jest standardem

MUSI być automat i ABSOLUTNIE nie DIESEL ale nie pisze tego by polemizować nad wyższością tego czy owego. po prostu nie lubię ropniaków
2.3 benzyna automat ma 161KM - jest to nowy silnik, którego nie było jak S-Max wchodził na rynek. Myślę, że ci co tworzą auto i dają taki a nie inny
silnik do automatu to uwzględniają zapas mocy etc.
jeździłem testowo S-Maxem 2.0tdi 140KM i było wystarczająco.
poza tym, jeżdżę od lat Audi A6 1.8T benzyna automat i to ma 150KM
fakt, że turbina (już nowa kolejna) ale auto ma też kilka ładnych lat
nie powinno być źle w S-Maxie, zresztą patrząc na nasze drogi
i fotoradary to nie ma gdzie pędzić, a na zakorkowane ulice i jazdę miejską automat jest OK. Zawsze jest tiptronic (w fordzie chyba inaczej się to nazywa). Automat trzeba lubić i umieć go używać, rewelacja do hamowania silnikiem lub przygotowania się do wyprzedzania.

jak odbiorę na 100% podzielę się wrażeniami

pzdr PB

tygrysex 11-07-2009 09:30

Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań
 
Cytat:

Napisał buju (Post 1203486)
schowek pod fotelem wykluczył elektryczne sterowanie wysokości
to tak na marginesie
pzdr PB

??!!?? Mam schowek pod fotelem kierowcy i pasazera i oba fotele maja pelna elektryke we wszystkich kierunkach (+ pamiec u kierowcy)... Co Ci znowu z Forda wymyslili?

maciekr7 11-07-2009 21:52

Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań
 
Cytat:

Napisał buju (Post 1203486)
zamówiony :) 29 czerwca
odbiór 30 październik

KRYZYS w branży motoryzacyjnej, nie ma co!

schowek pod fotelem wykluczył elektryczne sterowanie wysokości
to tak na marginesie
radio Sony z BT i USB oraz sterowaniem głosowym owe sterowanie ma PO ANGIELSKU

ogólnie ciężko o wersje full, żeby wiedzieć co i jak wygląda/działa
i z czego zrezygnować...
szczegół, że na kilka pytań musiał mi odpowiedzieć ford polska
bo w salonach NIKT NIE POTRAFIŁ odpowiedzieć lub celowo sugerował
dokupić opcje, która w automacie jest standardem

MUSI być automat i ABSOLUTNIE nie DIESEL ale nie pisze tego by polemizować nad wyższością tego czy owego. po prostu nie lubię ropniaków
2.3 benzyna automat ma 161KM - jest to nowy silnik, którego nie było jak S-Max wchodził na rynek. Myślę, że ci co tworzą auto i dają taki a nie inny
silnik do automatu to uwzględniają zapas mocy etc.
jeździłem testowo S-Maxem 2.0tdi 140KM i było wystarczająco.
poza tym, jeżdżę od lat Audi A6 1.8T benzyna automat i to ma 150KM
fakt, że turbina (już nowa kolejna) ale auto ma też kilka ładnych lat
nie powinno być źle w S-Maxie, zresztą patrząc na nasze drogi
i fotoradary to nie ma gdzie pędzić, a na zakorkowane ulice i jazdę miejską automat jest OK. Zawsze jest tiptronic (w fordzie chyba inaczej się to nazywa). Automat trzeba lubić i umieć go używać, rewelacja do hamowania silnikiem lub przygotowania się do wyprzedzania.

jak odbiorę na 100% podzielę się wrażeniami

pzdr PB

To jeszcze nic, poczekaj jak będziesz odbierał auto.
U mnie np. nie zamontowali zamówionego pakietu BUSINES I (czyli Radio SONY 6CD + BT + Tempomat). Po prostu Ford ma taki system, że inaczej on się zwie w cenniku a inaczej w systemie.
Słyszałem też o przypadku, że zapomnieli ksenonów zamontować w fabryce.

