Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] wycieraczka tylna - jaki zamiennik oryginalnej? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=192623)

aname 30-10-2013 19:56

wycieraczka tylna - jaki zamiennik oryginalnej?
 
Muszę wymienić pióro wycieraczki tylnej, ale widzę że te dedykowane do forda fusion są drogie (30-45 zł) a te do innych modeli forda można na allegro kupić już za 9 zł. Dlatego moje pytanie jest takie czy jak kupię te tańsze, do innego modelu niż fusion, to czy się nadadzą i będą "chodzić" bez problemu? Mógłby mi ktoś doradzić w tej kwestii? jeśli niededykowane wycieraczki też będą ok, to z jakiego innego modelu będą najlepiej pasować?

kacper69 30-10-2013 20:21

Odp: wycieraczka tylna
 
Samo pióro wycieraczki będzie pasować "od wszystkiego" , ważne, żeby tylko z długością pióra nie przesadzić.
Po prostu zmierz długość pióra i kup takiej samej długości nie wnikając do jakiego jest modelu Forda.

michalpodroznik 30-10-2013 20:47

Odp: wycieraczka tylna
 
@Aname - kup tradycyjne (przegubowe) pióro np. firmy Motgum dł. 280mm. Sprawdzona jakość (polski wyrób) w rozsądnej cenie. Cały komplet - przód + tył wyniesie Cię w detalu około 50 złotych. Ja niedawno (w sierpniu) wymieniałem pióra i kupiłem właśnie motgumy. Jestem zadowolony.

Pióro kierowcy przegubowe ze spoilerem - 22,50zł
pióro pasażera przegubowe bez spoilera - 16,50zł;
pióro przegubowe tył - 8,50 zł. -> Uwaga - To pióro jest dla RAMIENIA METALOWEGO!!!

Koszt 47,50zł.

P.S. Motgumy, o kótrych piszę, są dedykowane dla forda fusion.

Tu masz link do katalogu mot-gumów on-line:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kubaw20055 31-10-2013 07:42

Odp: wycieraczka tylna
 
Tutaj jest oryginał w sklepie za 24 zł [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a tutaj za 28 zł również oryginał, ale już z wliczoną wysyłką [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jitter 31-10-2013 09:30

Odp: wycieraczka tylna
 
@aname:

Proszę poprawić tytuł tematu na bardziej konkretny.

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

aname 31-10-2013 13:47

Odp: wycieraczka tylna - oryginalna czy uniwersalna
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, bardzo się przydały!

krzysztofglinka 02-06-2021 18:55

Odp: wycieraczka tylna
 
Cytat:

Napisał kacper69 (Post 2099152)
Samo pióro wycieraczki będzie pasować "od wszystkiego" , ważne, żeby tylko z długością pióra nie przesadzić.
Po prostu zmierz długość pióra i kup takiej samej długości nie wnikając do jakiego jest modelu Forda.

Właśnie kupiłem wycieraczkę tylną do mojej fuzji i okazało się, że u góry dość mocno nie przylega do szyby. Słabo to wygląda :(
Macie jakiś patent na przyleganie całego pióra do szyby?

kacper69 02-06-2021 19:30

Odp: wycieraczka tylna - jaki zamiennik oryginalnej?
 
może regulacja wygięcia ramienia tej wycieraczki poprawi sytuację?

KRUKER 03-06-2021 15:56

Odp: wycieraczka tylna - jaki zamiennik oryginalnej?
 
Mnie sytuacje poprawilo zamontowanie ramienia wycieraczki od opel astra III . Pióra bosh o dlugosci ~`300mm to kilkanascie zlotych.Duzo lepiej wizualnie się prezentuje. Wogole nie ta kategoria "looku" co metalowy oryginal forda:one::one:

slawomirro 04-06-2021 18:28

Odp: wycieraczka tylna - jaki zamiennik oryginalnej?
 
Cytat:

Napisał KRUKER (Post 3347629)
Mnie sytuacje poprawilo zamontowanie ramienia wycieraczki od opel astra III . Pióra bosh o dlugosci ~`300mm to kilkanascie zlotych.Duzo lepiej wizualnie się prezentuje. Wogole nie ta kategoria "looku" co metalowy oryginal forda:one::one:

To samo w Fieście, też 300mm pasuje i ogarnia większą część szyby.
Tu jednak nie trzeba wiele kombinować i wymieniać całego ramienia. Model Denso DM-030 pasuje do standardowego fordowskiego ramienia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.