Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Jakie żarówki H7 polecacie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224506)

siero3 09-05-2015 17:41

Jakie żarówki H7 polecacie?
 
Chciałbym wymienić żarówki świateł mijania w Monde mk4 (soczewki - ale to raczej bez znaczenia), i mam niezły dylemat, mimo niejednego przeczytanego testu.

Zastanawiam się nad:
1. TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +120%
2. Bosch H7 PLUS +120%
3. Bosch Plus 90 H7
4. Osram H7 Night Breaker Unlimited +110%

Oczywiście jeśli jest coś wartego uwagi co pominąłem, proszę o poradę.
Co polecacie?

_harry 09-05-2015 18:27

Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?
 
Zastanów się gdzie i ile jeździsz, na tej podstawie podejmiesz decyzję.
Najwięcej żarówki dostają od jazdy po wybojach oraz częstego on-off. Więc to gdzie i jak jeździsz ma znaczenie.
Druga sprawa - to jak dużo masz pieniędzy - jeśli nie szkoda ci przepalonych super hiper ultra plus za gruba kasę (które wykorzystasz w pełni i docenisz ich jakość raz na dwa lata) to bierz te drogie.


Osobiście wstawiam zwykłe tungsramy i nie martwię się jeśli muszę je wymienić dwa razy do roku.
Na tle zwykłej taniochy z marketów sprawują się bardzo dobrze.

Dzisiejsza jazda po terenach zurbanizowanych to raczej sygnalizowanie swojej obecności a nie konieczność super dokładnego oświetlania drogi - w mieście nie ma to znaczenia.
Zauważam też że światła drogowe coraz rzadziej jest okazja włączyć - ruch jest tak duży na drogach że ciągle kogoś oślepiamy.

Przemol1974 09-05-2015 18:59

Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?
 
W lampach xenonowych doświetlanie zakrętów i drogowe to H7?

MaXyM 09-05-2015 19:08

Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tak.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pare miesiecy temu tez studiowalem ktore zarowki wybrac. Wyszlo ze Nightbreakery sa najlepsze pod kazdym wzgledem (swiatlo, linia odciecia, kolor, zywotnosc).

Z troche innej beczki, probowalem znalezc zarowki (legalne) ktore moglbym wstawic do doswietlania zakretow a ktore by nie roznily sie tak bardzo od swiatla xenonow (Osram Xenarc 5500K). Bo wyglada to brzydko. Kupilem Bosch Xenon Blue i swieca zolto, mimo ze wg specyfikacji to najbardziej biale zarowki na rynku (z tych legalnych) :( Zastanawiam sie czy nie dac do doswietlania zakretow jakis LEDow. Ale nie wiem jak to swieci i jak sie zachowa przy plynnym wlaczaniu/sciemnianiu

Przemol1974 09-05-2015 19:10

Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dzięki za odpowiedź :)

[QUOTE=MaXyM; :( Zastanawiam sie czy nie dac do doswietlania zakretow jakis LEDow. Ale nie wiem jak to swieci i jak sie zachowa przy plynnym wlaczaniu/sciemnianiu[/QUOTE]

No i zostaje pewnie kwestia błędów w komputerze?

pippen 09-05-2015 19:14

Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?
 
Ja osobiście korzystam z:
TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +90%

Dobre żarówki - wytrzymujące 12-15 miesięcy. Dają dużo jaśniejsze światło niż " zwykłe" żarówki. Cena też nie jest wygórowana - około 40 pln na kpl.:)

Przemol1974 09-05-2015 19:17

Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?
 
Ja też zastanawiam się nad kupnem, bo te zwykłe żarówki przy xenonach wyglądają okropnie i żółto.

tommobile 09-05-2015 19:38

Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?
 
Chwalę sobie żarówki Philips H7 Premium +30%. Mimo dodatkowych lumenów nie przepalają się szybciej niż standardowe żarówki.

bruneros 09-05-2015 19:43

Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?
 
a ja nie polece żadnych. w vw bora żony zakladalem rozne noghtbreakery, visionplusy itp itd. wszystko firmowe. i co ? zauwazalnie lepiej toto nie swiecilo, i przyjarało odbłyśnik....
ale to były h4

sagittarius82 10-05-2015 00:42

Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?
 
Ja polecam OSRAM Cool Blue Intense - świeciły mi prawie 1,5 roku (kupiłem ponownie), a wyraźnie poprawiają widoczność w nocy w stosunku do zwykłych żarówek. Wg mnie są lepsze od Philips Blue Vision, które szybciej się przepalają i nie dają tyle światła. No i nie są żólte :), a zbliżone do xenonu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.