Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Wymiana oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310757)

Grzegorz 1975 04-07-2020 21:47

Wymiana oleju
 
Witam,
Przy odpalaniu Ford Kuga 2 z 2014 r. pojawia mi się komunikat wymiany oleju, chodź od ostatniej wymiany oleju zrobiłem 7 tys km. Czy istnieje możliwość skasowania lub przestawienia tego komunikatu, jeżeli tak to proszę o pomoc. W jaki sposób wykasować lub przestawić komunikat na późniejszy.
Pozdrawiam

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 05-07-2020 08:54

Odp: Wymiana oleju
 
Wsiadasz . Wciskasz do oporu pedał hamulca i przyspieszenia . Trzymajac wcisniete pedały do oporu przekrecasz kluczyk/stacyjkę a raczej wciskasz przycisk :) . NIE ODPALASZ SILNIKA . Po kilkunastu sekundach na wyswietlaczu pojawi sie komunikat "reset oil ok" i po kłopocie .



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Grzegorz 1975 05-07-2020 11:37

Odp: Wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI (Post 3264069)
Wsiadasz . Wciskasz do oporu pedał hamulca i przyspieszenia . Trzymajac wcisniete pedały do oporu przekrecasz kluczyk/stacyjkę a raczej wciskasz przycisk :) . NIE ODPALASZ SILNIKA . Po kilkunastu sekundach na wyswietlaczu pojawi sie komunikat "reset oil ok" i po kłopocie .



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Witam,
Dzięki za pomoc, a czy można przestawić komunikat na późniejszy, chodzi mi o to aby ustawić komunikat, termin wymiany oleju tak jak ja chcę. Jeżeli można to proszę o podpowiedź w jaki sposób to zrobić.

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 05-07-2020 18:51

Odp: Wymiana oleju
 
Nic nie będę sugerował i się wypowiadał bo nigdy tego nie robiłem . Są tutaj na forum bardziej obeznani koledzy i na pewno pomogą w tej kwestii.

Grzegorz 1975 05-07-2020 21:03

Odp: Wymiana oleju
 
Witam,
Więc proszę o pomoc kolegów z forum. Czy można przestawić komunikat na późniejszy, chodzi mi o to aby ustawić komunikat, termin wymiany oleju tak jak ja chcę. Jeżeli można to proszę o podpowiedź w jaki sposób to zrobić.
Pozdrawiam

Grzegorz 1975 06-07-2020 16:54

Odp: Wymiana oleju
 
Nikt się nie wypowie.

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 06-07-2020 20:37

Odp: Wymiana oleju
 
Co to znaczy "tak jak ja chcę " ,ze tak zapytam . Chcesz sobie zmienić interwał czy coś ? Za każdym razem jak zmienisz olej i zrobisz reset oil to następny komunikat wyskoczy po 10 tyś lub 15 tyś tak jak to zaprogramował producent dla modelu . Czasem zdarza się ,ze komunikat " wymiana oleju " zaświeci się wcześniej ze względu na jego zużycie/ przepracowanie .

gregor75 06-07-2020 21:40

Odp: Wymiana oleju
 
nie da się ustawić interwału wymiany oleju "pod siebie "

Grzegorz 1975 07-07-2020 16:05

Odp: Wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI (Post 3264509)
Co to znaczy "tak jak ja chcę " ,ze tak zapytam . Chcesz sobie zmienić interwał czy coś ? Za każdym razem jak zmienisz olej i zrobisz reset oil to następny komunikat wyskoczy po 10 tyś lub 15 tyś tak jak to zaprogramował producent dla modelu . Czasem zdarza się ,ze komunikat " wymiana oleju " zaświeci się wcześniej ze względu na jego zużycie/ przepracowanie .

Witam,
Samochód sprowadzony był 1 rok temu z Niemiec, od razu wymieniony został olej, lecz mechanik nie zrobił reset oil i najprawdopodobniej wyświetla się komunikat wymiany oleju w Niemczech. Chodzi mi o to, że od wymiany oleju zrobiłem 7 tys. km i myślałem że do się ustawić teraz komunikat reset oil za 3 tys. km, by wyświetlił się po 10 tys. I teraz mam dylemat czy komunikat wymiany oleju zaświecił się, ze względu na jego zużycie/przepracowanie, czy wyświetla się komunikat terminu wymiany oleju w Niemczech. Co sugerujecie czy zresetować ale wtedy komunikat wymiany w moim przypadku wyświetliłby się po 17 tys. km, czy za każdym razem resetować komunikat po odpaleniu samochodu, czy wymienić olej na nowy?
Proszę o pomoc.

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 07-07-2020 19:59

Odp: Wymiana oleju
 
Osobiście bym wymienił olej i filtry dla swietego spokoju . Zrobił reset oil i po 10 tś znowu wy,ienił .
Zależy też na jakim oleju jeździsz tzn jaki preferujesz . Ja osobiście do swojej mk 2 FL leje Castrol 0W30 start/stop. Wymieniam co 10 tyś a nie co 15 tys jak zalecają .Możesz zalać sobie takim jaki preferujesz . Ważne jest aby spełniał norme producenta samochodu do danego modelu/silnika
. Po za tym drogi kolego skoro tak jak piszesz olej wymieniałes rok temu to nie ma znaczenia przebieg i co sie wyswietla . Według zaleceń olej nalezy wymieniać po odpowiednim przebiegu podanym dla danego modelu lub raz na rok w zaleznosci co nastąpi pierwsze . Jak wymienisz to autku nie zaszkodzisz ;) a sen bedzie spokojniejszy w nocy ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.