Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] otwieranie / zamykanie szyb za pomocą kluczyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=45148)

franos 02-06-2008 18:33

otwieranie / zamykanie szyb za pomocą kluczyka
 
Witam !
Mam następujacy problem: przytrzymując, na kluczyku pare sekund przycisk otwierania samochodu otwieraja sie wszystkie szyby, wg mnie powinno działać przy zamykaniu auta podobnie:
pierwsze przyciśniecie na kluczyku blokada drzwi, drugie alarm, za trzecim razem powinny zamknąc sie wszystkie szyby!
Niestety w moim mkIII zamykaja sie tylko 2 z 4 szyb, jedna z przodu oraz 2 po przekątnej z tyłu.
czy ktoś może miał podobny przypadek i wie jak zaprogramować na kluczyku te funkcje żeby działał poprawnie.
Napewno pomoga mi w servisie tyle że skasuja z 50 zeta za przekrecenie 2 x w prawo lub w lewo kluczyka w zamku wciskając ktoryś z przycisków.
Z góry dziekuje za pomoc !

rafiraptor 02-06-2008 18:40

Re: (mkIII) otwieranie / zamykanie szyb za pomocą kluczyka
 
Programowanie:Otwierasz szybę, zamykasz, przytrzymujesz przycisk otwierania przez 2 sek., otwierasz, zamykasz.Koniec.Co do otwierania, to u mnie jest tak samo: przytrzymuję przycisk na pilocie i otwierają się wszystkie szyby+szyber.Chyba wszyscy tak mają...

guguś 02-06-2008 18:44

Re: (mkIII) otwieranie / zamykanie szyb za pomocą kluczyka
 
Pewnie że, się otwierają :fcp20

rafiraptor 02-06-2008 18:48

Re: (mkIII) otwieranie / zamykanie szyb za pomocą kluczyka
 
Aaa, pytałeś o zamykanie, sorry-no więc zamykają się tak samo:przytrzymujesz przycisk zamykania i już.Przynajmniej u mnie tak jest.I u moich znajomych też.

paddy 02-06-2008 19:17

Re: (mkIII) otwieranie / zamykanie szyb za pomocą kluczyka
 
przytrzymujesz na ok 2 sekudny i powinno sie wszystko pozamykac;-)

arturek 03-06-2008 09:29

Re: (mkIII) otwieranie / zamykanie szyb za pomocą kluczyka
 
Witam
Jeśli był odpinany akumulator to może się rozprogramować funkcja zamykania / otwierania.
Sprawdź wszystkie okna i te które nie działają poprawnie zaprogramuj tak jak podał kolega powyżej.
pozdrawiam
Arturek

franos 03-06-2008 09:32

Re: (mkIII) otwieranie / zamykanie szyb za pomocą kluczyka
 
dzieki za wskazówki teraz przyciskając przycisk na kluczyku zamykają sie wszystkie cztery szyby a nie tylko dwie.

Zawika 03-06-2008 11:43

Re: (mkIII) otwieranie / zamykanie szyb za pomocą kluczyka
 
A ten temat był już poruszany dziesiątki , jeżeli nie setki razy.Wystarczy użyć opcji "szukaj" i wpisać np. "domykanie" i wszystko jasne :511:

vtec 12-06-2008 13:54

Re: (mkIII) otwieranie / zamykanie szyb za pomocą kluczyka
 
witam,
Troszke moze nie w temacie, ale mozna ewentualnie powiazac :fcp2 . Czy da sie zaprogramowac w kompie w Mondku, aby na przyklad po ruszeniu i osiagnieciu predkosci powyzej 20km/h automatycznie blokowaly sie zamki?? We Fiacie tak np. jest.

Szukalem na forum, ale widze ze przez ostatnie dzialania Moderatorow przy opcji "szukaj", zniknely niektore watki.

Bylbym niezmiernie wdzieczny za podatnego link'a.

thnx

p-maz 12-06-2008 16:12

Re: (mkIII) otwieranie / zamykanie szyb za pomocą kluczyka
 
Cytat:

Napisał vtec
Czy da sie zaprogramowac w kompie w Mondku, aby na przyklad po ruszeniu i osiagnieciu predkosci powyzej 20km/h automatycznie blokowaly sie zamki

witaj, da się
automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy.
Jest to opisana na forum :) trzeba na włączonym silniku otworzyć i zamknąć drzwi klika razy - ale poszukaj szczegółowej instrukcji.

Wczoraj przestał działać u mnie przycisk od zamykania szyberdachu - tzn. tylko się otwiera.
Nie działa także domykanie szyberdachu pilotem - czy to znaczy że się komputer rozprogramował się czy przycisk skopał?
Pomoże tutaj może odłączenie akumulatora?

PS. A tak chwaliłem dwa dni temu szyberdach w innym wątku :fcp5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.