Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] z sinikiem 242 km - opinie,porady. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282448)

ołowiany 18-06-2018 20:37

z sinikiem 242 km - opinie,porady.
 
Może źle szukam, ale nie znalazłem opinii o tym silniku.

- Jak wygląda usterkowość ?
- Domyślam się, że to jest max co można uzyskać z tego silnika mniejszym
kosztem, ale może się mylę ?
- Jak wygląda spalanie ?
- Czy ma sens ten silnik w porównaniu ze 182 km z ew. modyfikacjami ?
- Czy wcześniejszy silnik 204 km ma więcej wspólnego ze 182 km czy z 242 ?
- Dlaczego tak mało o nim można się dowiedzieć ? Czy jest mało popularny, za
drogi ?

bananmin 19-06-2018 12:28

Odp: Kuga z sinikiem 242 km - opinie,porady.
 
mam escape 2l ecoboost
40 tys przelotu - i maglownica już stuka - do regeneracji niebawem
nie wiem jak w kugach ale escape ma z tym problem,
spalać spala trochę jak to ecoboost ok 12-14 PB średnia to norma założyłem lpg i spala 2 l PB i ok 12 LPG,
2L najlepszy do tej budy , a w europie dopiero wkładany w Kugach od niedawna stąd mało informacji .
Reasumując śmiga świetnie pali mało i nie zamienił bym puki co na inny .

danwit2 19-06-2018 12:41

Odp: Kuga z sinikiem 242 km - opinie,porady.
 
Maglownica Ci już stuka??? cos chyba wcześnie. A gdzie był uderzony ? bo jeśli mówimy o Escape to był sprowadzony po kolizji i być może właśnie dostał w przednie koło albo w przód gdzie uszkodziło maglownice i dopiero teraz daje ona o tym znać.

Rob^ 19-06-2018 13:11

Odp: Kuga z sinikiem 242 km - opinie,porady.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] miałem ten sam silnik EcoBoost 2.0 w Mondeo MK4 i z takim silnikiem kupiłem nową Kugę.
Jak dla mnie doskonały wybór do obu tych aut, zwłaszcza dla Kugi z napędem AWD gdzie wersja z silnikiem 1.5(1.6) 182KM wyraźnie jest "za słaba" ...
Mondeo sprzedałem z przebiegiem ~140kkm a od ~60kkm miał zrobiony chiptuning :619: ... i nie było z silnikiem żadnych problemów.
:D

ołowiany 27-06-2018 13:07

Odp: z sinikiem 242 km - opinie,porady.
 
Ok. Dzięki. Przy okazji doczytałem o tych silnikach w temacie "moje auto" Większość to amerykany. Twoja Rob wymiata, ale to pewnie tylko dzięki umiejętnością fotograficznym ;)
Nie dane mi było jeździć automatem Forda i nie wiem jak się sprawuje. Wyjdzie w marszu.
Spalanie trochę przeraża, ale nie jeżdżę za dużo więc jakoś będzie. Ponoć te silniki już znikają z oferty. Prawda to ? Rob jak możesz to zdradź na PW ile zapłaciłeś.

Rob^ 27-06-2018 13:56

Odp: z sinikiem 242 km - opinie,porady.
 
Cytat:

Napisał ołowiany (Post 2998436)
Spalanie trochę przeraża, ale nie jeżdżę za dużo więc jakoś będzie. Ponoć te silniki już znikają z oferty. Prawda to ? Rob jak możesz to zdradź na PW ile zapłaciłeś.

