Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2015- ] Wykrywanie kluczyka od środka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312308)

KomBrat 21-08-2020 13:42

Wykrywanie kluczyka od środka
 
Cześć,
dzisiaj zatrzasnąłem kluczyki w aucie.
Pytanie jak to jest i czy da się coś z nim zrobić?

System Keyless

Jak kluczyk jest w kieszeni na zewnątrz to auto się otwiera i zamyka.
Jak w środku to zamki nie reagują, a auto potrafi się samo zamknąć (akurat było otwarte przez tylne drzwi)
Oczywiście START/STOP działa normalnie jeżeli klucz jest w kabinie.

Dzisiaj auto zamknęło się samo i pech chciał, że oba kluczyki były w środku. Musiałem wzywać magika, żeby mi otworzył.

tombalt 21-08-2020 19:29

Odp: Wykrywanie kluczyka od środka
 
Instrukcja mówi, że jak jeden kluczyk jest wewnątrz podczas zamykania to ten kluczyk jest dezaktywowany.
Założenie jest takie że mamy drugi kluczyk zamykając auto.
Jakim cudem zamknąłeś auto? Przecież jak kluczyk jest wewnątrz a Ty nie masz żadnego innego to auto się nie zamknie. No chyba że zamknąłeś auto i włożyłeś potem kluczyk do bagażnika ....
Ale klapę to masz chyba manualną. Elektryczna też się nie zamknie jak nie ma kluczyka....

KomBrat 25-08-2020 10:40

Odp: Wykrywanie kluczyka od środka
 
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3275710)
Instrukcja mówi, że jak jeden kluczyk jest wewnątrz podczas zamykania to ten kluczyk jest dezaktywowany.
Założenie jest takie że mamy drugi kluczyk zamykając auto.
Jakim cudem zamknąłeś auto? Przecież jak kluczyk jest wewnątrz a Ty nie masz żadnego innego to auto się nie zamknie. No chyba że zamknąłeś auto i włożyłeś potem kluczyk do bagażnika ....
Ale klapę to masz chyba manualną. Elektryczna też się nie zamknie jak nie ma kluczyka....

1. Otworzyłem auto z pilota.
2. Położyłem klucze na tylnym fotelu i zamknąłem drzwi.
3. Po chwili zobaczyłem jak się składają lusterka, bo auto się zamknęło... z kluczami w środku.

Klapa elektryczna.

Dlatego piszę, bo chyba coś jest nie tak i jak można tego uniknąć?

rafalnycz 31-08-2020 09:27

Odp: Wykrywanie kluczyka od środka
 
nie mam pojęcia jak to zrobiłes ale jest to niewykonalne, jak kiedyż zamknąłem kluczyk w zamkniętym aucie(kluczyk był w kurtce w bagażniku) bagaznik nie chciał sie zamknąć elektrycznie i zamknąłem ja ręcznie to auto odblokowało zamki, jak kluczyk jest w środku to nie działa zamykanie z palca wcale, wyjątek jest wtedy gdy mam przy sobie 2 kluczyki, tak samo jest w focusie, klapa manual, jak zamkne klucze w środku to auto sie otworzy z automatu

tombalt 13-09-2020 18:58

Odp: Wykrywanie kluczyka od środka
 
No dobra... to teraz wam buty spadną....
W sobotę pojechałem na myjnię.
Auto wyłączone. Drzwi zamknięte ale zamki otwarte. Kluczyk włożyłem sobie w pokrowiec blokujący fale. Coś mnie tknęło i pokrowiec z kluczykiem miałem przy sobie.
Po skończonym myciu... auto było zamknięte.
Nie mam tylko 100% pewności czy ilu żył był w części blokującej fale.
Co ciekawe jak kluczyk nie jest schowany to ciśnienie wody skierowane na klamki otwiera i zamyka czasem zamki.

rafalnycz 15-09-2020 07:17

Odp: Wykrywanie kluczyka od środka
 
no tak jest żeby ci sie drzwi nie zamykały i otwierały na myjce kluczyk musi być w środku, inaczej auto bedzie machac lusterkami

tombalt 15-09-2020 08:19

Odp: Wykrywanie kluczyka od środka
 
Nawet jak nie wykryje kluczyka?

abgar 15-09-2020 19:25

Odp: Wykrywanie kluczyka od środka
 
Ja pier..........g:galy Wiele razy będąc na działce zostawiałem kluczyki w samochodzie. Zgroza. 40km mam po zapasową parę.

tombalt 16-09-2020 06:21

Odp: Wykrywanie kluczyka od środka
 
Posiadacze mondeo mk5 mogą sobie dołożyć klawiaturę... I mieć rozwiązanie awaryjne

rafalnycz 16-09-2020 13:02

Odp: Wykrywanie kluczyka od środka
 
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3281616)
Nawet jak nie wykryje kluczyka?

nojak jak nie wykryje kluczyka, przeciez jak jestes na myjce i kluczyk nie jest w środku to jest w kieszeni wiec go wykrywa i sie bedzie zamykał i otwierał, jak kluczyk jest w środku to sie nie zamknie chyaba że drugi kluczyk jest w zasięgu zewnetrznej anteny


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.