Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Focus 2014-2018] Przekładka skrzyni powershift na manual (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294904)

waldemarsson 15-04-2019 19:15

Przekładka skrzyni powershift na manual
 
Witam,

Poszukuję informacji na temat zamiany skrzyni powershift na manual w Fordzie Focusie mk3. Czy ktoś takową zamianę robił i może mi coś na ten temat poradzić? Albo odradzić? :D A może ktoś poleci mi miejsce w którym mógłbym taką wymianę przeprowadzić? Najchętniej Poznań/Wlkp. ale jeżeli będzie trzeba to pojadę dalej.
Moje auto to Ford Focus mk3 1.6 125hp Powershift DPS6 z 2015 roku.
VIN: WF05XXGCC5FK47016

Piotr_V6 15-04-2019 22:06

Odp: Przekładka skrzyni powershift na manual
 
wyjdzie tyle samo co naprawa bądź koszta będą zbliżone , skórka za wyprawkę.

waldemarsson 16-04-2019 14:11

Odp: Przekładka skrzyni powershift na manual
 
Cytat:

Napisał Piotr_V6 (Post 3119331)
wyjdzie tyle samo co naprawa bądź koszta będą zbliżone , skórka za wyprawkę.

Właśnie dzwoniłem do ASO Forda Bemo Motors w Poznaniu i powiedzieli mi, że nowa skrzynia kosztuje 19tyś a regenerowana 14tyś. Myślisz, że przekładka skrzyni też będzie taka droga?

Piotr_V6 16-04-2019 17:27

Odp: Przekładka skrzyni powershift na manual
 
nie rozumiem po co chcesz kupowac nową jak kompletny remont skrzyni to koszt około 8tyś z robocizną skrzynia jest jak nowa po takim zabiegu

Yakac 16-04-2019 17:49

Odp: Przekładka skrzyni powershift na manual
 
Już ktoś podliczał tę operację, niezbyt to się opłaca taka wymiana PS na manual. Pierdzielenia dużo, koszty spore. W podobnej kasie masz pełną regenerację.
I dlatego nikt tego nie robi ;)

Mondus 1985 16-04-2019 18:43

Odp: Przekładka skrzyni powershift na manual
 
Wszystko zależy w jakich cenach uda się skompletować całą listę potrzebnych części do takiej roboty.
Trochę jest tych podzespołów,które trzeba wymienić i jeżeli kupisz to wszystko"na szybko" wtedy prawdopodobnie faktycznie mało się taki zabieg opłaci...
Nie odradzam takiej przekładki, bo naprawa PS jest stosunkowo droga.
Temat do przemyśleń...;)

waldemarsson 16-04-2019 22:05

Odp: Przekładka skrzyni powershift na manual
 
Cytat:

Napisał Piotr_V6 (Post 3119697)
nie rozumiem po co chcesz kupowac nową jak kompletny remont skrzyni to koszt około 8tyś z robocizną skrzynia jest jak nowa po takim zabiegu

Masz rację. Zasugerowałem się chyba niepotrzebnie opinią autoryzowanego serwisu w którym diagnozowałem usterkę.

betap 26-04-2019 07:08

Odp: Przekładka skrzyni powershift na manual
 
a ja jestem po zamianie ps na manual i uwazam, ze to najlepsza decyzja jezeli cos zaczyna sie dziac z ps - troche jest z tym zabawy ale wrazenia z jazdy bez obawy o dzwiek i komunikat awaria skrzynii - bezcenne -

wwwpawel 29-04-2019 23:45

Odp: Przekładka skrzyni powershift na manual
 
Cytat:

Napisał Yakac (Post 3119709)
Już ktoś podliczał tę operację, niezbyt to się opłaca taka wymiana PS na manual. Pierdzielenia dużo, koszty spore. W podobnej kasie masz pełną regenerację.
I dlatego nikt tego nie robi ;)

To chyba ten kto podliczał tę operację nie uważał na lekcji matematyki. Co prawda ja mam C-maxa z 2009 roku, ale przekładka na manual z nową dwumasą zamknęła się w niecałych 4 tys. zł. Myślę, że w samochodzie z 2015 r. koszt przekładki z częściami nie powinien przekroczyć 5 - 5,5 tys. zł., a to raczej nie jest kwota zbliżona do 8 tys., a na pewno nie jest zbliżona do 14 tys. zł.

c-matix 15-07-2019 17:51

Odp: Przekładka skrzyni powershift na manual
 
Cytat:

Napisał wwwpawel (Post 3124837)
To chyba ten kto podliczał tę operację nie uważał na lekcji matematyki. Co prawda ja mam C-maxa z 2009 roku,

Kto ci robił przekłądke ??? ja jestem po przekłądce i nie mogę uporać sie z jedną sprawą. wychodzi mi błąd 0113 brak napiecia na czujniku CI.
Masz jakieś namiary z kim można sie skontaktowaćw tej sprawie.
Dodam iż autko zapala, chodzi jak brzytwa ale komunikat się świeci.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.