Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=270576)

adamzlodzi 05-10-2017 16:15

Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km
 
Witam
Podczas ostatniej mojej podróży 500m przed dotarciem do celu wyświetlił mi się czerwony trójkąt z napisem SILNIK - USTERKA. Auto zostało przełączone na tryb awaryjny na którym udało mi się dojechać. Jednak po wyłączeniu silnika auta ponownie nie udało się uruchomić. Po ściągnięciu go do ASO w Łodzi otrzymałem informację, że usterka dotyczy układu paliwowego a mechanik z serwisu zasugerował wymianę filtra paliwa wraz z obudową ( koszt ok 1000zł ) Po wymianie jednak okazało się, że sprawa nie została rozwiązana i trzeba będzie jednak wymienić pompę wtryskową co wiążę się z niebagatelnym kosztem ok 5 tys zł. Po konsultacji z innym mechanikiem spoza ASO, który zasugerował regenerację pompy obdzwoniłem całą Łódź i pół Polski aby dowiedzieć się, że rozbieżności w cenie są kolosalne ( 500-2500zł )gdzie nowa pompa kosztuje ok 3000zł. Co robić? Godzinę temu kolejny diagnosta tym razem z ASO z kolei zasugerował, żeby poszukać zaworu sterującego do pompy ( koszt 300zł ) i wg niego istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta przyczyna to zawór, jednak oni nie mają możliwości zakupu samego zaworu dlatego tą część muszę załatwić we własnym zakresie... Co robić? Proszę o poradę, być może ktoś miał podobne zdarzenie? Gdzie ewentualnie można zakupić taki zawór?

glajder 05-10-2017 21:05

Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km
 
Ja miałem podobnie jednakże po wyłączeniu nie bylo problemu z włączeniem. Przy trochę mocniejszym przyspieszaniu znowu awaria silnika. Czasami to nawet gasł co nie jest miłym doświadczeniem. Ale restart zawsze pomagał. W moim przypadku wymiana filtra paliwa pomogła. A musiałeś płacić za filtr i jego wymianę skoro nie pomogło? Swoją drogą 1000 złotych za wymianę filtra paliwa...

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

tomaszjan31 05-10-2017 21:12

Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km
 
Cytat:

Napisał glajder (Post 2867715)
Swoją drogą 1000 złotych za wymianę filtra paliwa...

Zaproponuj teraz magikom z aso, by te 1000zł Ci zrekompensowali

22fordmondeo 06-10-2017 21:59

Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km
 
Adam,
przy jakim przebiegu wydarzyła Ci się ta usterka?
Czy komputer zapisał jakiś błąd?

Ps
filtra w aso kosztuje około 300 PLN + wymiana pewnie około 100
Jakie ceny wpisali Ci na rachunku?

glajder 07-10-2017 22:47

Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km
 
Mi za filtr paliwa w 2016 po przelocie 180 000 w ASO na Śląsku zaśpiewali 500 zeta plus robota. W zeszłą sobotę pod blokiem wymieniłem sobie sam. Koszt: 150 filtr manna 40 zeta pompka i 2.5 godziny zabawy.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

22fordmondeo 08-10-2017 20:29

Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km
 
A dowcip polega na tym, że po rozcięciu plastikowej obudowy naszym oczom ukaże się wkład filtra dokładnie taki jak w 2.0 tdci, który kosztuje koło 60 PLNów

Adam daj znać jak postępy w zwalczaniu problemu.
Powodzenia!

adamzlodzi 12-10-2017 13:20

Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km
 
Sprawa niestety na moje nieszczęście okazała się bardziej skomplikowana. Zawór sterujący zakupiłem "magicy" z ASO po kolejnych kilku dniach stwierdzili, że to jednak nie pomogło i w dalszym ciągu twierdzą, że do wymiany jest pompa i...nie tylko pompa ponieważ odkryli, że zbiornik paliwa również zasysa gdzieś powietrze i oczywiście po wymianie pompy oczywiście trzeba go także wymienić... Prawdopodobnie wpadłem w pułapkę ASO, zamierzam zabrać stamtąd auto bo za moment wymienią mi pół samochodu a usterka pozostanie... Zna może ktoś jakiś sensowny serwis w Łodzi?

