Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Kuga 2013-2020] Vignale 1,5 L EcoBoost 150 KM 2017 rok (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283455)

mundekop 12-07-2018 13:31

Vignale 1,5 L EcoBoost 150 KM 2017 rok
 
Witam forumowiczów. :569:
Czy jest możliwość założenia instalacji LPG do silnika oznaczonego kodem M8MC ?
Jest to nowe oznaczenie silnika z 2017 roku , listopad. Jak sprawdzić czy sterownik silnika jest Bosh czy Continental ?
Zalecana instalacja która chce założyć to Prinsa nowej generacji DLM.
Problem jest taki że nie wiadomo jaki jest sterownik silnika w samochodzie a żeby sprawdzić to podobno bez rozbiórki nadkola się nie obejdzie :(
Pozdrawiam :)

atym 12-07-2018 18:08

Odp: Kuga Vignale 1,5 L EcoBoost 150 KM 2017 rok
 
Witam...

2 tygodnie temu zakładałem LPG Prins ze sterownikiem Continentala.
Wszystko śmiga idealnie...

Miesiąc temu, podczas próby instalacji gazowej Prins, instalator w pierwszej kolejności sprawdził jaki jest sterownik. Okazało się, że nie mam Bosch (jak to było dotychczas), tylko Continental, bardzo byli zdziwieni.

Nie założyli mi, bo nie dawali gwarancji, że będzie wszystko funkcjonowało.
Skontaktowali się z Holenderską firmą Prins, oni rónież byli zdziwieni.
Po godzinie dali odpowiedź, że do dwóch tygodni opracują ten sterownik... i tak było.

Prawdopodobnie Ford (bo dali d..py nie powiadamiając o zmianach) dostarczył im Kugę z tym sterownikiem do testów. (w końcu mają umowę Ford-Prins na instalowanie LPG).

Potem zadzwonili do mnie, że już wszystko jest opracowane.

Spokojnie można zakładać tę instalację.

Pozdrawiam...

mundekop 12-07-2018 21:47

Odp: Vignale 1,5 L EcoBoost 150 KM 2017 rok
 
Witam.

Jaki kod silnika masz z tym sterownikiem Continental ?
Miesiąc temu dzwoniłem do Prins-Polska i byli zaskoczeni że nie ma w wykazie tego kodu silnika mieli interweniować w sprawie sterownika. Czy to jest może jakaś ścisła zależność sterownika do kodu silnika ? dało by to informację o modelu sterownika bez rozkręcania nadkola. W jakim warsztacie była robiona instalacja LPG ?
Pozdrawiam

mundekop 13-07-2018 10:51

Odp: Vignale 1,5 L EcoBoost 150 KM 2017 rok
 
1 załącznik(i)
Wykaz instalacji LPG dla samochodów Forda do roku 2017.

atym 13-07-2018 17:36

Odp: Vignale 1,5 L EcoBoost 150 KM 2017 rok
 
Witam
Kod silnika M8MC

Ale to nie ma nic wspólnego ze sterownikiem, pasuje do instalacji Prins, sterownik Bosch i Continental, tylko kwestia , czy są inne parametry, czy tylko producent.

To by się zgadzało, że ok. miesiąca temu Prins nic nie wiedział o zmianie sterownika.
Dowiedzieli się o tym dopiero 8-czerwca, jak ja przyjechałem na instalację LPG Prins DLM.
Moje auto chyba jako pierwsze miało zainstalowany gaz Prins ze sterownikiem Continental.

Nie da się sprawdzić jaki jest sterownik bez odkręcenia.
Powiedzieli mi, że mój sterownik był wyprodukowany w lutym 2018 (z informacji na sterowniku), Kugę mam z Kwiecień 2018.

U mnie musieli szybko interweniować, bo to nie była instalacja prywatna, to było jakby zlecenie przez producenta Ford, a w końcu mają umowę.

Nie wiadomo czemu ford zmienił producenta, albo oszczędności, albo Bosch nie wyrabiał się z dostawami.

Montowałem gaz k.Słupska Bolesławice ul. Słupska 19. Prins Auto Gaz Sp. z oo., mimo, że mieszkam w Olsztynie (oczywiście im nic nie płaciłem, zapłacił Ford, zakup auta było z LPG, z powodu braku mojego czasu, musiałem i chciałem sam przyspieszyć montaż. W czwartek odebrana Kuga z salonu, a już w niedzielę musiałem wyjeżdżać za granicę).

Pozdrawiam...

mundekop 25-08-2018 22:02

Odp: Vignale 1,5 L EcoBoost 150 KM 2017 rok
 
Dziękuje za informację. Samochód już zagazowany w serwisie Forda. Instalacja 1 dzień ale przedłużyłem na 2 dni. Działa super a nawet można powiedzieć i to czuć że silnik ma więcej mocy na gazie niż na benzynie. Cena spora - wartość zestawu Prinsa to około 2/3 ceny końcowej.

Pozdrawiam.

darmodziej 26-08-2018 07:08

Odp: Vignale 1,5 L EcoBoost 150 KM 2017 rok
 
Cytat:

Napisał mundekop (Post 3022308)
Za 100 zet można przejechać około 500 km.

Niezależnie od ceny gazu?

grzechu913 26-08-2018 07:17

Odp: Vignale 1,5 L EcoBoost 150 KM 2017 rok
 
Czyli co ok 9 l pali ?

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.