Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Awaria układu wspomagania. Serwis (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=211007)

zielonek430 07-09-2014 13:52

Awaria układu wspomagania. Serwis
 
Witam.

Posiadam auto rocznik 2011, C-MAX z silnikiem 1.6 benzyna 150 km.

Jakiś czas temu pojawił się komunikat "Awaria wspomagania. Serwis", wspomaganie przestało działać. Jednak po zatrzymaniu, wyłączeniu i włączeniu silnika normalnie się uruchomiło (i działało przez dobre kilka miesięcy).

Dzisiaj wyciągam auto z garażu, wsiadam, odpalam i nawet bez kręcenia kierownicą znowu ten komunikat. Wyłączam silnik, włączam - to samo. Załączam sam zapłon - to samo. Plamy brak (poza plamą klimatyzacji, ale to woda), a wspomaganie nie działa. Najgorsze jednak to, że gwarancja pół roku temu się skończyła.

Co się mogło stać? Pompa, przewody czy może jakiś bezpiecznik? Czy z tą usterką można dojechać 20 km do najbliższego ASO? Ile to może wynieść?

Z góry dzięki za odpowiedź.

salom 07-09-2014 15:13

Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis
 
Z taką usterką to można i 2 tysiące kilometrów przejechać, jak tylko będziesz miał siłę do kręcenia kierownicą.
W tak młodym aucie, już usterka wspomagania ??. Jeżeli masz pompę napędzaną elektrycznie, to szukaj w elektryce.
Nic mechanicznego na pewno się nie zepsuło. A może nie ma płynu w zbiorniczku ??

zielonek430 07-09-2014 20:26

Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis
 
Wspomaganie jest elektrohydrauliczne, więc będę szukał w elektronice (tak właśnie myślałem). Auto i tak jest tuż przed przeglądem, więc płyn i te sprawy będzie można sprawdzić.

Dzięki za choć trochę otuchy :)

Czesiek_ze 07-09-2014 21:52

Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis
 
A czemu nie pojechałeś do serwisu po pierwszym komunikacie piszesz że tak masz od kilku miesięcy może byś się załapał na gwarancje, jak jest gwarancja to się jedzie z każdą pierdołą do ASO , myślę że jak by to było coś poważnego to byś nie odpalił.pozdro.

zielonek430 08-09-2014 09:44

Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis
 
Pierwszy komunikat był już po gwarancji... Jakby był w trakcie to pierwsze co bym zrobił to wycieczka do ASO.

boncio 08-09-2014 10:09

Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis
 
C-max po 2010 (zresztą jak każdy nowy Ford po 2008 roku) ma czysto elektryczne wspomaganie, nie ma żadnej hydrauliki.
Znajomej w Fieście padło po 1,5 roku i 20tys km...
Po pierwsze podłączenie pod kompa i sprawdzenie błędów. Może być to moduł lub samo wspomaganie. Możesz też sprawdzić w teście zegarów (trzymasz lewe OK podczas uruchamiania aż pojawi się napis TEST) i przewijasz strzałkami góra/dół do ekranu DTC.

zielonek430 08-09-2014 11:18

Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis
 
No i zrobiłem tak jak mówisz @Boncio i ani przy samym zapłonie, ani po odpaleniu silnika przytrzymując lewe OK nic się nie stało (poza wykasowaniem licznika dziennego).

Edit: już sobie poradziłem (trzeba było wcisnąć ok przed przekręceniem kluczyka). W teście wyświetla "no DTC"

Natomiast w serwisie podpięli do komputera i powiedzieli, że pompa... Zgłupiałem (jakieś liczby jakie wyczytałem to 52 albo 14229, nic mi one nie mówią).

salom 08-09-2014 13:50

Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis
 
Boncio, piszesz że kolegi wspomaganie nie ma żadnej hydrauliki, w serwisie powiedzieli mu, że pompa uszkodzona, a co ona pompoje powietrze, czy elektrykę do maglownicy, ?? Pomyśl troche, zanim cos napiszesz.

zielonek430 08-09-2014 14:17

Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis
 
Boncio ma rację, wspomaganie jest elektryczne. Jakiś szczawik podpiął mi kompa pod auto i powiedział, że to pompa. Potem przyszedł starszy mechanik, spytałem jakie to wspomaganie i jaka tu pompa jest - nie ma żadnej pompy, wspomaganie jest elektryczne. Do wymiany przekładnia... Pół roku po gwarancji...

Atlis 08-09-2014 14:41

Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis
 
Słyszałem o jednej wymianie przekładni w Focusie (przypadek ze Szczecina) jeszcze na gwarancji. Niestety, naprawić trzeba. Pompy oczywiście nie ma, wspomaganie jest w pełni elektryczne i zintegrowane z przekładnią.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.