Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jaki polecacie bagażnik dachowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69681)

hawranek999 13-05-2009 10:02

Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Witam,

Jaki polecacie bagaznik dachowy do S-max'a. Chodzi mi o belki z uchwytami. Moze znacie tez koszty oryginal vs akcesoryjne (np. Thule, Interpack itp.)

pzdr,
ML

Hit 13-05-2009 14:14

Odp: Bagaznik dachowy
 
Szukałem bagażnika na tylna klapę (rowery). Przedstawiciel Thule powiedział, że spojler z 3 lampa stopu jest plastikowy i nie ma takiej możliwości, by taki bagażnik zamontować. jedyne rozwiązanie to bagażnik oparty o hak holowniczy, który zasłania tablicę rejestracyjną a tego zabrania prawo.
Ostatnio trafiłem na sklep, którego fachowiec twierdzi, że spojler jest aluminiowy (nie odkształci się pod naciskiem bagażnika, i że jego montaż jest możliwy.
Dachowego bagażnika nie chcę, więc tematu nie badałem.

hawranek999 13-05-2009 14:52

Odp: Bagaznik dachowy
 
Ja własnie z tego wzgledu ze mam hak to uzywam bagaznika na hak i przekładam tablice. Na razie odpukac nie mialem problemow z policja, ale zawsze moze sie trafic jakis upierdliwiec.
A dachowego poszukuje akurat pod box. Tak patrzylem w necie to w Fordzie belki kosztuja ok. 550 pln, a najtanszy odpowiednik (podobny standard) Automaxi 379, wiec sie waham :)

tygrysex 13-05-2009 16:09

Odp: Bagaznik dachowy
 
Mialem kiedys Automaxi... sprawowal sie bardzo dobrze, a nawet dalej sprawuje, bo ma go teraz moj znajomy...
Pamietam, ze rodzice kupili go do Mercedesa w budzie 124 u Germancow... i co fajniejsze w wypisanych samochodach do ktorych pasuje byl... tada - FSO Polonez :D i faktycznie przez jakis czas jak mialem Caro, to wozilem na nim rowery :D Ogolnie fajny byl, praktyczny i wytrzymaly na warunki atmosferyczne... zanim kupilem Foczke kombi z relingami, smigal na kazdym moim aucie bez zdejmowania... narty, rowery, box...

makos 13-05-2009 18:03

Odp: Bagaznik dachowy
 
Kupiłem w Iterpacku bagażnik Automaxi (tj. stopy/uchwyty na dach i belki/poprzeczki alu). W sumie 329 PLN. Brałem ood uwagę sprzęt Forda, ale 550 PLN to za dużo. Poza tym, w sprzęcie Forda jest mniejsza szerokość użyteczna poprzeczki (o parę cm). Bagażnik przetestowany z 2 rowerami, przy 130 km/h - wszystko OK. Automaxi jest porządnie wykonany, (solidny), zamykany a aluminiowe belki są wystarczająco sztywne. Sprawdźcie ceny na Allegro (tam też sprzedaje Interpack), a w każdym sklepie dadzą Wam 5% rabaciku.

Pozdrawiam,

Makos

hawranek999 13-05-2009 19:14

Odp: Bagaznik dachowy
 
Dzieki za odpowiedzi. Wybor padł na Automaxi. Jutro zamawiam :)
Pzdr,
ML

bigi68 14-05-2009 12:32

Odp: Bagaznik dachowy
 
Ja kupiłem oryginał w poprzednim mondeo też miałem oryginał i jak będe kiedyś kupował to też kupie oryginał ( obecny jest robiony przez Thule dla Forda) nie ma problemu że coś nie pasuje . Zalożenie na początku zajmuje troche czasu ale później to kwestia kilku minut i później kontrola po przejechaniu kilkunastu kilometrów ( ale tak powinno się robić z każdym)
Wygląda bardzo ładnie nic nie wystaje ( końcówki belek) jest klucz dynamometryczny którym dokręca się na tyle ile potrzena ani mniej ani więcej. Testowałem na trasie ponad 2000 km z boxem Thule przy róznych prędkościach i jest Ok . Mozna zsunąć na tył dachu i wygląda ciekawie. Oglądałem zamienniki ale nie podobały mi się .Ja mam co prawda Galaxy ale to chyba nie ma znaczenia.

makos 14-05-2009 14:15

Odp: Bagaznik dachowy
 
Bigi,

Thule to dobra firma, nie wciskają kitu (to mój klient, biorą nasze produkty "z górnej półki").

