Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Courier (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=192)
-   -   [Transit Courier] DPF w silniku 1,5 Duratorq (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305201)

Piasek80 27-05-2020 20:44

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Co do hamulców kolega ma Peugeota 5008.
Przy 20 tyś km to samo - klocków z przodu brak a na tarczach już spore ranty.
"za ostro pan jeździ"
no... zwłaszcza że połowa przebiegu z 3ką dzieci w fotelikach i więcej jak 120 nawet na autostradzie nie przekracza.
Ale u niego przynajmniej z silnikiem OK (2-litrówka, diesel, 180KM). Tam na 20 tyś km się upomni o dolewkę z pół litra i tyle.
Auto 2019r

Rafał K. 29-06-2020 06:01

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Mnie pracownik serwisu odnośnie hamulców opowiedał historię nowego passata, którym jeździ jego żona ( wiadomo, kobieta) - tam było to samo:D. Takimi opowiastkami próbuje się wmówić klientom, że ford pod tym wzgledem nie odstaje od konkurencji.

luckyboy 29-06-2020 21:20

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Cytat:

Napisał Piasek80 (Post 3253721)
Co do hamulców kolega ma Peugeota 5008.
Przy 20 tyś km to samo - klocków z przodu brak a na tarczach już spore ranty.
"za ostro pan jeździ"
no... zwłaszcza że połowa przebiegu z 3ką dzieci w fotelikach i więcej jak 120 nawet na autostradzie nie przekracza.
Ale u niego przynajmniej z silnikiem OK (2-litrówka, diesel, 180KM). Tam na 20 tyś km się upomni o dolewkę z pół litra i tyle.
Auto 2019r

Kwestia stylu jazdy. Dzisiaj jechałem długo za jednym samochodem w trasie, to na 10 przyhamowań samochodu przede mną, ja wciskałem hamulec może jeden raz....

jaceks 02-07-2020 22:35

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
poza tym auta z automatyczną skrzynią biegów nie wytracają tak prędkości jak te z manualną, po odpuszczeniu gazu, więc trzeba praktycznie zawsze nogą operować jak nie na gazie to na hamulcu.
druga sprawa, jak masz skrzynie hydrokinetyczną, to każde ruszenie z miejsca zaczyna się od tarcia hamulców.

Rafał K. 17-08-2020 20:13

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Byłem dzisiaj u adwokata. Sprawa nie jest łatwa, ale co zrobić? Na początek pismo do sprzedawcy z żądaniem wymiany samochodu na wolny od wad z zastrzeżeniem, że jeśli tego nie zrobi, to odstąpię od umowy kupna. Zobaczymy co dalej - piłka po stronie przeciwnika. Już teraz wiem co to za samochody(2szt.) stały w serwisie, gdy szykowałem się do zakupu forda. Roczne - z kpl. opon. Tylko nie mpogli mi ich sprzedać :lol: . Były oddane do dealera przez zadowolonych klientów Forda :D. Miały zapewne nieurególowany stan prawny. Teraz rozumiem zmieszanie sprzedawcy, gdy o nie pytałem.

luckyboy 21-08-2020 20:14

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Zaczyna robić się ciekawie [emoji106]

Cibor12 22-08-2020 06:50

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Cytat:

Napisał luckyboy (Post 3275719)
Zaczyna robić się ciekawie [emoji106]

Idę ta samą drogą, w ASO u dealera zlecenie otwarte cały czas. Byłem u rzeczoznawca w ASO, następna awaria i dwóch rzecoznawcow, kancelaria, komisyjne pobranie oleju x2, dwa badania jakości oleju. I zobaczymy co wtedy powie ford.

piotr_5 07-09-2020 21:16

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Ciekawie robi się jak czyta się instrukcję obsługi na stronie 120 jest wyraźnie opisana metoda ręcznego uruchamiania regeneracji DPF. Przy czym jest opisane, że należy wejść w menu - ustawienia itd. Mam wersję Trend gdzie nie ma radia dotykowego i takiej opcji nie ma...

Rafał K. 07-09-2020 22:35

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Ja również nie mogę tego zrobić , również wersja Trend. Ale mniejsza o to. Ważniejsze jest to, że nie wolno trzymać auta z uruchomionym silnikiem przez tyle czasu. To jest niezgodne z obowiązującymi w naszym kraju przepisami. I gdzie tutaj jest ekologia, dla której wprowadzono te" ulepszenia"?

Piasek80 08-09-2020 08:02

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Ja nie wiem czy to nie jakieś celowe działanie na wymiecenie jakiejś tam puli "trefnych" samochodów z rynku, po ciuchu, (bardziej zmycie z siebie odpowiedzialności za produkt) jako pokłosie afery Dieselgate po której wyszło że praktycznie każdy miał coś za uszami.
Mam w rodzinie Volvo V70 2.0 Drive-I 181KM salonowe. 180 tyś km bezawaryjnego przelotu, pisemko z ASO żeby się stawić na akcję serwisową wymiany czegoś tam i aktualizację softu.
Po imprezie samochód zrobił dosłownie 50km i CHECK, lawina błędów, powrót do ASO "do wymiany chłodnica EGR za 4 tyś zł"
Wchodzi na forum Volvo - temat dot. w/w sprawy już 40 stron liczy i część też już o sądy zahacza.
Czy to nie jest tak że taniej im poszarpać się z kilkoma przed sądami niż gdyby wyszło na jaw że coś tam przykombinowali na oprogramowaniu i dostaną jak VW nakaz rekompensat za setki tysięcy sztuk wypuszczonych na rynek.
W Polsce i tak choćbyś miał stos dowodów na ich winę - nie wygrasz w życiu - bo oni mają kancelarie prawne które do tego nie dopuszczą i będą przeciagać w nieskończoność procesy aż się zmęczysz albo braknie ci pieniędzy.

W USA VW wypłacił... jak się nie mylę 2,5 miliarda dolarów odszkodowań i zmuszony był odkupić 250 tysięcy pojazdów
W Europie w zasadzie pokazał wszystkim "faka"


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.