Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Wymiana oleju w skrzyni E-VCT (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=322166)

PawełG 22-07-2021 05:49

Wymiana oleju w skrzyni E-VCT
 
Witam wszystkich, mam pytanie ,otóż chce wymienić dynamicznie olej w skrzyni e-cvt i nie wiem ile oleju muszę kupić a informacje od wymieniaczy mam tak rozbieżne że zgłupiałem ,jeden mówi że 10-12 L inny mówi że 15 L a jeszcze inni dobili do 20 litrów.

_harry 22-07-2021 08:22

Odp: Wymiana dynamiczna oleju
 
Wiesz, to może jak w kawale o żydowskim krawcu ;-)
Kiedy szył ubranko dziecku klienta to i swoim bliźniakom przy okazji ;-)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

PawełG 22-07-2021 08:36

Odp: Wymiana dynamiczna oleju
 
I tu masz rację :?

tedi_k 22-07-2021 08:36

Odp: Wymiana dynamiczna oleju
 
Cytat:

Napisał PawełG (Post 3357421)
...chce wymienić dynamicznie olej w skrzyni e-cvt ...

W eCVT olej wymienia się po 240.000km - czyli PRAKTYCZNIE NIGDY W ŻYCIU.
W tej skrzyni wymiana oleju nie ma większego sensu z powodu jej konstrukcji - to są 2 duże silniki elektryczne, przekładnia planetarna oraz przekładnia główna. Co niby ma w niej "zużywać olej"????:568:

PawełG 22-07-2021 08:58

Odp: Wymiana dynamiczna oleju
 
Niby tak,ale nie wiem ile auto stało zanim trafiło do PL.,a przy zakupie dostałem w spadku parę litrów oleju.

marbia 22-07-2021 09:56

Odp: Wymiana dynamiczna oleju
 
Cytat:

Napisał PawełG (Post 3357447)
Niby tak,ale nie wiem ile auto stało zanim trafiło do PL.,a przy zakupie dostałem w spadku parę litrów oleju.

W tej skrzyni nie ma praktycznie co się popsuć w normalnym użytkowaniu.

Wymień olej w tradycyjny sposób - dynamiczna wymiana nie ma najmniejszego sensu.
To co zostanie nie otwarte sprzedaj ..

PawełG 22-07-2021 10:00

Odp: Wymiana dynamiczna oleju
 
Dzięki.

marek.mroczkowski@interia 11-04-2024 09:02

Mondeo MkV hybryda skrzynia ecvt
 
Witam, Czy wymiana ( płynu ) oleju w skrzyni ecvt jest polecana? Czy 60 tyś przebiegu, to dobry moment do wymiany płynu w przekładni? Czy polecacie dobry sprawdzony serwis wymiany płynu na terenie W-wy? Adres?
Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi.
Pozdrawiam, Marek

tedi_k 11-04-2024 14:12

Odp: Mondeo MkV hybryda skrzynia ecvt
 
Cytat:

Napisał marek.mroczkowski@interia (Post 3490272)
...Czy wymiana ( płynu ) oleju w skrzyni ecvt jest polecana? ...

Amerykańskie instrukcje obsługi są zdecydowanie bardziej pomocne niż europejskie. Niech sobie Kolega poszuka w PDFie instrukcji do Fusiona HEV/Energi i będzie zdecydowanie bardziej "poinformowany".
Np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] instrukcja do poliftowego Fusiona HEV/Energi będzie bardzo pomocna.

A odpowiadając na cytowane pytanie - Tak, ale przy przebiegu 150.000mil, tj. ok. 240.000km.

Jest to logiczne - skrzynia HF35 prawie nie zawiera elementów mechanicznych. Jest to układ 2 dużych silników elektrycznych oraz przekładnia planetarna. Nie ma więc co w tej skrzyni "zużywać oleju".
Karty przeglądów zawierają jedynie zalecenie sprawdzania poziomu płynu przekładniowego w tej skrzyni przy każdym przeglądzie. Choć instrukcja dodaje tu info, że "skrzynia ta nie zużywa oleju"...

klocolus 12-04-2024 15:53

Odp: Wymiana oleju w skrzyni E-VCT
 
Ja bym mimo wszystko zmienił co 100-150tkm lub 5-7 lat, olej się starzeje, może dostać się wilgoć itd.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.