Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Grzana kierownica - dołożenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281453)

fixmax 26-05-2018 16:04

Grzana kierownica - dołożenie
 
Witam, przymierzam się do dołożenia grzanej kierowcy.
Auto ma wszystko inne grzane i zastanawiam się czy da się to jakoś w miarę prosto przejść.
Oczywiście kierowcę grzaną trzeba kupić, przycisk grzania też i tu się zaczyna problem, moje auto ma podwójny przełącznik, od parktronika i automatycznego parkowania, nie znalazłem potrójnego żeby miał ww dwa plus grzanie, czy były w ogóle auta w takiej konfiguracji ? Nawet jeśli tak to co jeszcze trzeba było by dołożyć, jakiś moduł, może coś aktywować.
Wiem że ktoś to robił w przedlifcie ale to nie to samo.
Za wszystkie sugestie z góry dzięki 😊

krystianen 27-05-2018 22:31

Odp: Grzana kierownica
 
Ja robiłem w przedlifcie i polifcie. Jest klawisz który ma nawet 4 pozycje. Trzeba poszukac lub zamowic w ASO. Wg mnie musisz jeszcze zmienic SASM czyli zawijak kierownicy bo to on zasila kierownice. Zapewne bedzie brakować wiązek i programowania.

fixmax 29-05-2018 19:34

Odp: Grzana kierownica
 
Dzięki, jutro sprawdze czy we wtyczce zwijaka są jakieś niepodłączone piny.
Kojarzysz może ile kabli powinno być we wtyczce do 4-przyciskowego przełącznika? Może jakiś schemat ?Dzięki, jutro sprawdze czy we wtyczce zwijaka są jakieś niepodłączone piny.
Update, sprawdziłem w czym rzecz z tym zwijakiem, czyli dodatkowe gniazdo ma na grzanie. Prawie pewny jestem że u mnie nie ma tej dodatkowej. Trochę ceny przerażają :/

7gsi 30-05-2018 16:41

Odp: Grzana kierownica
 
Cytat:

Napisał fixmax (Post 2985661)
Dzięki, jutro sprawdze czy we wtyczce zwijaka są jakieś niepodłączone piny.
Kojarzysz może ile kabli powinno być we wtyczce do 4-przyciskowego przełącznika? Może jakiś schemat ?Dzięki, jutro sprawdze czy we wtyczce zwijaka są jakieś niepodłączone piny.
Update, sprawdziłem w czym rzecz z tym zwijakiem, czyli dodatkowe gniazdo ma na grzanie. Prawie pewny jestem że u mnie nie ma tej dodatkowej. Trochę ceny przerażają :/

Ceny przerazaja ?

Zestaw z st - grzana kiera + kompletna kolumna ze zwijakiem kupilem za 200 czy tam 300pln, praktycznie nowka. Szukaj ;)

orczyk5 30-05-2018 19:57

Odp: Grzana kierownica
 
A gdzie takie okazje cenowe się zdarzają ?

fixmax 30-05-2018 20:02

Odp: Grzana kierownica
 
No to Ci się przytrafiło, na razie sam zwijak 350, kierownica 250, przełącznika nigdzie nie ma ,jeśli aso to nawet nie chce mi się myśleć 😊

elucidate 30-05-2018 21:33

Odp: Grzana kierownica
 
Zwijak 350? Gdzie....przelacznik cos kolo 250zl no i pozwole jeszcze zacytowac kolege krystiansena:

Cytat:

1x wtyczka to taka wpinana od dołu w SASM to jest zasilanie grzenia, typ wtyczki wystepuje tylko w tym miejscu wiec nie jest prosta do znalezienia.
1x wtyczka od tylu sasm do sterowania. ma 2 piny i mała mozesz ja dopasować np. od lampki ze schowka.

krystianen 02-06-2018 13:30

Odp: Grzana kierownica
 
Cytat:

Napisał fixmax (Post 2986204)
No to Ci się przytrafiło, na razie sam zwijak 350, kierownica 250,

Moge ci pomoc z tymi czesciami taniej niz 600zł za kierownice i sasm

elucidate 02-06-2018 13:47

Odp: Grzana kierownica
 
Ja poproszę. :razz:

fixmax 02-06-2018 19:50

Odp: Grzana kierownica
 
W sumie to już znalazłem kompletny pająk z taśmą, kierownice i przełącznik za 500 z przesyłką. Jak możesz troche taniej to bardzo chętnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.