FYI: komplet belek dealerzy Forda kupują za ok. 270 PLN od Forda, reszta to ich marża (dostaliśmy od dealera jako rekompensatę taki komplet, a że chciał sobie ułatwić życie, podał nasz adres jako docelowy, więc belki przyszły z fakturą z magazynu centralnego).

W Galaxy (przewaga nad Maxiem) są na dachu szyny i belki można zsunąć na tył, w Maxiu są tylko 2 pary stałych punktów mocowania.

Pozdrawiam,

Makos

witekga 14-05-2009 18:08

Odp: Bagaznik dachowy
 
Ja mam belki Thula. Pasują idealnie, ceny nie pamiętam, ale jakaś "księżycowa" nie była.

bigi68 14-05-2009 20:03

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał makos (Post 1163175)
Bigi,

Thule to dobra firma, nie wciskają kitu (to mój klient, biorą nasze produkty "z górnej półki").

FYI: komplet belek dealerzy Forda kupują za ok. 270 PLN od Forda, reszta to ich marża (dostaliśmy od dealera jako rekompensatę taki komplet, a że chciał sobie ułatwić życie, podał nasz adres jako docelowy, więc belki przyszły z fakturą z magazynu centralnego).

W Galaxy (przewaga nad Maxiem) są na dachu szyny i belki można zsunąć na tył, w Maxiu są tylko 2 pary stałych punktów mocowania.

Pozdrawiam,

Makos

Zgadza się że thule to dobra firma- tak też wynika z mojej wypowiedzi -wszystko pasuje
Nie wiedziałem że w s-maxie nie ma belek do mocowania myślałem że różnią sie tylko wielkością .Jest co prawda szyna ale są wyznaczone miejsca w których powinno się mocować bagażnik

max tdci 15-05-2009 21:27

Odp: Bagaznik dachowy
 
oryginalny fordowski tydzień temu kupowałem za 470

Hit 16-05-2009 19:54

Odp: Bagaznik dachowy
 
2 załącznik(i)
Żona głowę mi suszy, że w Mondeo były relingi dachowe a w S-mie takich brak. Dziś pierwszy raz zobaczyłem egzemplarz z relingami (na zdjęciach). Jak rozumiem, do nich montuje się bagażnik, boks :) ale można też montować bez relingów, czy się mylę?

loop_77 16-05-2009 20:01

Odp: Bagaznik dachowy
 
Gdzie ty tego maxa z relingami widziałeś :?:
Też bym sobie takie strzelił z przyjemnością :wink:

Hit 16-05-2009 20:48

Odp: Bagaznik dachowy
 
1 załącznik(i)
W Gdańsku :)

ładny kolor, dwie rury wydechowe. Dawał radę :)

hawranek999 16-05-2009 21:20

Odp: Bagaznik dachowy
 
Szkoda, ze wszystkie wersje fabrycznie nie maja takich relingow... Wtedy praktycznie kazdy bagaznik do relingow bylby uniwersalny.

andree74 20-05-2009 07:27

Odp: Bagaznik dachowy
 
czy witekga moglby zrobic w wolnym czasie jakies fotki swojego bagaznika jak jest zamocnowany na dachu i podpiac te zdjecia na forum ? Zwlaszcza miejsc gdzie bagaznik "przylega" do karoserii.Przynajmniej jeden z forumowiczow bedzie wdzieczny :) .....oczywiscie tym jednym bede ja ....a i mysle ze takich byloby wiecej

hawranek999 21-05-2009 14:18

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał max tdci (Post 1164316)
oryginalny fordowski tydzień temu kupowałem za 470

Teraz jest promocja w Fordzie: -10% na bagazniki stad ta cena. Oryginal wyglada calkiem przyzwoicie. Zobacze dzisiaj za ile bede mial Automaxi po upustach i wtedy zapadnie decyzja.
Pzdr,
ML

wit007 22-05-2009 15:21

Odp: Bagaznik dachowy
 
A propos relingow - moj tesc jezdzil Passatem B5 3,5 roku. I w tym czasie uzyl relingow ile razy? ZERO!! I gdy zmienial na B6 jaki byl podstawowy warunek? Auto musi miec relingi - ROTFL. A ten S-Max z Gdanska faktycznie ciekawy - sa w ogole relingi w ofercie Forda (chocby jako akcesoria?)

loop_77 22-05-2009 18:09

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał wit007 (Post 1169431)
... sa w ogole relingi w ofercie Forda (chocby jako akcesoria?)