Bump: Sprawa niestety na moje nieszczęście okazała się bardziej skomplikowana. Zawór sterujący zakupiłem "magicy" z ASO po kolejnych kilku dniach stwierdzili, że to jednak nie pomogło i w dalszym ciągu twierdzą, że do wymiany jest pompa i...nie tylko pompa ponieważ odkryli, że zbiornik paliwa również zasysa gdzieś powietrze i oczywiście po wymianie pompy oczywiście trzeba go także wymienić... Prawdopodobnie wpadłem w pułapkę ASO, zamierzam zabrać stamtąd auto bo za moment wymienią mi pół samochodu a usterka pozostanie... Zna może ktoś jakiś sensowny serwis w Łodzi?

Bump:
Cytat:

Napisał 22fordmondeo (Post 2868075)
Adam,
przy jakim przebiegu wydarzyła Ci się ta usterka?
Czy komputer zapisał jakiś błąd?

Ps
filtra w aso kosztuje około 300 PLN + wymiana pewnie około 100
Jakie ceny wpisali Ci na rachunku?

Usterka się pojawiła przy 160tys

kuba es 12-10-2017 13:56

Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km
 
Cytat:

Napisał adamzlodzi (Post 2870445)
Sprawa niestety na moje nieszczęście okazała się bardziej skomplikowana. Zawór sterujący zakupiłem "magicy" z ASO po kolejnych kilku dniach stwierdzili, że to jednak nie pomogło i w dalszym ciągu twierdzą, że do wymiany jest pompa i...nie tylko pompa ponieważ odkryli, że zbiornik paliwa również zasysa gdzieś powietrze i oczywiście po wymianie pompy oczywiście trzeba go także wymienić... Prawdopodobnie wpadłem w pułapkę ASO, zamierzam zabrać stamtąd auto bo za moment wymienią mi pół samochodu a usterka pozostanie... Zna może ktoś jakiś sensowny serwis w Łodzi?

Bump: Sprawa niestety na moje nieszczęście okazała się bardziej skomplikowana. Zawór sterujący zakupiłem "magicy" z ASO po kolejnych kilku dniach stwierdzili, że to jednak nie pomogło i w dalszym ciągu twierdzą, że do wymiany jest pompa i...nie tylko pompa ponieważ odkryli, że zbiornik paliwa również zasysa gdzieś powietrze i oczywiście po wymianie pompy oczywiście trzeba go także wymienić... Prawdopodobnie wpadłem w pułapkę ASO, zamierzam zabrać stamtąd auto bo za moment wymienią mi pół samochodu a usterka pozostanie... Zna może ktoś jakiś sensowny serwis w Łodzi?

Bump:

Usterka się pojawiła przy 160tys


co to za serwis? szok niedowierzanie! . :P
wymieniają - Ty płacisz , dalej nie działa i gra muzyka!!
moim zdaniem skoro wymienili filtr a to nie pomogło niech założą stary i szukają dalej - bo tak jak piszesz za chwile naprawy przekroczą wartość auta :)

22fordmondeo 12-10-2017 22:11

Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km
 
Witaj,

czyli niezbyt dobrze. Jaki koszt był tego zaworu? Kupowałeś w ASO oryginalny fordowski?

Mam wrażenie, że tak poważna usterka powinna być zapisana jakimś błędem w pamięci komputera...ale mam wrazenie że nasze kompy są trochę głupawe.

Miałem kiedyś w focusie problem z przerywaniem i brakiem reakcji na gaz, ale komp nie wyłapywał żadnego błędu.
Na co dzień latam octavią 1,6 tdi i tam ewentualne usterki od razu zostawiają ślad w pamięci komputera, nie wspomnę o tym, że wiem kiedy skoda wypala dpf, bo na postoju obrotu rozną do 1000, a w fordzie nie mam o tym bladego pojęcia i niechcący mogę przerwać pracę w trakcie wypalania.

Powodzenia i dawaj znać jak postępy w naprawie mundka!

adamzlodzi 27-10-2017 17:38

Odp: Wymiana pompy wtryskowej 2,2 TDCi 200km
 
No niestety w drugim serwisie ( już nie autoryzowanym ) po kolejnych dwóch tygodniach po walkach z przewodami elektrycznymi i wymianie jakiegoś czujnika odpowiedzialnego za odpalanie auto po raz pierwszy odpaliło jednak układ paliwowy w dalszym ciągu się zapowietrza i powróciliśmy do punktu wyjścia i potwierdzili wersję z ASO, że do wymiany jest pompa wtryskowa... Ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? Regenerować? Szukać używki? czy jednak wymienić na nową ( koszt samej pompy ok 3000zł )...? Fachowcy z tego serwisu odradzają regenerację ze względu na ryzyko pozostawienia jakichś opiłków, które w przyszłości mogą spowodować uszkodzenie elektro-wtrysków, które ponoć kosztem mogą być równe wartości pojazdu...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.