Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Błąd w dowodzie rejestracyjnym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323591)

Vlviminus 17-09-2021 09:32

Błąd w dowodzie rejestracyjnym
 
Witam,

Kupiłem samochód od gościa, który rok temu sprowadził go z USA.
Dziś dopatrzyłem się błęda w dowodzie rejestracyjnym, a mianowicie moc silnika jest podana jako 177 kw (240 km) - to są dane silnika 2.0 ecoboost, tylko że hybryda ma 186 km i bodajże 140 kw.
Mam to zgłaszać w wydziale komunikacji?
Jak to może wpłynąć na AC, bo w firmie ubezpieczeniowej podałem dane prawdziwe, a nie z dowodu?
Jak Wy macie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Piasek80 17-09-2021 10:01

Odp: Błąd w dowodzie rejestracyjnym
 
Wersje z USA mogą mieć inne warianty mocy i wszystko jest w porządku. Na Europę mogli wypuszczać słabsze wersje. Stąd rozbieżność. Inna opcja to inaczej liczona moc: w USA mogą podawać moc łączną obydwu silników, w EU moc jedynie benzynowego lub inaczej liczą moc elektryka. Rozkoduj po VIN jaki miałeś wariant to wiele wyjaśni.

steell 17-09-2021 10:38

Odp: Błąd w dowodzie rejestracyjnym
 
Ewidentnie błąd

Piasek80 17-09-2021 11:52

Odp: Błąd w dowodzie rejestracyjnym
 
Ale WK nie dokona zmian w DR na podstawie stwierdzenia właściciela. Tam musi być na wszystko papier a wiec po VIN zweryfikować ile było fabrycznie, może jakiś Ford Polska będzie w stanie udzielić odpowiedzi, dalej przejrzeć papiery z jakimi auto przyszło/nabyłeś co w nich widnieje i ew. kto gdzie popełnił błąd. Może "czeski" moc widniejącą w HP wpisali jako kW podczas tłumaczeń czy pierwszego przeglądu w PL i już mamy bigos. Musi być papier dokumentujący podstawę dokonania zmiany wpisu w DR.

Vlviminus 17-09-2021 11:56

Odp: Błąd w dowodzie rejestracyjnym
 
Cytat:

Napisał Piasek80 (Post 3368684)
Ale WK nie dokona zmian w DR na podstawie stwierdzenia właściciela. Tam musi być na wszystko papier a wiec po VIN zweryfikować ile było fabrycznie, może jakiś Ford Polska będzie w stanie udzielić odpowiedzi, dalej przejrzeć papiery z jakimi auto przyszło/nabyłeś co w nich widnieje i ew. kto gdzie popełnił błąd. Może "czeski" moc widniejącą w HP wpisali jako kW podczas tłumaczeń czy pierwszego przeglądu w PL i już mamy bigos. Musi być papier dokumentujący podstawę dokonania zmiany wpisu w DR.

A czy to wogóle ma sens. Czy można tak zostawić?

arturek 18-09-2021 15:22

Odp: Błąd w dowodzie rejestracyjnym
 
Witam
Raczej nie może być tak, że co innego w papierach, a co innego podajesz do ubezpieczyciela => z tego może być duzy problem


Wiesz jak mówił stary góral: " nie ruszaj goovna bo smierdzi" => żeby od tego prostowania nie wyszły jakieś problemy

pozdrawiam
Arturek

AdoKrycha007 21-09-2021 12:40

Odp: Błąd w dowodzie rejestracyjnym
 
Sprawe musisz wyjaśnić - jak schowasz głowę w piasek, to potem przy okazji szkody, ubezpieczyciel sobie znajdzie tą niezgodność i nie wypłaci odszkodowania. I jeszcze może Cię podać za fałszywe złożenie papierów.

Piasek80 21-09-2021 13:18

Odp: Błąd w dowodzie rejestracyjnym
 
To oczywiście najczarniejszy scenariusz ale bardziej prawdopodobny będzie taki że kiedyś to sprzedasz, ktoś pójdzie z papierami do swojego WK a tam albo nie znajdą takiej wersji pojazdu w CEPiK albo się dokopią do prawdziwych danych i odprawią go z kwitkiem za niezgodność dokumentów. Będziesz miał niepotrzebne jazdy z nabywcą a po co to...
Na spokojnie wyjaśnić teraz i wyprostować kiedy jest na to czas bo to potrwa...
Dzisiaj przez te durne systemy elektronicznych kolejek często dostać się do WK to już wyzwanie a tego nie załatwisz on-line. Trzeba osobiście z papierami i tłumaczyć jak pasterz krowie kropka po kropce przedkładając kolejne. Bo musi być fizyczna adnotacja w DR i Karcie Pojazdu zmieniająca dane.

Antej 21-09-2021 13:41

Odp: Błąd w dowodzie rejestracyjnym
 
Nie wiem skąd to przekonanie że WK jest dziś niedostępny dla petentów.
Żona w piątek umówiła wizytę na sobotę na 14ta. Dziś też bez umawiania i kolejki weszła do UM i tydzień przed ustawowym terminem załatwiła w 5minut to co potrzeba.

Juzek 21-09-2021 13:50

Odp: Błąd w dowodzie rejestracyjnym
 
To zależy od WK. Np. w mojej Legnicy można na jednym bilecie złożyć do rejestracji kilka aut. Od razu powstały firmy, które proponują rejestrację auta :-)

W innych miastach jest inaczej - jeden bilet = jeden wniosek. I jest porządek

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.