Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jaki polecacie bagażnik dachowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69681)

eclipse 19-01-2011 22:25

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał Dinar (Post 1572232)
Dzisiaj dzwoniłem do firmy która ma do różnych aut ale do S-Maxa nie ma, może dopasować relingi dachowe tylko podać rozstaw i długość jaką chcemy.Rozstaw jest 74cm,prawdopodobnie może pasować od C-maxa.

Też jestem zainteresowany przedewszystkim relingami na ,,S maksiu'' DINAR podaj może ten nr .tel. wcześniej myślałem o relingach z galaxy żeby jakoś spasować .ale jeśli C-max ma coś takiego to trzeba popróbować .czasami przewoże duże pianki i relingi jak najdłuższe najlepiej by mi pasowały .

eclipse 20-01-2011 21:33

Odp: Bagaznik dachowy
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
to z netu producent .

jagd 27-01-2011 12:08

Odp: Bagaznik dachowy
 
A ktoś ma takie może? Mnie by to bardzo urządzało...

Mógłbym wykorzystać posiadane belki... Pytanie czy to jest solidnie wykonane.. .jakoś nie chciałbym zgubić roweru... :D

pawel2m 17-01-2012 11:16

Odp: Bagaznik dachowy
 
Hmm, mam szklany dach, otworzyłem zaślepki, pod nimi nie ma gwintu mocującego stopy. Wszystko jest jakby zaślepione . Uroki roku modelowego 2011...

zrebak 17-01-2012 17:16

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
również przymierzam się do zakupu belek nad szklany dach.

konfigurator THULE doradza
Thule Rapid System 754
WingBar 963 / SlideBar 893 / Square Bar 763 / Aero Bar 863
Kit 1472

Czy ktoś może potwierdzić*taką konfigurację?

Pozdr!!

bartekd 18-01-2012 00:05

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał pawel2m (Post 1767652)
Hmm, mam szklany dach, otworzyłem zaślepki, pod nimi nie ma gwintu mocującego stopy. Wszystko jest jakby zaślepione . Uroki roku modelowego 2011...

To znaczy - nie ma w ogóle gwintów? Ja mam bagażnik oryginalny Forda (oznaczenia na pudełku i w instrukcji) - dostałem go razem z autem w ramach gratisu. Jakoś tak wyszło że jeszcze go nie montowałem, ale w instrukcji stoi, żeby usunąć zaślepki gwintów, wkręcić za pierwszym razem próbnie śruby no i montować stopy. Instrukcja jest drukowana w 2010 roku, zatem ... że niby nie będzie pasować do mojego egzemplarza? W sumie to już mnie chyba nic nie zadziwi... :evil:

domadm 18-01-2012 09:21

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał pawel2m (Post 1767652)
Hmm, mam szklany dach, otworzyłem zaślepki, pod nimi nie ma gwintu mocującego stopy. Wszystko jest jakby zaślepione . Uroki roku modelowego 2011...

No to jaki byłby sens istnienia zaślepek jeśli nic pod nimi nie ma? Może są zapaćkane jakąś masą konserwującą, albo cuś?

Slartibartfast 18-01-2012 11:26

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Sens taki sam, jak istnienia schowków w podłodze wypełnionych fabrycznie steropianowymi wkładkami i innym ustrojstwem :)

pawel2m 18-01-2012 12:22

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Problem w tym że gdyby były te gwinty pod stopy to stopa stałaby częściowo na dachu szklanym, a tak być nie może. Dlatego każdy konfigurator rozróżnia z dachem szklanym (czyli bez punktów montażowych) i bez dachu - punkty montażowe.

Kupiłem 754 Thule Wingbar 963 z kitem 1472 za 730 zł i tyle, tańsze to niż bagażnik Forda ....

NIUTEK74 18-01-2012 16:57

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Cytat:

Napisał pawel2m (Post 1768329)
Problem w tym że gdyby były te gwinty pod stopy to stopa stałaby częściowo na dachu szklanym, a tak być nie może. Dlatego każdy konfigurator rozróżnia z dachem szklanym (czyli bez punktów montażowych) i bez dachu - punkty montażowe.

Tu jesteś w błędzie ja mam szklany dach i mam oryginalne otwory z gwintem i oczywiście mam bagażnik dachowy do szklanego dachu jego łapy mają wycięcie w części dotykającej szyby, aby prawie cały nacisk szedł na blachę. Sąsiad ma focusa i też miał zakryte mocowania jakąś masą, którą po prostu wygrzebał a pod spodem były mocowania


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.