Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] 2017 - przód naprawa blacharska (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283995)

jastndt 25-07-2018 06:23

2017 - przód naprawa blacharska
 
Witam Kolegów i Koleżanki,

Jestem Nowy na forum Forda, wiec proszę o wyrozumiałość. Na początku roku skuszony niską ceną sprowadziłem forda fusion mk5 SE L4 1.5 benzyna po "faceliftingu". Wydawało się że samochód ma nie wielkie uszkodzenia. Jak się wydawał tak jest. Niestety pojawił się problem z częściami. Części są koszmarnie drogie. Do wymiany mam zderzak z lampami, maska, belka pod zderzak, błotnik przedni prawy, chłodnica wody górna i dolna, poduszki powietrzne w kierownicy, kolano, poduszka fotel kierowcy, kurtyna prawa.

Na rynku są dostępne części z wersji przed "liftowej" znacznie tańsze. Podstawowe pytanie czy części te będą pasować?

Czy ktoś z Was sprowadzał części z USA? Wiem że są takie możliwości, Naszych krajowych jest nie wiele przez co winduje bardzo wysoką cenę.

Z góry bardzo dziękuję za pomocne odpowiedzi.

Matych 25-07-2018 07:21

Odp: Ford Mondeo - Fusion 2017 - przód
 
Jak czytam takie posty to ręce opadają,jak można sprowadzić samochód bez rozeznania ile będzie kosztowała jego naprawa i jwk jest z dostępnością części.

zenq 25-07-2018 10:23

Odp: Ford Mondeo - Fusion 2017 - przód
 
wrzuc jak wiekszosc handlarzy przod od przedlifta i z glowy, u nas w eu to i tak najnowszy model ;p

jastndt 25-07-2018 17:28

Odp: Ford Mondeo - Fusion 2017 - przód
 
Cytat:

Napisał zenq (Post 3010249)
wrzuc jak wiekszosc handlarzy przod od przedlifta i z glowy, u nas w eu to i tak najnowszy model ;p

części będą pasować, czy konieczne będą "małe przeróbki" ?

krism0156 25-07-2018 20:08

Odp: Ford Mondeo - Fusion 2017 - przód
 
dramat. sprowadził bitego fusiona bez rozeznania się w cenach części...

Matych 25-07-2018 22:48

Odp: Ford Mondeo - Fusion 2017 - przód
 
Cytat:

Napisał zenq (Post 3010249)
wrzuc jak wiekszosc handlarzy przod od przedlifta i z glowy, u nas w eu to i tak najnowszy model ;p

Super.A potem giną samochody,weż przód z przedlifta przecież kupa części jest na aledrogo bo drzewo spadło na tył.

trempek 17-05-2020 08:02

Odp: Fusion 2017 - przód naprawa blacharska
 
Podepnę się po temat. Potrzebuję nowy oryginalny grill do Fusiona 2017 Czy pasuje od mondeo ? Nie chce zamiennika a serwis forda nie pomaga jak słyszy vin aua z usa.

KoWaLWWL 25-05-2020 06:25

Odp: Fusion 2017 - przód naprawa blacharska
 
Cytat:

Napisał trempek (Post 3250694)
Podepnę się po temat. Potrzebuję nowy oryginalny grill do Fusiona 2017 Czy pasuje od mondeo ? Nie chce zamiennika a serwis forda nie pomaga jak słyszy vin aua z usa.

Michał góra pasuje, dół jest inny albo taki sam jak od wersji Vignale?? Polutowałeś już zderzak??

klocur 19-06-2020 09:18

Wymiana przodu hybrid 2017 po lifcie?
 
Dzień dobry wszystkim. Jestem zupełnie nowy i zielony w temacie, mój Ford dopiero płynie a chciałbym skompletować chociaż kilka części zanim do mnie przyjdzie.
1. Lift - Fusion po lifcie to ten z pokrętłem zamiast lewarka zmiany biegów?
2. Reflektory przód - z tego co wyczytałem na forum w moim przypadku (zwykłe lampy) mam trzy drogi - modyfikacja istniejących lamp, kupno chińskich zamienników, kupno prawego reflektora (np [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) z wersji europejskiej ( tej 2019+ ???). Która droga najlepsza? Jest jeszcze jakaś inna? z tego co zrozumiałem reflektory LED bez przeprogramowania, wymiany przełącznika i modyfikacji instalacji nie wejdą.
3. Zderzak - Czy ktoś z was kupował zamienniki do malowania z allegro? jak z ich dopasowaniem i jakością?
4. Forscan - widziałem na różnych filmach zestawienie adresów i wartości ECU które można modyfikować. Jest to gdzieś ogólnodostępne i bezpłatne?
5. Czy do polifta bez większych kombinacji można założyć zderzak sprzed lifta?
Dziękuję za wszelką pomoc.

stefan14_14 03-02-2021 14:59

Odp: Wymiana przodu hybrid 2017 po lifcie?
 
Witam,
Kolego jestem w podobnej sytuacji, ściągam aktualnie Fusion SE 2018. Poszukuje jakichś materiałów w kwestii budowy frontu Fusion tzn. jakie elementy wchodzą w skład przodu(zderzak, reflektory, kierownica powietrza itp.) czy są jakieś gotowe materiały?(manuale, szkice bo na forum nic nie mogę znaleźć). Moje auto jest lekko uderzone, aczkolwiek elementy są zdemontowane i nie wiem gdzie znaleźć info jaki zderzak, lampy itp pasują. Najlepiej żebym kupił lampy już gotowe do założenia z homologacja EU żeby nie bawić się w przeróbki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.