Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2014-2019] Ubytki p³ynu ch³odniczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302106)

johop 21-10-2019 10:08

Ubytki p³ynu ch³odniczego
 
Posiadam Transita L3H2 130KM. Od pewnego czasu obserwujê ubytki p³ynu ch³odniczego. Dwa miesi±ce temu przy wymianie oleju przy przebiegu 212000km dolano 2l. Teraz, po kolejnych 24ty¶ 1.5l. Wycieków nie widaæ, a p³ynu nie ubywa jednostajnie. Przeje¿d¿am 5ty¶ i poziom bez zmian, a po nastêpnej trasie ju¿ uby³o.
Od czego (poza dok³adnym sprawdzeniu szczelno¶ci uk³adu) zacz±æ diagnostykê?
Auto chodzi normalnie, b³êdów brak...
Mo¿e móg³by mnie kto¶ naprowadziæ na przyczyny? Nie oczekujê oczywi¶cie zdalnej diagnozy ale te¿ chcia³bym ograniczyæ zbêdne tu³anie siê po warsztatach i niepotrzebn± stratê czasu.
Z tego co pamiêtam to jeszcze na gwarancji dolewano p³ynu w ASO ale wtedy by³y to mniejsze ilo¶ci.

Matti_k 22-10-2019 12:11

Odp: Ubytki p³ynu ch³odniczego
 
Wersja osobowa czy furgon? Je¿eli osobowa to zobacz z lewej strony w po³owie auta od spodu tam s± rurki do tylnej nagrzewnicy i tam mo¿e byæ miejsce ubytku. Mi pad³y te rurki miesi±c po gwarancji. Sprawd¼ te¿ od strony pasa¿era z przodu czy nie masz mokro pod dywanikiem. Mo¿e byæ nieszczelna nagrzewnica. Mia³em wymieniana na gwarancji. Od tych wymian nie mam ubytku p³ynu

sirmariano 14-05-2020 13:38

Odp: Ubytki p³ynu ch³odniczego
 
Cytat:

Napisa³ Matti_k (Post 3185552)
Wersja osobowa czy furgon? Je¿eli osobowa to zobacz z lewej strony w po³owie auta od spodu tam s± rurki do tylnej nagrzewnicy i tam mo¿e byæ miejsce ubytku. Mi pad³y te rurki miesi±c po gwarancji. Sprawd¼ te¿ od strony pasa¿era z przodu czy nie masz mokro pod dywanikiem. Mo¿e byæ nieszczelna nagrzewnica. Mia³em wymieniana na gwarancji. Od tych wymian nie mam ubytku p³ynu

Cze¶æ.

Czy gdy pad³y Ci rurki to mia³e¶ sytuacje, ¿e podczas jazdy auto wskazywa³o nagle maks temp, odcina³o moc by po chwili wróci³o do normy?

Matti_k 20-05-2020 18:04

Odp: Ubytki p³ynu ch³odniczego
 
Nie nie mia³em takich objawów. Auto chodzi³o normalnie tylko p³yn znika³. A ¿e wtedy by³a deszczowa pogoda to zauwa¿y³em plamê pod autem dopiero po 1.5 tygodniu.

Lukasz2525 23-05-2020 21:58

Odp: Ubytki p³ynu ch³odniczego
 
Moc odcina jak temperatura ro¶nie, wystarczy³o niewielki skok, chyba powy¿ej 90° na zegarach ju¿ odcina moc, mia³em to u siebie w 2.0 tdci 170 km, czyli chyba ten sam silnik, je¿eli masz 2016 rok i nowsze. U mnie wywala³o litrami, potrafi³ wyrzuciæ 3-5 litrów na 100 km, wozili¶my ca³e bañki p³ynu i wody w trasê, ale u nas by³a to uszczelka pod g³owic± i spaliny wypycha³y p³yn jak siê za ostro jecha³o. Mo¿esz sprawdziæ czy masz spaliny w p³ynie, s± takie testery jednorazowe albo u mechanika który ma urz±dzenie do tego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.