Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Olejowa poduszka silnika - wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103184)

C-sław 18-06-2010 18:42

Olejowa poduszka silnika - wymiana
 
Zauważyłem dzisiaj że poduszka silnika ( ta po lewej stronie stojąc przodem do silnika) ma rozkalibrowany otwór i pojawił się olej. Do dzisiaj nie wiedziałem że jest olejowa. Objawów póki co nie ma żadnych, ale przed urlopem ją wymienię, chociaż paskudnie droga jest. Pozdrawiam.

HYCHLA 18-06-2010 18:58

Odp: Olejowa poduszka silnika
 
Siemka.
Polecam i troszkę taniej: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Zadzwoń albo szukaj w focusie:)

rojber 18-06-2010 19:24

Odp: Olejowa poduszka silnika
 
O właśnie, polecam TEDGUM - świetnie się sprawdzał przy remoncie zawieszenia w volvo.

C-sław 21-06-2010 18:44

Odp: Olejowa poduszka silnika
 
Dzięki panowie, a co myślicie o używanej? W końcu jak będzie szczelna to chyba ok? I jeszcze jedno, czy ktoś już to cudo wymieniał? Bo u mnie po za tym że góra puszcza olej żadnych innych objawów nie ma.

mkaminski100 28-06-2010 14:07

Odp: Olejowa poduszka silnika
 
Cytat:

Napisał HYCHLA (Post 1459011)
Siemka.
Polecam i troszkę taniej: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Zadzwoń albo szukaj w focusie:)

Warto sie jedynie zapytac czy oni robia hydrauliczne czy moze pelne gumowe. Bedzie dosc spora roznica w komforcie.

A poza tym jezeli poszla duza to czy stabilizujaca nie jest uszkodzona?

DJMaryan 15-06-2012 14:12

Odp: Olejowa poduszka silnika
 
Trochę już zapomniany temat, ale może ktoś wymienił poduszkę olejową od strony rozrządu na zamiennik z Tedgumu?
W moim Focusie poduszka straciła olej, dokładnie cieknie z niej olej i kupiłem zamienik.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Podobno jest także olejowa, ale jest niższa niż oryginał. Rozstaw mocowań się zgadza.
Może już ktoś wymieniał i ma doświadczenie, czy wysokość jest tutaj sprawa instotna

wrzoch 16-06-2012 11:12

Odp: Olejowa poduszka silnika
 
Ja cały czas się łamię, którą wybrać.
Paskudnie droga, to mało powiedziane jest.
Daj znać jak już założysz tego tedguma.

To jeszcze dopiszę.
Dzwoniłem do TEDGUM i zarzekają się, że to olejowa poduszka jest.
Różnica spora - jakieś 60% tańsza, tańsza również od większości używanych z Alledrogo (prawdopodobnie większość z rozbitków ewentualnie z grabieży).
200 to już do przełknięcia jest.
DJMaryan jakbyś mógł cyknąć fotkę jednej i drugiej z tej samej odległości i podobnego kąta dla porównania.

xander! 14-09-2012 15:23

Odp: Olejowa poduszka silnika
 
I jak pasuje TEDGUM ?

xander! 18-09-2012 18:05

Odp: Olejowa poduszka silnika
 
Ja założyłem dziś TEDGUMA i nie narzekam póki co ale zrobiłem dopiero 25 kilometrów. Cena to 200 zł za nową poduszkę na gumowych elementach logo "FordMotorCo" więc sympatycznie ;)

Rafał A.(antek) 19-09-2012 23:13

Odp: Olejowa poduszka silnika
 
Ja wymienialem ale na urzywke. Przy padnietej czuc wibracje i hałas silnika w kabinie mocno.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.