Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275383)

Bedfek 20-01-2018 16:03

Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny
 
Dzień dobry wszystkim.
Cały czas zmieniam coś w swoim aucie, nurtuje mnie temat napędu. Mianowicie chcę przełożyć całość z tylnonapędowca rocznik 2011, do budy przednionapędowca z 2004.
Pytanie brzmi: czy buda od przedniego napędu się nada czy muszę wymienić na taką z tylnego? Wiem, że jest trochę inna pod spodem i w tylnym napędzie jest wyżej podłoga w tylnej części, ale może ktoś to robił i podpowie jak będzie łatwiej to ogarnąć.
Pozdrawiam

wojtekjanus 20-01-2018 16:30

Odp: Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny
 
Kolego - to jest... zły pomysł. Bardzo zły.

Bedfek 20-01-2018 21:16

Odp: Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny
 
Niespotykany, ale żeby zły od razu:-)
Niestety się na tym temacie tak zafiksowałem, że to zrobię. Potrzebuję jednak pomocy doświadczonych, w doborze części. Konkretnie chodzi o budę, czy się da czy nie? Wiem że nie bez powodu podłoga w tylnej części tylnonapędowca jest wyżej o 10 cm. Jeśli to tylko kwestia główki mostu a reszta ujdzie to nie ma problemu. Jeśli cały napęd to zmieniam budę.

wojtekjanus 21-01-2018 13:48

Odp: Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny
 
Cytat:

Napisał Bedfek (Post 2919881)
Potrzebuję jednak pomocy doświadczonych, w doborze części.

Nie znajdziesz takiego, bo każdy doświadczony na coś takiego nigdy by się nie zdecydował...

Bedfek 21-01-2018 15:04

Odp: Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny
 
Mogę prosić o więcej informacji. Dlaczego to takie ma być nierealne. ludzie przecież robią swapy bardzo dziwne i niepraktyczne a działają. Ja w zasadzie chcę tylko zmienić karoserię na małą w dużym tylnonapędowcu. Chcę skorzystać w całości z rozwiązań fabrycznych, nie chcę kombinować bo wiem z doświadczenia że z tym różnie bywa.

mariusz1978 21-01-2018 15:46

Odp: Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny
 
zasadnicze pytanie .....do czego jest to Ci potrzebne.
jak znam kreatywność rodaków to jest to do ogarnięcia ...tylko po co :)

Bedfek 21-01-2018 16:45

Odp: Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny
 
Dużo jeżdżę na dalekich trasach po całej Europie, zakochałem się w 3,2 tdci, jednocześnie nie wyobrażam sobie innej karoserii niż L1H1(Euroline) i to tylko z roczników 00-06. Chcę to pogodzić i to zrobię, liczę na wiedzę forumowiczów aby się nie wpakować w niepotrzebne graty, czy też mega problemy. Mam doświadczenie w różnych kombinacjach i nie jest to dla mnie przerażające, zrobić na pewno się da. Pytanie proste, czy buda od przednionapędowca podejmie tylny napęd bez dużych modyfikacji czy lepiej kupić budę od tylniaka i przekładać?
Zaznaczam że mam oko na kompletnego lecz mocno uszkodzonego Jumbo 3,2.

Bump: Dodam jeszcze, że całe życie jeździłem tylniakami i trochę mnie wkurza przedni napęd.

Bump: Zbudować samochód marzeń?

Bedfek 23-02-2018 21:07

Odp: Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny
 
Kumam, cisza wymowna.
To chyba czas na zmianę auta:>

jaceks 24-02-2018 08:00

Odp: Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny
 
wydaje mi się, że w przednim napędzie silnik jest poprzecznie, natomiast napewno w tylnym - silnik jest wzdłużnie.
masa roboty z mocowaniem silnika i instalacją elektryczną, chłodzeniem, nie wyobrażam sobie tego nawet :)

D F 24-02-2018 16:56

Odp: Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny
 
Ale Mk6 był w wersji RWD.
To czemu takiej budy sobie nie znajdziesz...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.