Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224510)

feniu 11-01-2017 00:11

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Przepraszam ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad sprzedażą swojego auta i zakupem nowego z innym silnikiem? Szczerze nie mam nic przeciwko lpg ale tak tylko mnie to zastanowiło, bo mimo wszystko jest to lekko męczące w użytkowaniu.

Dziękuję za zdjęcia pilota. Właśnie zamówiłem zestaw webasto do instalacji u siebie :) I z tego co pisze kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] powinno być wszystko cudownie :)))

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Dziękuję za informacje, mam jeszcze pytanie czy auto garażowane oraz jaką temp wewnątrz sobie ustawiasz ? :)
Ja dzisiaj też zrobiłem test, auto garażowane w 8-10 stopniach i po 5 km płyn chłodniczy osiągnął temperaturę 54 stopni... :(

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Gratlacje! Też się zastanawiałem nad tym kolorem ;)

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Z tymi 18 to jest tak że są drogie ale auto dużo lepiej wygląda i profil opony pozwala (przy aktywnym zawieszeniu) jeździć komfortowo po PL drogach.
Na obecną chwilę drugi raz też bym skończył w tym samochodzie na 18. Jedynie kwestia czy wziąć z 17, sprzedać i kupić 18 z oponami jakie chcesz czy zamówić fabrycznie i się w to nie bawić. Osobiście sprzedałem fabryczne opony, bo uznałem je za tragiczne w deszczu.

cattani75 11-01-2017 06:57

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Tak, przeleciało mi przez myśl rozwiązanie "zamiana auta na nowe", ale po roku taki pojazd traci najwięcej, więc taniej jest jeździć na Pb niż zrealizować stratę z tytułu utraty wartości.

kaan1 11-01-2017 07:30

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał cattani75 (Post 2725441)
Tutaj też nie kupisz drugiego kompletu kół, tylko o cal większy. I dasz za to 3000. Dla zasady mówię "nie" takim praktykom Forda. ;-)


@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Drugi sobie kupisz na inną porę roku. Biorąc na letnich 17tkach, za 4300 masz nowe zimowe osiemnastki z b.dobrą gumą i oryginalnymi czujnikami ciśnienia

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zmieniając gumy za 2-4 lata zamienisz sobie 18tki na lato i 17tki na zimę

Ja tak zrobiłem i na razie jestem happy - zamiast dopłacać 3000 za letnie osiemnastki a potem 3000 za zimowe koła na zmianę - po prostu wziałem drugi komplet za 4000

leszek 11-01-2017 08:51

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
feniu ile dałeś za zestaw webasto i czy sam będziesz montował

dziś -17st i po przejechaniu 5km wskaźnik temperatury na środku więc dziwi czemu u Was tak wolno się nagrzewa

cattani75 co do gazu też dziś zadzwonię ciekawe jaka cena:)
a co do skrzyni Ty zwiększałeś moc może i oprogramowanie skrzyni trzeba też zmienić ?

cattani75 11-01-2017 08:54

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wtedy mówił, że nie trzeba robić adaptacji. A trzeba?

BiCAR 11-01-2017 09:23

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał kaan1 (Post 2725515)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Drugi sobie kupisz na inną porę roku. Biorąc na letnich 17tkach, za 4300 masz nowe zimowe osiemnastki z b.dobrą gumą i oryginalnymi czujnikami ciśnienia

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zmieniając gumy za 2-4 lata zamienisz sobie 18tki na lato i 17tki na zimę

Ja tak zrobiłem i na razie jestem happy - zamiast dopłacać 3000 za letnie osiemnastki a potem 3000 za zimowe koła na zmianę - po prostu wziałem drugi komplet za 4000

Faktycznie, macie rację.
Ok, zostają więc 17" a z 18" sam coś pokombinuję :)
Thx za pomoc.

A kwestia wydłużonej gwarancji, jak uważacie, warto dokupić?

cattani75 11-01-2017 09:29

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
A warto ubezpieczać mieszkanie? :-) Jak się nic nie zepsuje, to nie warto. A jak padnie silnik to warto. :-)
Wg mnie to lepszy zakup niż felgi 18".

stefanb 11-01-2017 09:42

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał BiCAR (Post 2725572)

A kwestia wydłużonej gwarancji, jak uważacie, warto dokupić?

Ja zamierzam dokupić do 5 lat (można to zrobić do roku od zakupu samochodu).
Jakoś ten terkoczący 1.5 EcoBoost nie napawa mnie optymizmem :)

jvc 11-01-2017 09:43

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał BiCAR (Post 2725572)
A kwestia wydłużonej gwarancji, jak uważacie, warto dokupić?

Na trzeci rok dostaniesz gratis na firmę a na ewentualnie 4-5 możesz dokupić zanim upłynie pierwszy rok.

leszek 11-01-2017 10:20

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał cattani75 (Post 2725560)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wtedy mówił, że nie trzeba robić adaptacji. A trzeba?

tedik to fachman ja dałem tylko sugestię bo nieraz może trzeba nakierować :) ja do niego mam zadaleko


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.