Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70139)

b@rth 13-02-2012 19:57

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Cytat:

Napisał kuba_del (Post 1783463)
...po przejechaniu kilku kilometrow znowu komunikat usterka silnika,auto znowu stoi w serwisie,tym razem komunikat nie znika wiec jutro poraz kolejny na komputer i miejmy nadzieje ,ze przy wyswietlanym komunikacie komputer pokaze co go tam boli...

poczytaj w naszym dziale ... mamy identyczny temat ... u mnie skonczylo sie wymiana czujnika i wypalaniem DPF`a w serwisie, ale to byla pierwsza sytuacja jak mnie laweta zabrala ...

Cytat:

Napisał kuba_del (Post 1783463)
...Zona dojechala do Bremen i tam do serwisu podjechala i oczywiscie auto zastepcze sie nie nalezy bo przyjechala sama a nie na lawecie ...

a to juz bym nazwal dosadniej ... sq***two :(

kuba_del 14-02-2012 17:30

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
no to sie wyjasnilo,okazalo sie ,ze poluzowala sie czy tez mozna powiedziec odkrecila srubka sciskajaca opaske na gumowym przewodzie doprowadzajacym powietrze i gdy ruszalo sie z miejsca przewod wypadal z otworu i wtedy pojawial sie komunikat usterka silnika przy zwalnianiu przewod wchodzil na swoje miejsce i bylo OK ,podlaczyli pod komputer i odrazu pokazal ,ze chodzi o ten element,mam tylko nadzieje ,ze to naprawde tylko to ,jak narazie jest elegancko -oby tak zostalo,oczywiscie nie zmienia to podejscia forda w niemczech do klienta i sposob w jaki potraktowali wczoraj moja zone z dziecmi jest taki jak napisal Bartus poprostu sq...synski ...pozdrawiam Was jak zwykle ;)

miro. 02-03-2012 22:29

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Od jakiegoś czasu miałem podobny problem.
Odpalam auto i jadę. Po jakimś czasie np. ruszam ze świateł i pojawia się komunikat: usterka układu silnika i auto słabsze o 50%. Wyłączam/włączam i jadę dalej, jest ok. Po kilku - kilkunastu km to samo.
Problem narastał. Na początku raz dziennie, albo w ogóle, a po kilku tygodniach kilka razy dziennie.
Wymiana filtra paliwa nic nie dała.
Oddałem auto do lekarza i diagnoza była krótka: uszkodzony regulator ciśnienia paliwa. Mały czujnik przy pompie paliwowej. Problem w tym, że nie mogłem go kupić osobno, musiałem zainwestować w całą pompę (miej więcej 3500zł/nowa).
Kupiłem ze szrotu za 300 i zawiozłem do mechanika 2h później było po krzyku. Koleś wymienił tylko ten czujnik, pompa została stara. Teraz drugą mam w zapasie...
Foka jeździ jak nowa.

Rozpisałem się, bo diagnoza była na momencie i trafiona w 100% - może to komuś pomoże. Pozdrawiam...

Mariusz45 04-03-2012 19:51

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
U mnie przy takich objawach w galaxy ten sam silnik na gwarancji
zabrali auto na lawecie do serwisu.Po dwóch dniach oddali z wymienionym
akumulatorem /wewnętrzne zwarcie akumulatora/ komunikat o ESP pojawiał się bo komputer oszczędza energię el. wyłaczając odbiorniki prądu /tak mi tłumaczono / Pozdrawiam.

bozo 05-04-2012 16:24

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Miałem ostanio problem w swoim Maxiku. Przy wyprzedzaniu lub gdy nagle dałem mu mocniej gazu, zwłaszcza na wyższych biegach 4, 5, 6, nagle tracił moc, pojawiał się komunikat: usterka silnika i samochód strasznie się mulił. Po wyłączeniu silnika i załączeniu go ponownie wszystko bylo OK. Znajomy mechanik stwiedził że pewnie będzie to przepływomierz. Podłączylismy nowy i dalej to samo, wymieniliśmy filtr paliwa i dalej nic. Sprawdziliśmy również zawór EGR, nie był zabrudzony i tez nie to było przyczyną braku mocy. Dodam że komputer cały czas wyświetlał usterke przepływomierza. W końcu mechanik się poddał i udałem się do serwisu Forda. Tam na specjalistycznym kompie wyskoczył im błąd czujki przepustnicy. I to był strzał w 10. Po wymianie autko jest jak nowe. Całośc kosztowała mnie tylko 320 zł (ale samo podłączenie do kompa 150 zł!!!!!!). Mam nadzieję że komuś pomogłem. Pozdrawiam...

