Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Mycie samochodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286381)

MichałMONDEO2017 20-09-2018 09:48

Mycie samochodu
 
Witam. Dopiero co kupiłem nowego Mondziaka w kolorze czarnym. Mam pytanie jak sie obchodzić z takim kolorem. Zaznaczam, że po raz pierwszy mi sie takie autko trafiło przeważnie były srebrne. Nie chce od razu zniszxzyć lakieru ale mycie jedynie bezdotykowo nie przynosi takiego efektu wow. Może ktoś podrzuci jakąś myjke zaufaną w okolicy Lublina. Z góry dziękuję za pomoc

piotrek305 20-09-2018 10:05

Odp: Mycie samochodu
 
cermikę sobie połóż

makinen 20-09-2018 10:15

Odp: Mycie samochodu
 
Nie o to pytał.

lisek40 20-09-2018 11:34

Odp: Mycie samochodu
 
Wojciechowska 40

Rogallo 20-09-2018 13:52

Odp: Mycie samochodu
 
Chcesz kolego myć tylko na myjkach? Ja do swojego czarnego kupiłem sobie bardzo fajny płyn z woskiem tenzi (nie pamietam nazwy) różowy o zapachu gumy balonowej, chyba mam jeszcze buteleczke w domu to napisze nazwe dokladnie. Do tego gąbka do mycia auta koniecznie z duzymy dziurkami, płyn na owady z przedniego zderzaka (też tenzi)podam nazwe później naprawde działa cuda. Dwa wiadra, myjka ciśnieniowa, i po tym zabigu auto błyszczy jak psie ..... Do tego wszystkiego mam jeszcze kwas do felg aluminiowych po ktorym felgi wyglądają jak nowe a wystarczy psiknąć poczekać minute i spłukać pod cisnieniem. Brzmi to troche jak tania reklama w tv, ale sam byłem w szoku jak moje auto lśni:D

krzysztofSJZ 20-09-2018 20:38

Odp: Mycie samochodu
 
czy to cos takiego?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jermo22 20-09-2018 21:59

Odp: Mycie samochodu
 
Cytat:

Napisał piotrek305 (Post 3032207)
cermikę sobie połóż

Lepiej dobrej klasy wosk, tylko przygotuj odpowiednio pojazd tzn wyczyść.

Mycie, glinka, odtłuść i można nałożyć wosk.

gusiak11 21-09-2018 11:56

Odp: Mycie samochodu
 
Cytat:

Napisał Rogallo (Post 3032275)
Do tego gąbka do mycia auta koniecznie z duzymy dziurkami

Generlanie wszystko sie zgadza poza tym wyżej nie gąbka a rekawica najlepsza z naturalnego włosia ale wymaga dużo zabiegów w koło, wiec prostszą wersją jest rękawica z microfibry.
Co do kwasu do felg nie ma potrzeby za każdym razem atakować felg kwasem, wystarcza produkty do deironizacji typu Prix skoro poruszamy sie w tenzi, szmpon z woskiem bym też odpuścił bo nigdy nie wiadomo ile tego wosku tam jest i co to za wosk.... wosk carnauba 100% wygląda jak szare mydło więc .... nie da się go dodać do szamponu:). Ze swojego doświadczenia polecam albo Presta Sudzz albo TENZI Shampo DRY.

Cytat:

Napisał piotrek305 (Post 3032207)
cermikę sobie połóż

To też nie jest panaceum na wszystko, ok prze kilka tygodni wystarczy umyć auto ostatnim programem na bezdotyku i będzie ładne ale i ceramika sie z czasem zapcha i wymaga pielęgnacji opisanej wcześniej przez kolegów. Zaletą jej jest że daje look, ochronę lakieru i sie nie zmywa jak wosk, ale moim zadaniem kładzenie powłoki na nieprzygotowany lakier nie ma sensu, mimo ze to jest nowe auto z salonu.

koval1980 21-09-2018 12:26

Odp: Mycie samochodu
 
Cytat:

Napisał gusiak11 (Post 3032639)
Generlanie wszystko sie zgadza poza tym wyżej nie gąbka a rekawica najlepsza z naturalnego włosia ale wymaga dużo zabiegów w koło, wiec prostszą wersją jest rękawica z microfibry.

rękawica ADBL Wash Mitt + szampon z tego samego sklepu, żeby było taniej za przesyłkę.
Cytat:

Napisał gusiak11 (Post 3032639)
ale moim zadaniem kładzenie powłoki na nieprzygotowany lakier nie ma sensu, mimo ze to jest nowe auto z salonu.

Dokładnie, więc na początek ADBL SprayWax albo FinishKare 1000hp małą puszkę.

Rogallo 21-09-2018 13:25

Odp: Mycie samochodu
 
Cytat:

Napisał krzysztofSJZ (Post 3032425)
czy to cos takiego?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tak dokładnie ten szapon, jak dla mnie efekt super zadowalający.

Cytat:

Napisał gusiak11 (Post 3032639)
Generlanie wszystko sie zgadza poza tym wyżej nie gąbka a rekawica najlepsza z naturalnego włosia ale wymaga dużo zabiegów w koło, wiec prostszą wersją jest rękawica z microfibry.
Co do kwasu do felg nie ma potrzeby za każdym razem atakować felg kwasem, wystarcza produkty do deironizacji typu Prix skoro poruszamy sie w tenzi, szmpon z woskiem bym też odpuścił bo nigdy nie wiadomo ile tego wosku tam jest i co to za wosk.... wosk carnauba 100% wygląda jak szare mydło więc .... nie da się go dodać do szamponu:). Ze swojego doświadczenia polecam albo Presta Sudzz albo TENZI Shampo DRY.

Co do gąbki używam takiej z dużymi dziurami w celu odprowadzenia ewentualnego piasku i innego tego typu dziadostwa z karoserii, te dziury mają to po prostu zjeść, samo spłukanie auta myjką przed myciem może nie wystarczyc. Co do kwasu to jak najbardziej sie zgadzam nie ma potrzeby a wręcz chyba nie powinno sie myć ich za każdym razem kwasem, kwas tylko wtedy kiedy felgi są już na prawde bardzo bardzo brudne.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.