Jeśli myślisz o nowym aucie a jednocześnie boisz się wysokiego spalania auta co ma prawie 250KM pod maską to policz ...

ile nowe auto straci na wartości przez najbliższe lata
ile w tym czasie zapłacisz za ubezpieczenie tego żelaza
ile w tym czasie wyjeździsz litrów paliwa

Zerknij na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
mi z Mondeo ze statystyk wyszło:
Koszt paliwa: 56.69 PLN/100km razem 48417.96 zł
Inne koszty: 29.02 PLN/100km razem 26933.00 zł
Strata wartości auta przez 6,5 roku: ~50000zł
Gdyby było kupione nie roczne demo a nówka sztuka za 180kpln (tyle kosztował mój egzemplarz nowy) to ta kalkulacja była by jeszcze ciekawsza ;)

Co to Kugi to nie tajemnica ... Kuga w wersji ST-Line z EcoBoostem 2.0, AWD, automatem, dachem panoramicznym, hakiem wieloma innymi niepotrzebnymi "gadżetami" wyszła mi po rabatach 143263,00 PLN brutto

ołowiany 27-06-2018 15:11

Odp: z sinikiem 242 km - opinie,porady.
 
Nigdy nie liczyłem tak dokładnie ile kosztuje samochód, bo nie chciałem liczyć :) Musiałbym wtedy kupić sobie chiński skuter i w miarę potrzeby korzystać z taxi i zbiorkomu :)
Dzięki za podzielenie się ceną.
Najważniejsze, że jak rozumiem auto daje frajdę z jazdy. I na to liczę :) Niestety nigdzie nie było demo do wypróbowania.

Zapomniałem - jak wygląda (bo podobno jest) zmiana trybu jazdy skrzyni ? Tym się steruje z poziomu komputera czy jest jakiś przycisk ? Jest jakaś odczuwalna różnica ?

Rob^ 27-06-2018 18:49

Odp: z sinikiem 242 km - opinie,porady.
 
z tymi kosztami to właśnie jest tak że jak by tak liczyć to najtaniej wyjdzie blablacar ;) ... ale jak dodamy utratę wartości auta do stronie kosztów utrzymania to to czy auto spala 5 czy 15l nie ma większego znaczenia :D

... ja też nie znalazłem nigdzie demówki Kugi z EB 2.0 ... a teraz będzie jeszcze gorzej :/
Obawiam się że na teraz to zostaje kupić jaki jest już wyprodukowany ... na allegro są 3szt z EcoBoostem 2.0, albo czekać aż pojawią się ponownie dostępne już z filtrem FAP/DPF ;)

ołowiany 27-06-2018 19:08

Odp: z sinikiem 242 km - opinie,porady.
 
Cytat:

Napisał Rob^ (Post 2998567)
z tymi kosztami to właśnie jest tak że jak by tak liczyć to najtaniej wyjdzie blablacar

Otóż to :)

Cytat:

Napisał Rob^ (Post 2998567)
Obawiam się że na teraz to zostaje kupić jaki jest już wyprodukowany

Tylko takie kupuję. I często z niecierpliwością, po zakupie czekam parę lat aż trafi się ta "wymarzona" konfiguracja następnego :) Nie zawsze się udaje..:)

A jak z tym wyborem trybu jazdy ?

Rob^ 27-06-2018 20:59

Odp: z sinikiem 242 km - opinie,porady.
 
Ja wybrałem Kugę tylko dlatego że wprowadzono rzutem na taśmę w listopadzie 2017r wersję z silnikiem 2.0
Gdyby nie to wybrał bym kijankę Sportage z silnikiem 1.6 177 KM ;)
Ma praktycznie wszystko co można chcieć od nowoczesnego auta i jest wyraźnie tańsza od Kugi 1.5 ;)

Co do jazdy to zdecydowanie brakuje mi w tym aucie szybkiej skrzyni dwusprzęgłowej którą miałem w Mondeo. NIestety Ford wycował sięz PowerShift`a w benzynowych autkach :( a ten fordowski automat który wsadzili nijak się ma do tak zwinnego i mocnego auta ... wyraźnie zamula.
Łopatki zmiany biegów przy kierownicy w tak wolnej skrzyni zalatują żartem jakimś ... no ale ... tak zrobili :D :619:
Na szczęście przełączenie na tryb SPORT wyraźnie poprawia doznania i zaczyna być fajnie :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.