Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Maverick (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=197)
-   -   [Maverick 2000-2007] Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333909)

artis. 09-03-2023 08:14

Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)
 
Cześć.
Nowy zakup - Maverick 2005, 3.0, automat :)
Niestety.... Po dokładnym przyjrzeniu się po zakupie, progi z tyłu pod listwami zgnite. Tak samo podłużnice pod bagażnikiem... A taki ładny, lśniący z zewnątrz był! ;) Z silnika też cieknie skąd tylko może chyba. Zastanawiam się, czy nie wyciągać całego silnika i kompletnie go uszczelnić? Ile może kosztować taka operacja?
Jednak najważniejszy problem (chociaż w sumie nie wyczuwalny podczas jazdy) to odcinanie silnika. Do 4 tys obr zbiera się normalnie, a potem tak jakby miał założoną blokadę - jakby odcinało paliwo. Na gazie i benzynie tak samo. Zimny czy ciepły. Gdyby rozrząd był przestawiony, to chyba by tak nie "pływał" w górnych obrotach? Co może być przyczyną? Aha - spalanie w normie 17l gazu/100 km, przy prędkości 120-140 km/h.
Link do filmu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Na filmie pierwsze gazowanie do odcięcia. potem pokazuje jak się zbiera do 4 tys., a ostatnie to szybki gaz do dechy.

darmodziej 09-03-2023 12:12

Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)
 
Cytat:

Napisał artis. (Post 3447958)
tak jakby miał założoną blokadę -

Bo ma założoną. Podczas jazdy tego nie ma i tak ma być.

artis. 09-03-2023 12:16

Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3447997)
Bo ma założoną. Podczas jazdy tego nie ma i tak ma być.

Serio??? No to mega zdziwiony jestem...:shock::shock::shock: W jakim celu to jest niby zrobione? Tylko przy tym silniku, czy inne też?

darmodziej 09-03-2023 12:18

Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)
 
Cytat:

Napisał artis. (Post 3447998)
W jakim celu to jest niby zrobione?

Nie wiem, może po to, żeby nie uszkodzić silnika?

artis. 09-03-2023 12:21

Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3448000)
Nie wiem, może po to, żeby nie uszkodzić silnika?

To skąd wiesz, że tak ma być? Uszkodzenie silnika? Rozumiem ewentualnie takie coś przy 7-8 tysiącach, ale przy 4??? Coś to chyba jest nie tak... Ty u siebie też tak masz? Drążyłeś temat?

darmodziej 09-03-2023 12:24

Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)
 
Też tak mam i też na początku byłem zdziwiony, ale trwało to może 3 minuty. Poczytasz trochę na forach, to się przekonasz, że po prostu tak jest.
I jeszcze jedno, nie cytuj całych postów, jeżeli odpowiadasz na ostatni post. Nie ma takiej potrzeby, bo wiadomo, do czego się odnosisz.

artis. 09-03-2023 12:27

Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)
 
Ok, z czasem ogarnę i cytowanie odpowiedzi ;) co do "poczytania trochę na forach", to bardzo chętnie, tyle że akurat na "naszym" o Mavericku jest tyle, ile jest :/ Może więc podesłałbyś jakieś linki? ;)

darmodziej 09-03-2023 12:30

Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)
 
Trudno mi teraz szukać konkretnych forów z takimi wypowiedziami, ale kilka razy spotkałem. A tak właściwie, to po co wkręcać silnik na wyższe obroty na postoju?

artis. 09-03-2023 12:50

Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)
 
Hehe... Odpowiem ci na to tak samo, gdy pytają alpinistów po co oni tam łażą w te góry? BO SĄ! ;) A tu mamy taki problem, że na cyferblacie obrotów mam do 8k, a działa do 4 ;) Ford zmarnował kasę na farbę na dodatkowe kreseczki i cyferki :wink: A tak serio, to zaniepokoiło mnie to po prostu, bo jeszcze z takim czymś się nie spotkałem i mimo wszystko uważam to za conajmniej dziwne... Pytanie też, czy on W OGÓLE wkręca się na 5-6 tysięcy podczas jazdy? Próbowałeś? Jeśli tak, to jakieś uzasadnienie ograniczenia gazowania na postoju może i jest, ale jeśli ZAWSZE odcina mu przy 4k, to już tego nie mogę zrozumieć...:027:

darmodziej 09-03-2023 14:09

Odp: Odcina silnik przy 3-4 tys. obrotów (faluje)
 
Cytat:

Napisał artis. (Post 3448006)
cyferblacie obrotów mam do 8k, a działa do 4

Podczas jazdy też tylko 4000 rpm osiąga? Jeżeli tak, to faktycznie coś jest nie w porządku. U mnie podczas jazdy na pewno osiąga obroty około 6000 rpm, ale nigdy nie starałem się celowo sprawdzać, gdzie jest maksimum.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.