Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101855)

Polarny 02-06-2010 06:47

Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu.
 
Po dłuuugim czasie doczekałem się tematu. Nic, zabieram się za czytanie.
Wszystkie szczegóły w tym temacie :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

.

sebapl01 02-06-2010 07:13

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
Kolejny raz kawał dobrej roboty :)

Polarny 02-06-2010 07:21

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
Jestem po lekturze i musze powiedzieć jedno - wiedziałem, że ten kawałek plastiku jest osobny i wyjmuje się go. Pytałem kilku mechaników i twierdzili, że nie. Jednak miałem nosa.

Pablo a nie myślałeś, by na siatkę dodatkowo położyć jeszcze jakiś inny filtr? Ja chętnie jednak jeszcze bardziej odseparowałbym olej od reszty. Muszę sobie rozebrać to ustrojstwo i na spokojnie zobaczyć i podumać co można zrobić. Poza tym może zaadaptowałoby się jakiś filtr odmy z innych aut (sam wkład)?

Pablo_X 02-06-2010 08:36

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
Cytat:

Napisał Polarny (Post 1448159)
Pablo a nie myślałeś, by na siatkę dodatkowo położyć jeszcze jakiś inny filtr?

Prace trwają ;)

Polarny 02-06-2010 09:49

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
Hehehe, no tak (-:
Zdradzisz konkrety? Bo a nóż ktoś podrzuci jakiś ciekawy element do wykorzystania albo też coś komuś wpadnie do głowy.

Pablo_X 02-06-2010 10:22

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
Tak się nie da :!: Żadnych niespodzianek nie można przygotować :619:

Do wykorzystania jako dodatkowy element separatora jest:
- gąbka (nisko spieniona)
- włóknina o niskiej gęstości
- siatka stalowa (w postaci przypominającej druciak do szorowania i jest stosowana w filtrach oleju)

Jakieś inne propozycje :?:

weksla 02-06-2010 22:03

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
Pablo, kawał dobrej roboty.
Mam pytanie
Ty przedstawiasz zapewne fotki swojego silnika czyli 2,2 z elektronicznym sterownikiem turbiny.
napisz proszę jak ma się ten artykuł do auto 2.0 tdci z 2003r czyli jeszcze z końca produkcji egzemplarzy przedliftowych z podciśnieniowym sterowaniem turbosprężarki.

Pablo_X 02-06-2010 22:32

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
To ja się mogę zapytać, jak to wygląda w autach z podciśnieniowym sterowaniem :?:
Ale mogę odpowiedzieć w ciemno - sprawa wygląda identycznie. W ogóle TIS nie wspomina o układzie odmy, a żaden biuletyn techniczny nie informuje o zmianach w jej budowie. Od początku produkcji, przez 7 lat wygląda ona identycznie :)
Ale co ten układ ma do turbo :?:

weksla 02-06-2010 23:19

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
Jeśli mówisz że wygląda identycznie to super, skorzystam z twojego artykułu i jak tylko znajdę chwilę wolnego czasu to wykonam to sitko.
Nie ja nie mówię że ma to coś do turbo tylko po II licie zmieniano wiele elementów, i myślałem że akurat to tęż było modyfikowane, ale jak nie to w porządku

Polarny 03-06-2010 16:33

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}
 
Chyba dobrze byłoby popodglądać jak wyglądają filtry odmy w innych autach i spróbować wykorzystać tamtejszy materiał. Wiadomo, że nie będzie pasował, ale można np. wyciąć sam wkład filtra i jego umieścić. Bo ogólnie całość rozbija się tutaj o to, by podskakujący olej nie chlapał na uszczelkę, która podnosząc się przepuszcza powietrze, a wraz z nim olej. Ja spróbuje jutro to rozebrać u zobaczyć na żywo tego działanie i wtedy coś pomyślę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.