Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Konto walutowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287301)

jerzykk 14-10-2018 09:32

Konto walutowe
 
Wyjeżdżam niebawem za granicę, do pracy. Potrzebuję w tym celu konta walutowego w euro.
Czy ktoś wie, gdzie można założyć jakieś dobre? I tanie przede wszystkim?
Pani z agencji pracy zaproponowała mi żebym założył w Alior Banku, bo dostanę kartę od ręki, ale powiem szczerze, że nie wiem, czy to najlepsza opcja, więc na razie się wstrzymałem.

l

savo 14-10-2018 09:43

Odp: Konto walutowe
 
Sprawdź u Siebie w banku czy możesz założyć konto walutowe (w wielu bankach przez neta możesz za frico założyć) i na jakich warunkach.

Przeważnie musisz mieć konto w pln żeby założyć coś dodatkowo.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Adis71 14-10-2018 10:02

Odp: Konto walutowe
 
W banku pekao ten z żubrem córka zakładała konto walutowe bez opłat nie wiem tylko czy nie musiała coś na początek na te konto wpłacić

BrunoJ 14-10-2018 10:15

Odp: Konto walutowe
 
Większość banków ma konta walutowe do zwykłych kont. To właśnie karty robią potem różnice, gdy chcesz korzystać z wypłat/płatności za granica w walucie. alior to dobry wybór, Pekao tez na fajna ofertę karty wielowalutowej. I pewnie wiele innych
Zwróć uwagę na drobiazgi - w Pekao jak będziesz w strefie euro to zawsze będzie Ci pobierać z konta euro, nawet jeśli byś nie chciał. Szczególnie ze z konta w Pl przelicza po kursie Mc wiec bardzo korzystnym.
I co do pensji - to będzie zagraniczny przelew na konto w PL. Sprawdź ile kosztuje, żeby się nie okazało, że taki przelew między kontami euro kosztuje dziwne pieniądze. Tutaj trzeba po prostu usiąść i na spokojnie policzyć wszystkie opcje.

latar 14-10-2018 11:10

Odp: Konto walutowe
 
SWIFT kosztuje ~1,20EUR. Koszt przelewu pokrywa zleceniodawca.

Konta walutowe w popularnych walutach są zwykle za darmo. Tak jak piszą koledzy, zwykle to co robi różnicę to karta debetowa do konta. Nie musisz jej mieć ale jeżeli będziesz chciał płacić walutą z tego konta lub wypłacać z bankomatu to będzie potrzebna.

Mam w mBanku. Karta w EUR do konta w EUR jest za darmo. Wypłaty z bankomatów w strefie EUR też za darmo. mBank obsługuje GooglePay więc płacę też nią zbliżeniowo telefonem. W zacofanych bankowo Niemczech właściwie zawsze wywołuje to sensację.

Jeśli chodzi o przelewy zagraniczne to czasem trzeba uzbroić się w cierpliwość. Standardowo SWIFT potrzebuje 3 sesje żeby przejść z jednego kraju do drugiego. W krajach które mają normalne systemy bankowe tyle to trwa. Ze wszystkich nordyckich, czy z Wielkiej Brytani kasa dociera najpóźniej drugiego dnia roboczego rano. Gorzej z betonowych Niemiec. Czasem i 3 pełne dni robocze to mało żeby przelew wyszedł z ich systemu. A jeśli kontrahent przelewa ze SparKasse to 3 dni są gwarantowane ;)

Najlepiej sprawdź w swoim banku co oferują. Będziesz miał dostęp do wszystkich kont z jednego panelu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

no_fear 15-10-2018 10:36

Odp: Konto walutowe
 
https://spryciarz.com/media/upload/a...evolut-big.jpg
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

:one::one::one:

edmun 15-10-2018 11:25

Odp: Konto walutowe
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] też mam, ale nie powiedziałbym że jest to konto walutowe jako konto.
Głównie chodzi o limity.

Bardziej aplikacja z kartą płatniczą którą można używać wszędzie za granicą bez dodatkowych opłat.

W przypadku wyjazdu zarobkowego (na przykład do pracy) szukałbym konta na miejscu a przelewy robił za pomocą stron internetowych (np. transfer24 itp).
W przypadku wyjazdu za granicę ale płacenia w obcej walucie, to polecam Revolut.

weuek 15-10-2018 11:33

Odp: Konto walutowe
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 3042174)
W przypadku wyjazdu zarobkowego (na przykład do pracy) szukałbym konta na miejscu a przelewy robił za pomocą stron internetowych (np. transfer24 itp).

Otóż to. Z mojego doświadczenia wynika, że tylko to się sprawdza.

Na takie konto walutowe w polskim banku zagraniczny pracodawca i tak nie przeleje pieniędzy.

latar 15-10-2018 11:53

Odp: Konto walutowe
 
A dlaczego nie?

BrunoJ 15-10-2018 11:55

Odp: Konto walutowe
 
To już trochę zalezy kto co konkretne potrzebuje. Konto "lokalne" raczej na pewno trzeba mieć, ale potem można robić przelewy EUR-EUR do Polski, niekoniecznie od razu zmieniając wszystko na PLNy. Chociaż wtedy w zasadzie można trzymac na zagranicznym koncie.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - mój pracodawca np wprost określił, że konto ma być lokalne. Poza tym trochę niezręcznie płacić z konta w Polsce bieżące rachunków, szczególnie "automatycznie". Brak lokalnego konta za granicą przy dłuższym pobycie jest uciążliwy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.