Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Jakie opony mozna zalożyć?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176661)

ŁukaszD 01-10-2011 13:01

Jakie opony zimowe?
 
Witam. Ponieważ zbliża się sezon zimowy, powoli przymierzam się do zakupu opon zimowych. Fiesta 1.4 TDCi, opony 175/65 R14. Najbardziej zależy mi, żeby samochód łatwo wyjeżdżał ze śniegu, bo drogi u nas po opadach są bardzo białe :). Myślę o oponach: Dębica Frigo 2 lub Barum Polaris 3. O ile o tych pierwszych można znaleźć sporo opinii o tyle o Polarisach 3 opini jest niewiele bo to nowa opona. Może macie jakieś inne typy do tego autka?

szmelcmax 02-10-2011 21:23

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 1715768)
Myślę o oponach: Dębica Frigo 2

Uważam , że dobrze myślisz, bo na śnieg to bardzo dobre opony. I tanie. Ja bym został przy Dębicy.

Q_deu 03-10-2011 07:44

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Na Dębicy Frigo śmigam już trzy sezony zimowe i jest OK. Przy moich małych przebiegach szukałem opcji ekonomicznej, więc padło na Dębicę i nie żałuję. Kupiłem w internecie - wychodziło mi najtaniej przy zakupie 4sztuk.

ŁukaszD 04-10-2011 11:43

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Jeśli chodzi o budżet to nie widzę ograniczeń. Jedynie co, to nie chcę przepłacać za opony do samochodu, który ma być używany w 90% na dojazdy do pracy. Polarisy 2 mają kiepskie opinie na suchej i mokrej nawierzchni, więc raczej odpadają. Pytanie czy w Polarisach 3 będzie lepiej.

szczepulek 04-10-2011 22:15

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Odradzal bym Dębica Frigo , jak jeszcze wystepują te pierwsze, i na pewno zimówki SAVA z dolnej półki.. mają fabrycznie małą wysokość bierznika.. wiec po 1 sezonie mialem je do wy...nia :/

Jesli juz coś z dolnej półki to Frigo 2, jesli zalezy ci na bezpieczenstwie polecil bym Kleber, mam je po zakupie od poprzedniego wlasciciela.. dzialaja rewelacyjnie w trudnym terenie, teraz mam kleber letnie - polecam wszystkim.. jezdzilem na przeruznych oponach.. GoodYear GT2, Savy letnie, Fulda EcoControl, i kilka immych. Ale zadna nie równała się z Kleberkami.. wiem ze warto zaufac tej firmie.

artax 05-10-2011 09:40

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Nokian WR obecnie W+.Sprawdzone w praktyce przy częstych wypadach na narty.
pzdr
p.s.Kupilem teraz takze do Fiesty 4 sztuki 195/60/15 po 230 zl.Twoj rozmiar powinien byc tańszy.

ŁukaszD 05-10-2011 21:58

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Znalazłem test opon zimowych na rok 2011. Niestety brakuje opon o których wspomniałem.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

deimos 06-10-2011 17:51

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest ujęta Barum Polaris 3 i najgorsza nie jest. Chyba wybiorę te opony zamiast Frigo2 na których testy jakoś nigdy nie trafiłem.

ŁukaszD 06-10-2011 19:48

Odp: Jakie opony zimowe?
 
I jeszcze jeden test, tym razem Dębica Frigo 2 ujęta, tylko rozmiar nie ten:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dębica coraz bardziej mnie przekonuje :) Pytanie tylko, czy testom można tak do końca wierzyć....

stasiek49 06-10-2011 19:56

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Dębica coraz bardziej mnie przekonuje :) Pytanie tylko, czy testom można tak do końca wierzyć....

można jeszcze wróżki zapytać jesli testy są małowiarygodne


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.