Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Napięcie akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187849)

boncio 17-05-2018 13:05

Odp: Napięcie akumulatora
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w dziale Focusa jest o akumulatorach do 1,6EB łącznie z konkretnymi modelami. Populacja Focusów 3x większa i łatwiej o info. Z tego co kojarzę, fabryczny to właśnie Warta.
Ale skoro Twój przeżył 7 lat, to mój jeszcze 2 pociągnie ;)

Mi_Sta 17-05-2018 14:05

Odp: Napięcie akumulatora
 
Witam,
Pragnę poinformować kolegów, że jest takie urządzenie jak "prostownik do ładowania akumulatorów" i w przypadku niskiego napięcia akumulatora na postoju, należy go podładować, tym bardziej jak auto wcześniej dłużej nie jeździło, bądź jeździ na krótkich trasach lub włącza się jednocześnie dużo odbiorników prądu.
U mnie, jak auto nabyłem początkiem marca, a wcześniej stało ze 3 miesiące, też było niskie napięcie na postoju ~12.1V, po podładowaniu i teraz przy jeździe mieszanej trzyma w granicach 12,4V. Akumulator jest raczej 1-szy kupiony razem z autem, ale dokładne jego parametry i jakiej marki mogę podać wieczorem, pozdr....

weuek 17-05-2018 14:11

Odp: Napięcie akumulatora
 
Ale nie każdy uznaje robienie czegokolwiek z autem oprócz jazdy. A żyjemy w czasach wymieniana, a nie dbania o niewymienione.

Artu66 17-05-2018 18:10

Odp: Napięcie akumulatora
 
Cytat:

Napisał De-Zet (Post 2980345)
Odgrzeję temat.
Mój akumulator ma już prawie 7 lat i muszę pomyśleć o wymianie go na nowy...

Dzisiaj zamontowałem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], bo oryginalny po 7 latach się poddał :razz:
Nie wiem tylko, czy dla start/stop nie powinien mieć większej pojemności? Sprawdź rozmiar obecnego, i może zmieści się większy :)
Swoją drogą nobla temu kto wymyślił takie umiejscowienie akumulatora :<

De-Zet 18-05-2018 10:47

Odp: Napięcie akumulatora
 
Cytat:

Napisał Artu66 (Post 2980586)
Dzisiaj zamontowałem Banner POWER BULL P6009 12V 60 Ah / 540 A, bo oryginalny po 7 latach się poddał

Inny model samochodu i inny akumulator. Do start/stop musi być specjalny. Ten pewnie by padł szybko, o odzyskiwaniu energii nie wspomnę.

Stasiu47 18-05-2018 17:21

Odp: Napięcie akumulatora
 
Mój "ciągle do wymiany" przetrzymał bez problemu 6-tą zimę. Po kilku dniowym postoju na mrozie odpalał bez problemu. Trochę mnie dziwi post Mi_sta, że ma napięcie 12,4V. U mnie jak zawsze 11,6-11,9, u innych z tym silnikiem podobnie więc co jest grane?

Jaryska 18-05-2018 21:34

Odp: Napięcie akumulatora
 
Bo pewnie Ci inni mają inne pojazdy, starsze, mniej elektroniki.
U Ciebie , jako że pojazd nie stary elektronika na postoju, po wyłączeniu silnika pobiera dużo prądu, tak przez pół godziny, aż sie uspią moduły.
Najlepiej sprawdzić akumulator rano, po nocy, wtedy można określić jego stan, oraz dokonać rozruchu silnika na podłączonym mierniku prądu do akumulatora.
I wskazania miernika podczas kręcenia silnikiem wskażą stan akumulatora, do ilu Voltów spada napięcie podczas kręcenia.

boncio 18-05-2018 21:39

Odp: Napięcie akumulatora
 
Akumulator do 1.0 jest faktycznie taki sam jak do 1.6 ecoboost (mam idenryczny też w B-maxie), ale napięcie rzeczywiście jest wyższe.Jest troche inne zarządzanie energią i inaczej ładuje. Poza tym te 11.6V w teście to jest już pod obciążeniem.
Właśnie, u mnie podczas rozruchu nie spada poniżej tego co jest po samym włączeniu zapłonu, czyli tych np. 11,6V. Czasem rośnie o 0,2V.

Stasiu47 18-05-2018 21:51

Odp: Napięcie akumulatora
 
We wcześniejszych postach, a dot. one silników 1,6 Ecoboost - nie tylko moich - wyraźnie "stoi", że napięcie np. rano to 11,6 V i jest to stan normalny. Ja tego nie rozumiem, ale przyjmuję to za oczywistą oczywistość. Dlatego zdziwiło mnie, że kolega w aucie z silnikiem 1,0 (czyli też Ecoboost) ma 12,4 V. Kumaty wg mnie diagnosta pouczył mnie, że auto ma być na noc zamknięte pilotem, czego przez ponad dwa lata nie robiłem. Pewnie to i nieczęsta jazda na krótkich odcinkach, bez doładowywania akumulatora z zewnątrz przyczyniły się do gorszego stanu baterii, ale póki co daje radę więc go nie wymieniam.

Mi_Sta 22-05-2018 12:42

Odp: Napięcie akumulatora
 
Może trochę przesadziłem, bo te 12.4V miałem niedługo po doładowaniu akumulatora. Po prawie dwumiesięcznej jeździe, w zeszłą sobotę zmierzyłem - było 2.09V, a w niedzielę, po powrocie z trasy ~250km było 2.18V - pomiary robione dokładnym miernikiem. Akumulator oryginał marki Ford, 75Ah.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.