Do S-Maxa nie ma.

foxtrot 17-06-2009 14:10

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał makos (Post 1162556)
Bagażnik przetestowany z 2 rowerami, przy 130 km/h - wszystko OK.Makos

a jakie/za ile kupiłeś uchwyty na rowery - jeśli można spytać?
i drugie pytanko - ile max rowerów wejdzie na dach w maksiu?

Hit 18-06-2009 07:07

Odp: Bagaznik dachowy
 
1 załącznik(i)
Jak już tak rozmawiamy o bagażnikach dachowych i relingach, to zobaczcie jaki wynalazek można zamontować na dachu :)

makos 18-06-2009 08:12

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1187354)
a jakie/za ile kupiłeś uchwyty na rowery - jeśli można spytać?
i drugie pytanko - ile max rowerów wejdzie na dach w maksiu?

Foxtrot,

Wchodzą trzy rynienki z uchwytami do rowerów... Problematyczne jest mocowanie/wkładanie środkowego roweru - zasięg moich ramion nie wystarcza... Można próbować stanąć na progu samochodu, przy otwartych drzwiach - ale te otwarte drzwi przeszkadzają we wrzuceniu roweru na dach. Przydatny jest stołeczek, podstawka, pieniek (cokolwiek stabilnego) o wysokości min 30 cm. Uwaga ogólna: pomocne jest przekręcenie kierownic o 90 stopni - wtedy efektywna szerokość roweru jest mniejsza i zmniejsza się opór "żagla" na dachu.

Pozdrawiam,

Makos

foxtrot 18-06-2009 09:18

Odp: Bagaznik dachowy
 
Makos,
dziś gadałem z kolegą od C-maxa - mówił, ze był teraz w górach i widział u gościa na C-max'sie 5 rowerów - ale aż mi się nie chce w to wierzyć...
dzieki za info - a jakie (firma/typ) uchwyty zakupiłeś?
pozdro

arczi_75 18-06-2009 10:52

Odp: Bagaznik dachowy
 
Ja w Octavce i wcześniej w Oplu Astrze woziłem przez całą Polskę na urlopik po 4 rowery: 2 duże i 2 mniejsze. Upchane było na maksa ale dało radę je zmieścić. Co prawda Maksiu jest nieco szerszy od wspomnianej dwójki ale 5 rowerków to prawie niemożliwe. Dodatkowo przecież oprócz miejsca w grę wchodzi obciążenie dachu. Szczerze mówiąc ponad 4 nie ryzykowałbym.

makos 19-06-2009 08:19

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1187909)
Makos,
dziś gadałem z kolegą od C-maxa - mówił, ze był teraz w górach i widział u gościa na C-max'sie 5 rowerów - ale aż mi się nie chce w to wierzyć...
dzieki za info - a jakie (firma/typ) uchwyty zakupiłeś?
pozdro

Belki (alu) wraz ze stopami firmy AUTOMAXI kupiłem w Interpacku (sklepy w całej Polsce) zaś rynienki są "historyczne" - obsługują juz 5-ty samochód (też kupione w Interpacku, lata świetlne temu). Belki ze stopami to cena ok. 340 - 380 PLN.

Co do max. obciążenia bagażnika (liczba rowerów) - nie należy przesadzać, 4 to max.

Pozdrawiam,

Makos

foxtrot 19-06-2009 13:16

Odp: Bagaznik dachowy
 
Makos,

OK, mnie się trafiły firmowe belki więc teraz szukam samych uchwytów (z rynienkami rzecz jasna) - korci mnie Thule 591, ale są drogie - może ktoś je ma i podzieli się wrażeniami? :-)

pozdro

makos 19-06-2009 13:42

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1188728)
Makos,

OK, mnie się trafiły firmowe belki więc teraz szukam samych uchwytów (z rynienkami rzecz jasna) - korci mnie Thule 591, ale są drogie - może ktoś je ma i podzieli się wrażeniami? :-)

pozdro

Od "zawsze" używam rynienek z oferty Interpack - model ROSA (z szeroko rozstawionymi punktami mocowania), o regulowanej długości, stalowych (trwałe pokrycie malarskie). Są sztywne, lekkie i nie bujają się z rowerami.
Mam ich poprzedni model, z pokrętłami, ale reszta konstrukcji taka sama.

http://www.interpack.com.pl/popup.ph...rodukty_41.jpg

Uwaga: przy zakładaniu szczęk uchwytu na ramę roweru, warto podłożyć ściereczkę/ kawałek materiału lub zmywak z włókniny - uniknie się otarcia lakieru na ramie roweru.