Niezła żenada za ponad 100 tys. PLN

golsze 11-07-2009 22:40

Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań
 
Cytat:

Napisał maciekr7 (Post 1203951)
U mnie np. nie zamontowali zamówionego pakietu BUSINES I (czyli Radio SONY 6CD + BT + Tempomat). Po prostu Ford ma taki system, że inaczej on się zwie w cenniku a inaczej w systemie.

Macekr7 u którego dealera zamawiałeś auto? Czy i jak rozwiązałeś problem z nie zamontowanym pakietem Busines I? Ja też zamówiłem ten pakiet i czekam ok. 3 miesiące na maksia głównie dlatego, że chciałem mieć tempomat. Na tzw. stoku było kilka wersji platinium lecz żadna nie miała tempomatu. Podczas analizy katalogu wyszło mi, że najlepiej zamówić właśnie pakiet busines I.
Jak na razie próbuję od 3 tygodni odebrać samochód i ciągle jest coś nie tak a jeszcze nie widziałem samochodu. Ostatnia wpadka to błędy w dokumentach. W fakturze było napisane zgodnie z zamówieniem 5 miejsc a w karcie pojazdu i świadectwie homologacji, że samochód jest 7 miejscowy i papiery wróciły do forda.

maciekr7 12-07-2009 12:17

Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań
 
Cytat:

Napisał golsze (Post 1203993)
Macekr7 u którego dealera zamawiałeś auto? Czy i jak rozwiązałeś problem z nie zamontowanym pakietem Busines I? Ja też zamówiłem ten pakiet i czekam ok. 3 miesiące na maksia głównie dlatego, że chciałem mieć tempomat. Na tzw. stoku było kilka wersji platinium lecz żadna nie miała tempomatu. Podczas analizy katalogu wyszło mi, że najlepiej zamówić właśnie pakiet busines I.
Jak na razie próbuję od 3 tygodni odebrać samochód i ciągle jest coś nie tak a jeszcze nie widziałem samochodu. Ostatnia wpadka to błędy w dokumentach. W fakturze było napisane zgodnie z zamówieniem 5 miejsc a w karcie pojazdu i świadectwie homologacji, że samochód jest 7 miejscowy i papiery wróciły do forda.

Też miałem w papierach 5 zamiast 7 miejsc, ale to już załatwione.
Nie będę na razie wymieniał dealera (ew.na priv) bo sprawa jest nie zakończona. Na razie samochód odebrany i jeżdżę.
Ale obawiam się, że Ford ma burdel i rozbieżności między cennikiem a systemem, i może Twój samochód też jest bez pakietu.
Myślę, że Ford powinien chyba wreszcie zrobić porządek w systemie, bo sytuacja niestety może się powtarzać.

golsze, prawdopodobnie możesz się spodziewać zamiast radia i tempomatu pełnej elektryki foteli i lusterek (i jeszcze paru innych).

Pod nazwą BUSINES I w systemie forda kryje się coś innego, a radio SONY + BT + Tempomat to AUDIO I, czego w cenniku nie ma. Chyba że pracownik który składał zamówienie wykazał się błyskotliwością i połączył te fakty.

golsze 12-07-2009 20:28

Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań
 
Cytat:

Napisał maciekr7 (Post 1204178)

golsze, prawdopodobnie możesz się spodziewać zamiast radia i tempomatu pełnej elektryki foteli i lusterek (i jeszcze paru innych).

Pod nazwą BUSINES I w systemie forda kryje się coś innego, a radio SONY + BT + Tempomat to AUDIO I, czego w cenniku nie ma. Chyba że pracownik który składał zamówienie wykazał się błyskotliwością i połączył te fakty.

Maciekr7, dzięki za info. Odpisałem na priva.
Mam nadzieję, że jutro lub pojutrze obejrzę mój samochód i sprawdzę wizualnie czy są te elementy, które zamówiłem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.