Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Wycena naprawy po wypadku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271411)

boro_1 23-10-2017 17:51

Wycena naprawy po wypadku
 
5 załącznik(i)
Witam

Panowie miałem małego dzwona w sobote. Pytanko myślicie że szkoda całkowita? Ewentualnie proszę o opinie na temat kosztów naprawy żebym miał jakieś rozeznanie co dalszego działania. Przyjmijmy ze zawieszenie jest ok wiec dojdzie koło całe jeszcze.

hindus 23-10-2017 17:58

Odp: dzwon
 
Poduchy poszły, może być całka.

kuba0005 23-10-2017 18:00

Odp: dzwon
 
Będzie całka chociażby dlatego żeby wypłacić od tyłu licząc czyli co dobre bo wtedy wychodzi lepiej dla ubezpieczslini. Otóż maskę szkoda z Oc czy Ac

boro_1 23-10-2017 18:03

Odp: dzwon
 
Nie moja wina. A i szyba poszła od poduchy. Ciekaw jak mi dziady wycenia. A szkoda bo rok i 3 miechy ja miałem i na prawie 30k co zrobiłem to nic nie grzebałem po za końcowka na samym początku :(

Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 2875719)
Będzie całka chociażby dlatego żeby wypłacić od tyłu licząc czyli co dobre bo wtedy wychodzi lepiej dla ubezpieczslini. Otóż maskę szkoda z Oc czy Ac


Lukasz2525 23-10-2017 18:05

Odp: dzwon
 
Patrząc po wnętrzu, tapicerce, wyposażeniu, to kup sobie lepszego :)

boro_1 23-10-2017 18:07

Odp: dzwon
 
Po za climatronikiem to zmieniam kierownice i mam chyba wszystko, no może siedzenia są lepsze i podłkoietnik. Nie była taka biedna wersja a naprawde dobrze słuzył.

Cytat:

Napisał Lukasz2525 (Post 2875722)
Patrząc po wnętrzu, tapicerce, wyposażeniu, to kup sobie lepszego :)


Lukasz2525 23-10-2017 18:10

Odp: dzwon
 
Bez urazy, w tym aucie nic nie ma :)

boro_1 23-10-2017 19:29

Odp: Wycena naprawy po wypadku
 
Nikt nic sie nie wypowie?

slawek-kali 23-10-2017 19:42

Odp: Wycena naprawy po wypadku
 
Ale co chcesz przeczytac? sam widzisz przeciez: zderzak, wzmocnienie, zaczepy pierdoly, reklektor, maska, blotnik, drzwi , nie wiem jak slupek, do tego poduchy i szyba..

calka jak nic..

hak64 24-10-2017 06:12

Odp: Wycena naprawy po wypadku
 
Tak, to jest szkoda całkowita. O ile blacharkę i lakier ogarniesz za jakieś 6-7 tys. (wg cen stosowanych w ASO), to nowa deska i poduchy przekreślą zasadność naprawy (koszt przekroczy wartość pojazdu). Ubezpieczyciel wypłaci więc różnicę pomiędzy szacunkową wartością pojazdu przed szkodą, a wartością wraku i będzie to raczej niekorzystna wycena. Dodatkowe pieniądze możesz uzyskać zgłaszając szkodę osobową. Jeśli cokolwiek cie boli, to idź do lekarza i zdobądź dokumentację potwierdzającą doznane obrażenia. Otarcia i siniaki możesz udokumentować fotkami, ale lekarz także musi się w tej materii wypowiedzieć. To z pewnością da kilka dodatkowych tys. (na osobę /jeśli jechałeś z kimś/). Nie zapomnij obciążyć ubezpieczyciela kosztem korzystania z samochodu zastępczego (należy się jak psu micha). Możesz z niego korzystać od zaistnienia szkody, do momentu wypłacenia odszkodowania za auto. Samochód zastępczy można wynająć nawet od osoby prywatnej (konieczna jest tylko umowa najmu z określona stawką dobową), byle koszt nie przekroczył cen stosowanych w wypożyczalniach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.