Pozdrawiam,

Makos

loop_77 19-06-2009 14:08

Odp: Bagaznik dachowy
 
Ja kupiłem w zeszłym tygodniu belki poprzeczne w ASO (około 400 zł)
Dziś jadę kupić bagażniki na rowery,chyba firmy Thule ( 3 sztuki po rabacie około 750 zł).
Mam nadzieje,że będą się sprawowały solidnie :)

krzys3 20-06-2009 00:13

Odp: Bagaznik dachowy
 
Niestety zamki dostaja niezle zima od sypania drog. Chyba, ze rowerkiem jezdzisz tylko latem.

makos 20-06-2009 14:11

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał krzys3 (Post 1189082)
Niestety zamki dostaja niezle zima od sypania drog. Chyba, ze rowerkiem jezdzisz tylko latem.

I tu zadziałamy naszom yntelygencjom... W zameczek zapuszczamy troszkę oleju silikonowego - trochę brudzi kłuczyki, ale starczy na co najmniej 2 sezony. Wudeczterdzieści też działa, ale krócej.

foxtrot 20-06-2009 18:05

Odp: Bagaznik dachowy
 
loop_77,

ja wczoraj robiłem 1-sze podejście do mocowania belek - niestety okazało się, że brakuje mi jednej zatyczki z otworem do mocowania belki - dziś ją zamówiłem i czekam aż przyjdzie - btw drogie te zaślepki ... :/
a który model Thule wybrałeś i gdzie dają taki rabat ;-) ?
pzdr

loop_77 22-06-2009 06:44

Odp: Bagaznik dachowy
 
Auto Plaza Popularna.
Dają Thule 591 w cenie 746 zł za trzy sztuki ( w tym rabat 10 % na akcesoria rowerowe).
Cena według mnie nie przerażająca, w sklepie z bagażnikami chcieli około 400 zł więcej za komplet :(
A zatyczki sprawdzałem i mam na szczęście wszystkie :)
Dziś,albo jutro montuje.

foxtrot 22-06-2009 07:33

Odp: Bagaznik dachowy
 
loop_77;

cena - rewelka, aż zazdroszczę :-)
napisz jakie wrażenia po montażu
a z zazdrości ... kupiłem i ja :D - jutro kurier przywiezie :-)
pzdr

foxtrot 22-06-2009 11:05

Odp: Bagaznik dachowy
 
loop_77;

uff - to sie wkułem :\\ - okazuje się , że zaślepki dachowe przednie (nad kierowcą i pasażerem) są uwaga... - zgadujcie ;-) kto trafi ma u mnie browar
a na dodatek trzeba je ściągać na zamówienie z Niemiec...

loop_77 - mógłbyś zapytać tam gdzie kupowałeś belki fordowskie czy nie mogą sprzedać samych zaślepek z otworkami? - bo bez tego jestem w d...

pzdr

loop_77 22-06-2009 16:19

Odp: Bagaznik dachowy
 
Jasne,w środe tam będe to spytam :)
A jakby nie wkładać wcale tych zaślepek,to by sie nie dało założyć ?
A browaru chyba nie wygram ,poddaje sie :056:

foxtrot 22-06-2009 16:22

Odp: Bagaznik dachowy
 
loop;

już nie trzeba - wszystko wiem; dobra rada - pilnujcie tych zaślepek Panowie jak oka w głowie - bo są bezcenne ;-)

loop_77 22-06-2009 16:32

Odp: Bagaznik dachowy
 
Ile Cię kosztowały ?

tygrysex 22-06-2009 17:54

Odp: Bagaznik dachowy
 
i co bylo warte browarka?

foxtrot 22-06-2009 20:05

Odp: Bagaznik dachowy
 
loop_77;

no dobra - game over... ;-) - powiem Wam...
zaślepki tylne - ok. 17zł/szt
przednie... - 70zł/szt!!!

cU

loop_77 22-06-2009 20:25

Odp: Bagaznik dachowy
 
W morde jeża :557: ,cena powalająca.
A ja byłem przekonany,że wszystkie te cztery plastiki są takie same.
Z tyłu jest narysowane,który gdzie ma być.
Dobrze,że o tym napisałeś,jeszcze przy montażu bym coś połamał :-D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.