Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Pilot do bramy-garażu. Jak zakodować? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=276210)

Radorr78 04-02-2018 20:55

Pilot do bramy-garażu. Jak zakodować?
 
Witajcie.
W osłonie przeciwsłonecznej znajdują się przyciski do zdalnego otwierania bramy. Próbował ktoś już tego patentu? Koduje się jak oryginalny pilot?

tedi_k 04-02-2018 22:45

Odp: Pilot do bramy-garażu. Jak zakodować?
 
Cytat:

Napisał Radorr78 (Post 2928973)
... Koduje się jak oryginalny pilot?

Nijak się nie koduje. Pilot jest na amerykańskie częstotliwości i trzeba sobie automatykę bram sprowadzić z USA...

wincek 04-02-2018 23:37

Odp: Pilot do bramy-garażu. Jak zakodować?
 
1 załącznik(i)
Nie wiem jak jest we Fordzie ,np.w Mercedesie wersja USA naciskałem przycisk w aucie szedłem do centralki bramy naciskałem przycisk i gotowe,
Tylko w aucie i bramie muszą być takie same radia tz. kody stałe ws kody zmienne,częstotliwości MHz muszą być takie same.

Bump: Teraz mam zamontowane coś takiego.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Radorr78 08-02-2018 21:08

Odp: Pilot do bramy-garażu. Jak zakodować?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2929045)
Nijak się nie koduje. Pilot jest na amerykańskie częstotliwości i trzeba sobie automatykę bram sprowadzić z USA...

Dziękuję za rzeczową odp, ale dochodzę do wniosku,
że sarkazm to Twoje drugie imię....

tedi_k 08-02-2018 21:26

Odp: Pilot do bramy-garażu. Jak zakodować?
 
Cytat:

Napisał Radorr78 (Post 2931185)
...
że sarkazm to Twoje drugie imię....

:shock::shock::shock:
Że Amerykańską automatykę sprzedają w Ameryce poczytałeś za sarkazm???? Bo ja to napisałem jedynie w celu jasnego sprecyzowania mojej odpowiedzi.

Na przykład ja osobiście amerykańskie kluczyki do amerykańskich samochodów na amerykańskich częstotliwościach sprowadzam tylko z USA i nigdy nie przyszło mi do głowy, że to sarkazm jest...:P

mordziaty1 12-03-2018 08:09

Odp: Pilot do bramy-garażu. Jak zakodować?
 
Ten pilot w osłonie pracuje na stałej częstotliwości, nasze mają zmienną, mam znajomego który dokłada coś do centralki i wszystko działa, koszt chyba coś ponad 100 PLN.

tedi_k 12-03-2018 11:40

Odp: Pilot do bramy-garażu. Jak zakodować?
 
Cytat:

Napisał mordziaty1 (Post 2947717)
...mam znajomego który dokłada coś do centralki...

Której "centralki" i coś bliższego o "znajomym"... 8)

kaan1 12-03-2018 16:33

Odp: Pilot do bramy-garażu. Jak zakodować?
 
Należy kupić odbiornik na częstotliwość taka jaka jest w nadajniku (Stany to pewnie 315 MHz) - współpracujący z nadajnikiem z auta. Odbiornik zainstalowac w centralce sterującej bramą. Z odbiornika wyprowadza się sygnał (z reguły styk NO lub NC) i podaje na wejście w centralce sterownika bramy. Ma ona wejścia po zwarciu/otwarciu których realizowane jest otwieranie zamykanie dokładnie tak samo jak sygnałem radiowym. Z reguły cena takiego odbiornika nie przekracza kilkudziesięciu złotych. Na podobnej zasadzie "sprżęgałem" ze sobą np. systemy FAAC lub Sommer, z których jeden hula w okolicy czterystu a drugi ośmiuset MHz. Dzięki temu jednym pilotem Sommer z czterama przyciskami obsługuję wszystko co zdalne niezależnie od tego jaki system i jakiej firmy ma brama, furtka czy też garaż.

mordziaty1 13-03-2018 09:08

Odp: Pilot do bramy-garażu. Jak zakodować?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2947879)
Której "centralki" i coś bliższego o "znajomym"... 8)

Z tego co się orientuję jest dokładnie jak napisał kolega kaan1, kolega zajmuje się montażem takich systemów, jak potrzeba mogę podać kontakt na maila.
To chyba kumpel właśnie tego pilota mi zaprogramował, jak robił mi coś z bramą nie pamiętam opóźnienie czujki chyba, mówił że można go pod różne funkcje zaprogramować.

tedi_k 13-03-2018 12:56

Odp: Pilot do bramy-garażu. Jak zakodować?
 
Cytat:

Napisał kaan1 (Post 2948059)
Należy kupić odbiornik na częstotliwość ...

OK. Napisałem to wyżej w skrótem myślowym "...trzeba sobie automatykę bram sprowadzić z USA". Reszta oczywiście dokładnie zgodna z zasadami budowy systemów automatyki. Też tak mam.

Jak dotrze do mnie moje auto z "HomeLink'iem" to sprawdzę czy na przykład przy pomocy tego zestawu nie da się go zintegrować z resztą automatyki...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.