slavobos 05-04-2012 18:42

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Ja identyczne objawy miałem w galaxy MK2. Przyczyną były zapieczone kierownice w turbinie. No ale to inny silnik.
Wracając do tematu to o jaką przepustnice chodzi?

RafałB 06-04-2012 08:15

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Cytat:

Napisał bozo (Post 1810977)
Miałem ostanio problem w swoim Maxiku.... W końcu mechanik się poddał i udałem się do serwisu Forda. Tam na specjalistycznym kompie wyskoczył im błąd czujki przepustnicy. I to był strzał w 10...

Hehe jednak "coś tam" ASO wie i może pomóc,więc tak nie narzekajcie wszyscy na nich :D

Bez specjalistycznego sprzętu i dobrego mechaniora nikt naszych autek nie poprawi :)

bozo 06-04-2012 19:30

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Cytat:

Napisał slavobos (Post 1811049)
Ja identyczne objawy miałem w galaxy MK2. Przyczyną były zapieczone kierownice w turbinie. No ale to inny silnik.
Wracając do tematu to o jaką przepustnice chodzi?

Konkretnie chodzi o czujnik temperatury powietrza dolotowego.

arkadyb 22-05-2012 14:46

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Miałem przypadek w swoim maxiu że wyskakiwała mi usterka silnika i wyłączało się esp a samochodzik robił się bardzo zmulony, po wyłączeniu i włączeniu silnika było jakiś czas ok i znowu się powtarzało. Oddałem auto do mechanika. Po dwóch dniach pobytu w warsztacie , auto odżyło skończyły się problemy, wróciła moc auta a auto do dziś nie ma żadnej usterki silnika, w serwisie stwierdzili wcześniej że to wina turbiny, a silnik przełącza się w tryb pracy awaryjnej i dlatego słabnie i wyłącza esp jako zbędne układy do pracy awaryjnej. Zaś mój mechanik rozebrał turbinę wyczyścił ją zresetował komputer i od tego czasu ręką odjął kosztowało mnie to wszystko 250 zeta.

MAG 22-05-2012 18:52

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Miałem ciekawy przypadek przez ostatnie dwa dni.

Na trasie najpierw włączyła mi sie żółta ikonka, a po kilkunastu km wywaliło info usterka silnika i auto przeszło w tryb awaryjny.

Stwierdziłem, że zapewne jakiegos syfu zatankowałem, bo akurat zdażyło sie to jakieś 80km po zatankowaniu pod korek na nieznanej mi wcześniej stacji, no i zapewne zawaliło mi dpf'a.

Ponieważ nie było wolnego terminu do elektryka w dwóch znanych mi warsztatach, to przez dwa dni starałem się jakos tam turlać autem (nie chciał wkręcać się powyżej 2tys obrotów), ale w końcu dzisiaj sie "odblokował" i przestał zaraz po uruchomieniu wywalać komunikat o usterce silnika (żółta ikonka na zegarach nadal świeciła) i wchodzić w tryb awaryjny.

Skoro tak się stało, postanowiłem wyjechać na autostradę i go "przewietrzyć". Po przejechaniu kilkunastu km setką na trójce (4tys obrotów) zniknęła ikonka i auto wróciło w 100% do normalnych osiągów :shock:.
Specjalnie kilkanascie razy go zapalałem, przejeżdżałem kilkaset metrów i gasiłem i tak w kółko - jak na razie ikonka nie wróciła :p

Czyli najprawdopodobniej miałem rację, że przytkało dpf'a i udało mi się go po prostu "przedmuchać".
Na wszelki wypadek na dniach zmieniam oleum, a jak będę w Gdańsku, to podjadę do znajomego magika na kompa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.