Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Interpretacja wyniku kontroli staniu zawieszenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295849)

Ja7 08-05-2019 22:01

Interpretacja wyniku kontroli staniu zawieszenia
 
1 załącznik(i)
Cześć, niedawno robiłem roczny przegląd techniczny Maxia i dostałem wydruk z kontroli stanu zawieszenia. Auto oczywiście badanie przeszło ale na pytanie czy amortyzatory są na pewno OK dostałem odpowiedź, że żeby zbadać szczegółowo to chcieliby mieć budżet 300-350pln żeby wszystko posprawdzać. Auto było sprawdzane przed zakupem, później w ASO Forda (z przedłużeniem gwarancji 12+). W trakcie serwisu w ASO próbowali naciągać na wiele rzeczy - od wycieraczek po właśnie amortyzatory. Serwisant doszukał się wycieku i w promocyjnej cenie 1500pln mogliby to porządnie naprawić... Nie skorzystałem z tej oferty ASO dlatego pytałem na rocznym przeglądzie technicznym czy na pewno z amortyzatorami wszystko jest OK. Nie dostałem, żadnej informacji poza tą, ze auto jest zdatne do ruchu dlatego proszę o interpretację wyniku badania stanu zawieszenia : )

eclipse 09-05-2019 05:33

Odp: Interpretacja wyniku kontroli staniu zawieszenia
 
Tu nic nie ma poza uzupełnieniem płynu . Jeśli byś miał wyciek z amortyzatora to byłby on niesprawny i kwalifikował by się do wymiany ale wtedy jest to kpl. na osi pojazdu .
Z reguły diagnosta informuje ustnie o usterce chyba że chcesz żeby dokonać takiego wpisu wtedy samochód nie zostanie dopuszczony do ruchu co również zostanie odnotowane .
Sprawność amortyzatorów określa sie w % . Mogłeś poprosić o taki wpis .

Ja7 11-05-2019 12:23

Odp: Interpretacja wyniku kontroli staniu zawieszenia
 
Dziękuję za odpowiedź :) jaka moze być orientacyjna cena uzupełnienia płynu?

lucas4891 11-05-2019 18:10

Odp: Interpretacja wyniku kontroli staniu zawieszenia
 
Cytat:

Napisał Ja7 (Post 3129590)
Dziękuję za odpowiedź :) jaka moze być orientacyjna cena uzupełnienia płynu?

Kolega wyżej miał na myśli, ze na fakturze nie widzi nic oprócz uzupełnienia płynu do spryskiwaczy. No możne poza badaniem technicznym :D
Jeśli chodzi o stan amortyzatorów, to na przeglądzie są w stanie jedynie stwierdzić różnice tłumienia miedzy amorkami. I tyle. Nic więcej nie powiedzą...

Ja7 11-05-2019 19:03

Odp: Interpretacja wyniku kontroli staniu zawieszenia
 
1 załącznik(i)
Ale gapa ze mnie... wrzuciłem zły załącznik. Poprawiłem i dla pewności dodaje jeszcze tutaj. Ponawiam prośbę o interpretację :)

lucas4891 11-05-2019 19:15

Odp: Interpretacja wyniku kontroli staniu zawieszenia
 
Rożnicę masz naprawdę minimalna. Ja bym nie ruszał żadnych amortyzatorów. Jeśli jeden Ci się poci, to po prostu pilnuj tego i tyle. Pyzatym, gdyby był problem, to w SKP panowie daliby znać. Różnica rzędu 1-4%, możne nawet wynikać z tego, ze podczas pomiaru diagnosta siedział za kierownica.

Ja7 11-05-2019 19:21

Odp: Interpretacja wyniku kontroli staniu zawieszenia
 
Dzięki za szybką odpowiedź:)

makinen 12-05-2019 05:26

Odp: Interpretacja wyniku kontroli staniu zawieszenia
 
Ja mam takie doświadczenia, że nawet stare amortyzatory zawsze dadzą 78 proc na SKP. Wymieniam jak czuję, że buja.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.