Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79951)

mariller 03-10-2009 14:46

Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci
 
Witam,

Jestem tu nowy, pozdrawiam wszystkich Fordziarzy ;)
Mam krótkie pytanko.
Jak szybko rozgrzewa się wam 1.6 tdci 109 km, mój po około 5 kilometrach od zimnego startu dochodzi do 85-88 stopni, ale wskazówka nigdy nie "staje" pionowo.
Podejrzewam że termostat jest do wymiany. Jak u was?

Dzięki za odpowiedzi.
Mike

marcel79 03-10-2009 14:48

Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci
 
jest ok
tak ma być

wilku30 03-10-2009 15:47

Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci
 
Dokładnie:wink:, wszystko jest prawidłowo jeśli chodzi o wysokość temperatury i szybkość nagrzewania.

BRUNO 10-10-2009 18:51

Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci
 
U mnie tak samo:)

my focus 11-10-2009 07:47

Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci
 
Witam wszystkich na forum
U mnie też wskaźnik nie jest pionowo ale w ostatnio dziwnie wcześnie zaczyna pracować wentylator już od 60 stopni i zaczyna martwić mnie to.Jeśli zna ktoś przyczynę proszę o podpowiedź.
Dzięki

ms.marek 14-10-2009 01:39

Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci
 
Ten typ tak ma. Zima to minimum po 5km...:D

damiasek 15-10-2009 10:51

Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci
 
Cytat:

Napisał my focus (Post 1262227)
Witam wszystkich na forum
U mnie też wskaźnik nie jest pionowo ale w ostatnio dziwnie wcześnie zaczyna pracować wentylator już od 60 stopni i zaczyna martwić mnie to.Jeśli zna ktoś przyczynę proszę o podpowiedź.
Dzięki

Może przy włączonym nawiewie na szybę włącza się kilma do osuszania powietrza, a tym samym wentylator.

pozdrawiam
Damian

nuszel 15-10-2009 12:09

Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci
 
Jest w porzo...

janbor 16-12-2009 08:10

Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci
 
Witam serdecznie,

Proszę szanownych użytkowników C-MAX 1.6TDCi (109KM) o wypowiedź w kwestii szybkości rozgrzewania się silnika. W moim samochodzie (przy temp. otoczenia w okolicach +5°C) wskaźnik temperatury zaczyna cokolwiek wskazywać dopiero po ok. 7-10 km umiarkowanej jazdy. Natomiast w obszar środkowego pola (czyli ponad 75°C)wskazówka dostaje się dopiero po przejechaniu 15-20 km. Czy to jest normalne w tym samochodzie?
Dodam, że przy temperaturze otoczenia jeszcze niższej (w okolicach -5°C) rozgrzewanie jeszcze słabiej przebiega (wskażnik osiąga temp. 60°C po ok. 15 km jazdy i w zasadzie nie udaje się osiągnąć normalnej temeratury pracy silnika tzn. wskazówka nie osiąga położenia lekko w lewo od pionu).
Poza tym, silnik rozgrzewa się podczas jazdy, natomiast podczas postoju przed światłami zaczyna stygnąć. Jest to mój pierwszy Diesel i nie wiem jak do końca z tym typem silnika.

Proszę o jakieś spostrzeżenia.

Przeszukuję internet od kilku tygodni i nie mogę trafić na żadne opisy powolnego rozgrzewania silnika.

Dodam, że właśnie wymieniłem termostat, odpowietrzyłem układ chłodzenia, a samochód nadal zachowuje się dokładnie tak samo jak przed wymianą. Silnik nie posiada osłony od góry (być może to ma jakieś znaczenie). Czy należy w jakiś sposób przesłonić wlot powietrza na chłodnicę i silnik?

W ASO chcą abym zostawił samochód do zdiagnozowania (najlepiej na kilka dni), ale może się okazać, że odbiorę samochód nie do końca swój i jeszcze wezmą za to pieniadze.

Pozdrawiam i za wszelką pomoc z góry dziękuję.
janbor

neon2909 16-12-2009 08:21

Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci
 
Normalna sprawa. Ja przesłoniłem chłodnice całkiem, do wysokości intercullera. Nawiew praktycznie po przejechaniu 5 km zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem a wskazówka praktycznie leży. Na tę chwilę jestem na etapie montażu elektrycznego podgrzewacza przepływowego w mały obieg. wzrośnie obciążenie aku i alternatora ale coś kosztem czegoś. Zdjęcia podgrzewacza i cały montaż zamieszcze na forum po zakończeniu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.