Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] 1.6 TDCI Sprzegło nie odbija (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315101)

realua 26-11-2020 12:18

1.6 TDCI Sprzegło nie odbija
 
Cześć, mam problem z moim dieslem od pewnego czasu.
Mianowicie.. pedał sprzęgła odbija tylko do połowy i trzeba mu pomagać nogą by powrócił do swojej normalnej pozycji. Sprzęgło pracuje prawidłowo, nie ślizga się.
Układ nie wygląda na zapowietrzony, płynu nie ubywa, wycieków nie ma.

Wstępna diagnoza padła na pompkę sprzęgła, wymieniliśmy na SACHS i problem ustąpił.. na dwa tygodnie (1000km). Znów pojawiły się te same objawy, z powodu braku czasu jeździłam tak następne dwa tygodnie aż pojawiły się dodatkowe objawy, czasem nie chciały już wchodzić biegi i musiałam wysprzęglać dwa razy.
Nadal nie pojawiły się żadne wycieki, sprzęgło nadal działało poprawnie więc wymieniliśmy jeszcze raz pompkę podejrzewając, że to może wadliwy produkt się trafił. Tym razem kupiłam pompkę LUK, problem znów ustąpił, sprzęgło zaczęło działać normalnie, a po ok 800km znów problem powrócił.

Czytałam sporo tematów z podobnym problemem i martwi mnie, że w niektórych przypadkach nie pomagała nawet kompletna wymiana sprzęgła z wysprzęglikiem.
Czy ktoś miał podobny problem i udało się zdiagnozować i naprawić tę usterkę?
Sprawdzałam też w ETISIE czy nie ma dla mojego samochodu jakiejś zaległej akcji serwisowej, informacji brak. W książce serwisowej jest informacja o wymianie kompletnego sprzęgła przy 80 tyś.. zastanawiające. Teraz samochód ma 170 tyś.

rav 75 27-11-2020 04:43

Odp: 1.6 TDCI Sprzegło nie odbija
 
Sprężyna przy pedale sprzęgła cała? Może to jest przyczyna.

realua 28-11-2020 08:19

Odp: 1.6 TDCI Sprzegło nie odbija
 
To był w sumie nasz pierwszy strzał, przy wymianie pompki została sprawdzona i zachowuje się prawidłowo.

bukakalke 20-01-2024 21:05

Odp: 1.6 TDCI Sprzegło nie odbija
 
Czesc i jak udało się rozwiązać problem?

Mam to samo, po jeździe drogą ekspresową przez około 50km przy zjeżdzaniu z niej sprzęgło odbija tylko do połowy, po podniesieniu sprzęgła ręką potem odbija już normalnie i nie ma problemu, sytuacja powtarza się już 3 raz przy zjeździe z ekspresówki w ciągu tygodnia, nie widzę, żeby z pompy sprzęgła coś wyciekało, chyba strzelę na początek w pedał sprzęgła i sprężynę. Raz było też tak, że po zjeździe z ekspresówki sprzęgło odbiło tylko do połowy a po 2-3 sekundach pedał odbił sam do góry mimo tego, że go nawet nie dotykałem.

Bump:

Bump:

N7h4k4lr 20-01-2024 21:20

Odp: 1.6 TDCI Sprzegło nie odbija
 
W 2.0 tdci to do wymiany byłaby pompa sprzęgła.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.