Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] wymiana tarcz hamulcowych, jak i jakie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=125335)

rudi1981 12-03-2011 12:37

wymiana tarcz hamulcowych, jak i jakie?
 
Jak wymienić tarcze hamulcowe w fieście 1,4 TDCI z 2006r.
i jakiej firmy zastosować,autem jeździ emeryt.

skola 12-03-2011 16:54

Odp: wymiana tarcz hamulcowych
 
Dobierasz tarcze wedle katalogu (tzn średnicę) i kupujesz, pamietaj że nowe tarcze jak masz to musisz też wymienić klocki na nowe

rudi1981 12-03-2011 18:15

Odp: wymiana tarcz hamulcowych
 
Tak,wiem o tym.Tylko nie wiem jak się za to zabrać.

pawel182 12-03-2011 21:22

Odp: wymiana tarcz hamulcowych
 
Normalnie :)
Zdejmujesz koło, później odkręcasz cały ten uchwyt z klockami hamulcowymi i tarcza jest Twoja - jest ona normalnie wkładana. Jedyne czego będziesz potrzebował z nietypowych rzeczy to imbus "7"

rudi1981 13-03-2011 11:21

Odp: wymiana tarcz hamulcowych
 
Acha.O to mi właśnie chodziło.Bo nie wiedziałem jak tarcza tam jest zamocowana,myślałem,że coś ją tam jeszcze trzyma.
Teraz już wiem.Ok.Dziękig:D

JoeMix 13-03-2011 13:33

Odp: wymiana tarcz hamulcowych
 
Cytat:

Napisał rudi1981 (Post 1616852)
myślałem,że coś ją tam jeszcze trzyma

Czasem jest śrubą przykręcona podobnie jak felga.

luckyboy 13-03-2011 19:36

Odp: wymiana tarcz hamulcowych
 
Po pierwsze to trzeba kupic szczotke druciana, papier scierny, rozpuszczalnik, smar miedziany.

Po zdjeciu kola i odkreceniu jarzma hamulca, nalezy oczyscic szczotka wszystkie lementy tzn: piaste kola (szczegolnie dokladnie aby nie bila tarcza), prowadzenie klockow, zacisk hamulcowy.

Nastepnie posmarowac smarem miedzianym miejsca gdzie "chodza" klocki. Wazna rzecza jest takze usuniecie smaru z nowych tarcz hamulcowych, ktorym pokrywa sie tarcze na czas magazynowania - trzeba zmyc go rozpuczalnikiem (odtluscic).

Nowych klockow nie wlozysz bez wcisniecia tloczka hamulcowego.

Wymiana nie jest trudna ale pierwszy raz lepiej robic to z kims kumatym, aby po wymianie nie stala sie nikomu krzywda:) Pozdro;)

rudi1981 18-03-2011 13:56

Odp: wymiana tarcz hamulcowych
 
Spoko.Jak znajdę trochę czasu i jak się pogoda poprawi to zabieram się do pracy:surprise:

Pieta 23-04-2011 17:52

Odp: wymiana tarcz hamulcowych, jak i jakie?
 
Mam taki problem podczas mocnego hamowania w MK6 z prędkości ok 90KM/h czuje jak hamulce zaczynają drgać . Wydaje mi się ,że to trzeba już wymienić klocki hamulcowe a może i tarcze . Po czym mam to poznać ,że tarcze nadają się do wymiany? Jakie modele tarcz oraz klocków polecacie bo w internecie jest tego mnogo. Wiem ,że trzeba wymienić na taką samą średnicę jak w katalogu, lecz nie wiem na jakie firmy patrzeć.

Dzięki za Odp.

pawel182 24-04-2011 14:14

Odp: wymiana tarcz hamulcowych, jak i jakie?
 
Po czym to czujesz? Czujesz drgania na pedale hamulca? Jeśli tak to czujesz normalną pracę układu ABS.
Co do samego zużycia tarcz i klocków - musisz poprostu zobaczyc ich stan i wtedy będziesz widział czy kwalifikują sie do wymiany czy nie. Producent zawsze podaje jaka może byc minimalna grubość tarcz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.