Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Którego Focusa wybrać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324332)

kazikp 16-10-2021 20:31

Którego Focusa wybrać
 
Po dłużej przerwie, w której zdradziłem Focusa na rzecz Toyoty, rozglądam się za nowym samochodem, i mam wielką prośbę o opinie odnośnie dwóch ofert:

FORD Focus Trend Sport, Polska [2018]
Benzyna 1.6, 105 KM, 35 tys. przebiegu
Cena: 60 000
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

FORD Focus Titanium, Francja [2017]
Diesel 1.5, 120 KM, 132 tys. przebiegu
Cena: 52 000
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Auto kupuję na fakturę i chcę, żeby było z pewnego źródła nawet jeśli delikatnie przepłacę. Focusa z 2017 miałem okazję oglądać dzisiaj i mimo tego przebiegu jest naprawdę zadbany, można poczuć się praktycznie jak w nowym aucie, plus ma lepsze wyposażenie. Focus z 2018 ma biedniejsze wyposażenie, ale przebieg bardzo niewielki i wyższą cenę.

Zauważyłem również, że Focus z 2017 ma sześciobiegową skrzynię biegów, ten z 2018 ma pięciobiegową.

Który z tych samochodów byłby preferowany jak chodzi o silnik, koszty utrzymania, potencjalne awarie?

Pozdrawiam!

Marek 16-10-2021 20:55

Odp: Którego Focusa wybrać
 
Jak dla mnie tylko ten drugi. Jak sam zauważyłeś skrzynia "piątka" to nieporozumienie.
Auto z Francji. Raczej nie trafiają do nas w całości.

Woytas 17-10-2021 07:05

Odp: Którego Focusa wybrać
 
Wolnossące ... muzealne 1.6 ... radość z jazdy rodem lat 80-tych :)

slawek-kali 17-10-2021 11:29

Odp: Którego Focusa wybrać
 
sprawdz sobie raport w autobaza np.. caly nie byl jak to francuz.

kazikp 18-10-2021 11:25

Odp: Którego Focusa wybrać
 
Dziękuję za podpowiedzi, wynika z tego, że oferta druga (Francja, 2017) jest o wiele ciekawsza, o ile historia auta nie będzie budzić zastrzeżeń. Też się do tego skłaniam, jedyne co przekonuje mnie w wersji pierwszej (Polska, 2018 ) to bardzo niski przebieg, co też powinno być nie bez znaczenia?

Dzisiaj może uda mi się obejrzeć to auto na żywo.

Surmikmk2 18-10-2021 14:24

Odp: Którego Focusa wybrać
 
Niezbyt ciekawa oferta. Totalnie biedna wersja wyposażenia i pięciobiegowa skrzynia połączona z wolnossącym benzyniakiem mającym ledwo ponad 100km za 60 000 zł. Jak dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto. Wyjedziesz raz na autostradę rozpędzisz do 140km/h i poczujesz bluesa w uszach przy 4500 RPM. Będziesz żałował zakupu, ja takim focusem jeździłem 5 lat.

kazikp 19-10-2021 19:36

Odp: Którego Focusa wybrać
 
Cytat:

Napisał Surmikmk2 (Post 3374700)
Niezbyt ciekawa oferta. Totalnie biedna wersja wyposażenia i pięciobiegowa skrzynia połączona z wolnossącym benzyniakiem mającym ledwo ponad 100km za 60 000 zł. Jak dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto. Wyjedziesz raz na autostradę rozpędzisz do 140km/h i poczujesz bluesa w uszach przy 4500 RPM. Będziesz żałował zakupu, ja takim focusem jeździłem 5 lat.

Ok, wczoraj jechałem tą wersją i nawet na krótkim odcinku było czuć zamulenie, silnik trochę nieadekwatny do tego samochodu. Cała reszta mi się podobała.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.