Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Po zgaszeniu auta, cyka przekaznik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293962)

gruniu 24-03-2019 16:39

Po zgaszeniu auta, cyka przekaznik
 
Szukam otworu, którym będę mógł poprowadzić przewod od przekaznika, do diody (na pulpit) sygnalizujacej wlaczenie swiecy w dpf.
Wyciagalem aku + obudowa filtra powietrza i caly czas cyka jakis przekaznik.
Od czego on jest?
Co burczy w aucie, chwile po jego wylaczeniu? Jakby schodzilo z ukladu cisnienie sterujace klapami od nadmuchu powietrza do kabiny.

lucas4891 24-03-2019 18:21

Odp: Po zgaszeniu auta, cyka przekaznik
 
sprawdz podcisnienia i elekrozawory podcisnien, moze sa nieszczelne i wydaja specyficzne dzwieki. Po wyjeciu akumulatora to juz raczej przekazniki nie maja prawa pracowac

gruniu 24-03-2019 18:44

Odp: Po zgaszeniu auta, cyka przekaznik
 
Przekaźniki cykają przy podłączonym aku.
Tylko dlaczego po zgaszeniu auta?

lucas4891 24-03-2019 19:25

Odp: Po zgaszeniu auta, cyka przekaznik
 
Zastanawiam sie czy Ty czasem EGR-u nie slyszysz po zgaszeniu silnika. W Fordach po zgaszeniu silnika EGR buczy i stuka. Ponoc to cykl samoczyszczenia

gruniu 31-03-2019 08:20

Odp: Po zgaszeniu auta, cyka przekaznik
 
Zlokalizowalem przekaźnik, który cyka. Jest on nad bezpiecznikiem F14.
Cyka mniej więcej co jedną minutę.

Allebob 25-04-2019 21:06

Odp: Po zgaszeniu auta, cyka przekaznik
 
Cyka bodajże 7 razy, właśnie co minutę. Z tego co wiem to komputer przechodzi w stan spoczynku i sprawdza ustawienia. Po dwóch minutach następuje zwolnienie zastawek w nawiewach. Po tym wszystkim następuje błoga cisza. Też tym się zastanawiałem bo miałem wrażenie, że coś kradnie prąd ale gdzieś doczytałem, że to właśnie komputer sprawdza parametry.

Simon_Tychy 11-05-2019 06:59

Odp: Po zgaszeniu auta, cyka przekaznik
 
Cytat:

Napisał gruniu (Post 3109738)
Szukam otworu, którym będę mógł poprowadzić przewod od przekaznika, do diody (na pulpit) sygnalizujacej wlaczenie swiecy w dpf.

I jak? Udało Ci się znaleźć? Ja też się przymierzam do tego samego "ulepszenia" mojego auta, stąd pytanie :)

gruniu 11-05-2019 07:22

Odp: Po zgaszeniu auta, cyka przekaznik
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

BrunoJ 11-05-2019 10:31

Odp: Po zgaszeniu auta, cyka przekaznik
 
W kwestii cykania ERG. Jak przyjechałem autem na miesiąc do PL to zawsze cykało ERG, nawet pytałem kiedyś na forum. I konkluzja była właśnie taka, że ma cykać i jest to samooczyszczania się ERG. Użytkując auto na codzień w Norwegii, przez większości roku, nie słyszałem tego cykania nigdy. Interesujące, nieprawdaż?

weuek 11-05-2019 10:35

Odp: Po zgaszeniu auta, cyka przekaznik
 
Parkowałeś w innym miejscu. U siebie to cykanie słyszałem tylko w garażu. A jak parkowałem pod chmurką to nigdy.

No chyba, że ERG to nie EGR. ;-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.