Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Rejestrator jazdy podłączenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298488)

KazCmax 17-07-2019 19:30

Rejestrator jazdy podłączenie
 
Kupiłem kamerę z trybem parkingowym.
Kamera posiada adapter zasilania Powerbox czyli można podłączyć kamerę pod stałe źródło zasilania wtedy będzie pracowała w trybie parkingowym.
Pytanie jest takie pod który bezpiecznik można podłączyć bajpas[chodzi o stałe źródło zasilania],bo słyszałem że pod niektóre bezpieczniki np; alarm nie można się podłączać. Ford Cmax 2012

zbinek512 18-07-2019 19:39

Odp: Rejestrator jazdy podłączenie
 
Multimetr do ręki i szukaj. Pamiętaj, aby dobrze wpiąć bypass, aby zasilanie kamery nie szło przez bezpiecznik pierwotnego obwodu.

szkk 28-11-2020 20:12

Odp: Rejestrator jazdy podłączenie
 
Cytat:

Napisał KazCmax (Post 3153790)
Kupiłem kamerę z trybem parkingowym.
Kamera posiada adapter zasilania Powerbox czyli można podłączyć kamerę pod stałe źródło zasilania wtedy będzie pracowała w trybie parkingowym.
Pytanie jest takie pod który bezpiecznik można podłączyć bajpas[chodzi o stałe źródło zasilania],bo słyszałem że pod niektóre bezpieczniki np; alarm nie można się podłączać. Ford Cmax 2012

odgrzeję kotleta.
i jak Ci poszło z podłączeniem zasilania? Dzisiaj ćwiczyłem ze skrzynką w nogach pasażera i podpiąłem się z kabelkami zasilania kamerki (hardwire kit z 12V na 5V):
żółty ACC - pod F55, światła przeciwmgielne. (zakładałem, że bez zapłonu tam nie ma zasilania.
czerwony, napięcie stałe - pod F79, zespół audio, wył. świateł awaryjnych...

No i kamera się nie wyłącza w ogóle, nagrywała 3 godziny, a powinna przejść w tryb parkingowy... (70mai pro plus z hardwire kit) czyli wychodzi, że pod obydwoma bezpiecznikami napięcie ciągle jest obecne.
Tak więc, w których komputer odcina zasilanie a w których nie? :roll:
HELP.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zbinek512 29-11-2020 22:24

Odp: Rejestrator jazdy podłączenie
 
Ale jak masz aktywny tryb parkingowy, to jak ma się wyłączać? Po zgaszeniu samochodu przechodzi na zasilanie z akumulatora jeśli wszystko dobrze podłączyłeś. W viofo muszę ręcznie wyłączać, lub mogę w kamerze całkowicie wyłączyć tryb parkingowy

szkk 30-11-2020 09:28

Odp: Rejestrator jazdy podłączenie
 
Cytat:

Napisał zbinek512 (Post 3299862)
Ale jak masz aktywny tryb parkingowy, to jak ma się wyłączać? Po zgaszeniu samochodu przechodzi na zasilanie z akumulatora jeśli wszystko dobrze podłączyłeś. W viofo muszę ręcznie wyłączać, lub mogę w kamerze całkowicie wyłączyć tryb parkingowy

viofo a 70Mai to dwie rożne kamery. Nie wnikając w ich obsługę, potrzebuję Waszej pomocy w zlokalizowaniu tych obwodów, które faktycznie nie mają zasilania po pewnym czasie. W obecnych warunkach pogodowych i z uwagi na opóźnienie w odcięciu zasilania, wydaje się trudnym zadaniem aby miernikiem sprawdzać każdy obwód, a może ktoś juz temat przerabiał :wink:

Może faktycznie czegoś tu nie rozumiem, ale z opisu działania trybu parkingowego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wynika, że video tylko po wykryciu kolizji (pewnie czujnik G) ma być w specjalnym folderze na karcie SD, u mnie filmy są nagrywane ciągle i umieszczone w folderze standardowym.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.