Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Urealnienie spalania średniego w/g komputera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173923)

boncio 18-01-2013 14:52

Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Dziś rano podczas zabawy w teście zegarów znalazłem opcję, która pozwala zmienić wartość średniego spalania pokazywaną przez komputer. Dzięki temu auto będzie pokazywać realne średnie spalanie, a nie zaniżone.
Mając odpalony test strzałkami przechodzimy do opcji AFE Bias, następnie wciskamy OK tym samym wchodząc w edycję tego parametru. Strzałkami prawo-lewo i góra-dół zmieniamy wartość parametru (co 1 lub co 100). Mniejsza wartość to wyższe spalanie i analogicznie odwrotnie.
Po ustawieniu wciskamy OK i szukamy w teście opcji AFE z symbolem l/100km. Ona pokazuje średnie spalanie. Jest zaraz obok.
Zabawę powtarzamy do czasu zgodności wyników z własnymi obliczeniami. U mnie pasowało 910, ale dziś jeszcze sprawdzę po tankowaniu :)

Swoją drogą ktoś ma pomysł co oznacza RAFE, którego wartość jest o 0,2 mniejsza niż średniego spalania?

Tak samo jest w Focusach MK3 i Kugach MK2.

orestmen 18-01-2013 15:13

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
odnośnie tego spalania to już sam nie wiem o co chodzi, w komputerze pokazuje mi ciąglę np. 7l/100km średnie spalanie. Nie ma chwilowego tylko ciągle 7l/100km, jak zresetuje komputer to przez ok 25 km pokazuje mi tylko chwilowe spalanie. Zaczyna się od 99l/100km i co chwila spad do załóżmy chwilowego 7l/100km ale tylko przez ok 20-25 km . Nigdy nie pokazuje 0l/100km czy auto stoi czy jedzie ma luzie <biegu>. Mi bardziej zależy na chwilowym spalaniu niż na średnim. Podobna opcja jest ze średnią predkością ciągle mi pokazuje 25km - choćbym nie wiem jak jechał, jak zresetuje kopa to jest OK przejazde ok 10 km i pokazuje mi po zgaszeniu średnią predkość. Potem jak nie bede resetował to maks 25km. Da rade tego kompa jakoś skalibrować????????????

...Święty... 19-01-2013 19:07

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Kolego orestmen, według tego co piszesz niestety komp w Twoim Maxie nie jest wyposażony w chwilowe spalanie. Przy zerowaniu wartości średniego spalania normalnym i poprawnym działaniem w fordach jest schodzenie z 99l/km do poprawnej.

tedi_k 19-01-2013 19:45

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Panowie - robi się zamieszanie i bałagan, bo wątek dotyczy C-maxa PO 2010. Czyli nowego.

De-Zet 19-01-2013 21:15

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 1941187)
podczas zabawy w teście zegarów

Może jestem niedouczony, ale jak przeprowadzić test zegarów?

tedi_k 19-01-2013 21:24

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
We wszystkich prawie Fordach trzymasz wciśnięty przycisk Set/Reset komputera i włączasz zapłon. Klawisz puszczasz dopiero jak pojawi się informacja o trybie test na wyświetlaczu. Testy przełaczasz też tym klawiszem (krótkie naciśnięcie).

orestmen 19-01-2013 22:00

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
a odnośnie bałaganu.... to uważam, że nie raz lepiej sie podpiąć pod podobny temat niż zakładać nowy. Pozdr.

tedi_k 19-01-2013 22:18

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
No tak - tyle, żę w FF2 nie urealnisz średniego spalania nijak... A taki jest tytuł wątku!

boncio 20-01-2013 10:58

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Tedi mała poprawka. W nowym C-maxie wejście w tryb testowy to trzymanie guzika OK, ale pewnie to miałeś na myśli pisząc set/reset :-) Nawigacja to strzałki góra/dół i w niektórych opcjach prawo/lewo oraz ok.

schraczek 26-02-2013 11:10

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Taka moja drobna uwaga a propos srednigo spalania itp...
Czy u Was też wartość "dystans do tankowania" zmienia się w górę i w dół ?? Ja mam np 10 km. zatrzymuję auto pod sklepem na kilka minut, potem odpalam i mam np. 38 km.
Jak jeździłem Octavią to instrukcja wyrażnie podawała, że komp bieże do obliczeń oststnie 70 km. i wylicza te średnie. Tam też dystans do tanowania potrafił rosnąć, ale np podczas zmiany stylu jazdy na np. ekonomiczny i to powoli, sukcesywnie wraz z ilością przejechanych km. W fordzie chyba jest inaczej, a przez to w mojej ocenie mniej precyzyjnie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.