Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Zalety, wady i usterki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294774)

weuek 31-05-2019 09:15

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
To tyle nowoczesnych wspomagaczy to auto ma, a i tak nim w coś wjechałeś?

bidżej 31-05-2019 15:09

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
gdyby ktoś nie śledził wątku o wrażeniach z jazdy... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

blablawla 01-06-2019 08:32

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Nie wiem jak bardzo to jest odczuwalne na żywo, ale w moim poprzednim aucie C5 1.6 THP A6 (Aisin 6 biegowy hydrokinetyk) przy przełączaniu za N na D/R lub z P na D/R też silnik delikatnie zmieniał obroty, zmieniał się również dźwięk pracy silnika i było delikatne szarpnięcie (takie odczucie że chce zacząć ciągnąć). Było tak od nowości, był to też mój pierwszy automat i uznałem że tak poprostu ma być. Biegi podczas jazdy oczywiście zmieniał bez jakichkolwiek szarpnięc, dźwięków przynajmniej do czasu sprzedaży czyli ca 100 tys km. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie odbieram Focusa to dam znać jak to wygląda.

bidżej 01-06-2019 10:43

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
z tego co widzę, Niemcy skarżą się na elektryczną klapę tylną w kombi - jak jest zamknięta, to nie chce rozpoznać stopy i się otworzyć, a jak jest otwarta, reaguje nawet na osobę stojącą przy bagażniku i się zamyka...

Bump:
Cytat:

Napisał blablawla (Post 3137896)
Nie wiem jak bardzo to jest odczuwalne na żywo, ale w moim poprzednim aucie C5 1.6 THP A6 (Aisin 6 biegowy hydrokinetyk) przy przełączaniu za N na D/R lub z P na D/R też silnik delikatnie zmieniał obroty, zmieniał się również dźwięk pracy silnika i było delikatne szarpnięcie (takie odczucie że chce zacząć ciągnąć).

Tyle że w przypadku Focusa słychać ewidentne uderzenie, które wstrząsa całym autem (na filmie widać to np. po butelce z wodą). I to wszystko tylko przy rozgrzanej skrzyni, na zimnej jest znacznie lepiej. No i do tego szarpanie. Raz chyba nawet skrzynia mi się zablokowała po takiej redukcji na chwilę :O
No i inna sprawa jest taka, że Citroen też raczej nie słynie z dobrych skrzyń biegów. W sumie najgorszy automat jakim jeździłem był w Cactusie, ale to chyba w sumie była skrzynia zautomatyzowana, tzn manual z elektrycznym napędem sprzęgła i wybieraka - to był jakiś kosmos xD

blablawla 01-06-2019 12:46

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3137909)
No i inna sprawa jest taka, że Citroen też raczej nie słynie z dobrych skrzyń biegów. W sumie najgorszy automat jakim jeździłem był w Cactusie, ale to chyba w sumie była skrzynia zautomatyzowana, tzn manual z elektrycznym napędem sprzęgła i wybieraka - to był jakiś kosmos xD

Dokładnie, w Cactusie, C3 była zautomatyzowana skrzynia i to była straszna padaka. W C5 jest Aisin (Japoński producent) montowany w wielu markach i to jest naprawdę dobra skrzynia biegów. Wg moich odczuć bardzo porównywalna z ZF. (pomijam BMW bo to jak oprogramowali skrzynię ZF to mistrzostwo.)

Tak btw. to nie rozumiem po co ford na siłę robił swoją skrzynie zamiast dogadać się z Aisin lub ZF (obydwie ósemki, obydwie bardzo dobre)

tryhp3 01-06-2019 13:49

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał blablawla (Post 3137940)
Tak btw. to nie rozumiem po co ford na siłę robił swoją skrzynie zamiast dogadać się z Aisin lub ZF (obydwie ósemki, obydwie bardzo dobre)

Ford ma dobre skrzynie np. PowerShift stosowany także w Volvo. W nowym Focusie z inżynierami wygrali księgowi w tym aspekcie.

skylla1 01-06-2019 15:08

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Szczególnie stosunek dopłaty za skrzynię automatyczną - 10 000zł - do jej jakości jest żałosny. Konkurencyjne marki oferują często lepsze skrzynie, a dopłaty są chyba zawsze mniejsze.

bidżej 01-06-2019 20:49

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał tryhp3 (Post 3137949)
Ford ma dobre skrzynie np. PowerShift stosowany także w Volvo

...ale zanim PowerShifta ogarnęli, to też minęło trochę czasu - i oczywiście testy odbyły się na klientach, potem Ford zrobił akcję serwisową, bodajze na sprzęgła.
No i PowerShift nie ogarnia benzynówek, nie wytrzymuje wyższych obrotów. Chyba dlatego przesiadają się na A8 - tylko jak widać to jest zamiana siekierki na kijek :(
Cytat:

Napisał skylla1 (Post 3137962)
Szczególnie stosunek dopłaty za skrzynię automatyczną - 10 000zł - do jej jakości jest żałosny

w punkt.

Bump:
Cytat:

Napisał blablawla (Post 3137940)
Tak btw. to nie rozumiem po co ford na siłę robił swoją skrzynie zamiast dogadać się z Aisin lub ZF (obydwie ósemki, obydwie bardzo dobre)

PowerShifta robili z Getragiem, a i tak wyszła na początku padaka. Nie wiem jak jest z A8, ale istnieje taki twór jak Joint Venture nazwany Ford-Getrag (stworzony na potrzeby projektu PowerShift właśnie) - może i oni są odpowiedzialni za A8. Z drugiej strony część konkurencji robi swoje skrzynie (np.VAG, Hyundai/Kia) i wychodzą na tym dobrze...

bidżej 02-06-2019 15:04

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Kolejny update - zrobiło się gorąco na zewnątrz, prawe przednie drzwi zaczęły skrzypieć jak w 30-letnim gracie...
To się nazywa jakość.

Fiesta Mk8 ST Line 03-06-2019 00:00

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Powoli zaczynam się cieszyć że jednak nie doczekałem się mojego ff4...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.